Stuk przy raptownym zdjęciu nogi z gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Stuk przy raptownym zdjęciu nogi z gazu

Post autor: RALFI » czw sty 01, 2009 14:01

Witam
Panowie, zauważyłem że na niskich biegach 1 czy 2 obroty 2-3 tysiące i po zdjęciu nogi z gazu raptownie słychać stuk wydaje mie się że z okolic lewej strony nisko czyli tam gdzie lewa noga, pytanie czy to zawieszenie czy poduszka a może skrzynia?? Przegub odpada bo jest nowy. Prośba o pomoc gdyż nie wiem co to może być - nadmieniam, że na 4, 5 begu już nie takie wyczuwalne to jest.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Stuk przy raptownym zdjęciu nogi z gazu

Post autor: PinkFloyd » czw sty 01, 2009 14:14

RALFI pisze:Witam
Panowie, zauważyłem że na niskich biegach 1 czy 2 obroty 2-3 tysiące i po zdjęciu nogi z gazu raptownie słychać stuk wydaje mie się że z okolic lewej strony nisko czyli tam gdzie lewa noga, pytanie czy to zawieszenie czy poduszka a może skrzynia?? Przegub odpada bo jest nowy. Prośba o pomoc gdyż nie wiem co to może być - nadmieniam, że na 4, 5 begu już nie takie wyczuwalne to jest.
Musisz to dokładnie okresli czy stuka coś w zawieszeniu czy w silniku. jak dodasz gaz do ok 2500 tys obr i puscisz gaz i silnik jak schodzi z obrotów słychac jak stuka i słychac to zdołu to stukaja panewki. Stukaja one przy schodzeniu z obrotów, jezeli to slinik TDI zobaczy czy vacum nie stuka, po wyeliminowaniu prolemów w zawieszeniu i skrzyni.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw sty 01, 2009 15:16

A może to tylko tylna poduszka silnika się skończyła i trzeba ją wymienić... Wciskając gaz tył silnika napiera w dół, puszczając gaz silnik gdzie gwałtownie w górę i w miejscu tylnej poduszki zawieszenie silnika uderza w mocowanie w podłodze.


Obrazek
Obrazek

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw sty 01, 2009 17:16

Ja mam podobnie, ale w mk2. Jadę sobie na biegu i jak dodam mocniej gazu to słyszę stuknięcie i przy szybkim zdjęciu nogi z gazu znowu jest takie samo puknięcie. Podejrzewam poduszkę pod skrzynią bo szarpie mi też autem przy ruszaniu, więc może to będzie to.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » czw sty 01, 2009 17:57

Raczej z samym silnikiem nie ma nic wspólnego wydaje mi się że albo zawieszenie albo tak jak sugerujecie poducha pod silnikiem albo skrzynią (jak to sprawdzić ?? z kanału???)
Pozdr
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2009 17:58 przez RALFI, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 301 gości