Paliwo w oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cruc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 14:55
Lokalizacja: warm-maz.
Kontakt:

Post autor: cruc » pt gru 02, 2005 17:15

Było na forum poszukaj obstawiam pompe paliwa



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt gru 02, 2005 17:26

Jeżeli masz wtryskowca, to może być coś z wtryskiem. Coś innego byłoby sprawą drugorzędną (no, chyba że ewidentnie nie pali któryś gar).
Sprawdź po nagrzaniu silnika, czy któraś ze świec nie jest zalana. Jak jest, to oczyść ją i wygrzej część z gwintem np. nad palnikiem kuchenki, ustaw przerwę - czasem pomaga. Albo kup nowe świece i wkręć (24 zł iskry komplet 1-elektrodowe). Sprawdź, czy nie masz przebić na kablach WN. Jeżeli historia z zalewaniem świec się powtórzy, tzn. że dostaje duużo za dużo paliwa. Pod warunkiem, że wszystko jest ok z zapłonem (ustawiony właściwy kąt, palec, kopułka, aparat są ok).

W gaźnikowcu przede wszystkim pokombinowałbym z pompą paliwową. Jak padną membrany, to paliwsko wali do wnętrza głowicy i po 5 minutach brzęczał mi czujnik ciśnienia oleju. Albo ktoś opróżnił gaźnik na postoju i zgaszonym silniku, bawiąc się przepustnicą (pompka przyspieszająca daje aż miło). Co do świec i kabli - j.w.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt gru 02, 2005 17:49

zgadzam sie całkowicie z CZYŚ'em jak wyżej !!!!!!!!!

a tak na przyszłość to dobrze jakbys umieścił przy swoim loginie jaki masz silnik to znaczy kod silnika, bo tak to nawet nie bardzo wiadomo co ci poradzic , bo diabli wiedza czy masz w aucie gaźnik i membranową pompę paliwa mocowaną do silnika, czy jakis wtrysk?

[ Dodano: Pią Gru 02, 2005 16:51 ]
wejdź w "profil" i dopisz niezbedne dane



Karol '83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 15:28
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Karol '83 » pt gru 02, 2005 18:19

Miałem taki sam przypadek w moim mk1, wymieniłem uszczelniacze na popychaczach i jest bajeczka... :okej:
W razie czego nie musisz szukać oryginalnych - od naszego poczciwego POLDKA też podchodzą!!



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 02, 2005 22:17

zrób tak jak piszą koledzy (sprawdź pompę paliwa) i również zaraz po usunięciu usterki wymień olej, bo lepkości juz nie ma i możesz zalatwić silnik i przy okazji go podpalić


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 03, 2005 19:17

Deco pisze:Mam auto z wtryskiem. Ale wydaje mi się że gdyby to była wina świec to paliwo by się nie przedostawało do silnika tylko do układu wydechowego. ale nie wiem nie znam się. proszę o poradę.

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 13:37 ]
Aha jeszcze jedna rzecz jak odpalam samochód to jak jest zimny silnik dobrze pracuje jak sie trochę zagrzeje to obroty są nierówne i niekiedy na wolnych obrotach mi gaśnie. Jak było ciepło na dworze to takie cuda się nie działy. Ani z paliwem w silniku ani z obrotami. Pozdrawiam.
więc możesz mieć dwie rzeczy naraz - przerywający silnik na któryms cylindrze (lub nie całkowicie spalona mieszankę) i zbyt duży luz tłok/cylinder - wskazane zając się układem zasilania i zapłonowym



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob gru 03, 2005 22:34

Witaj jeżeli masz wtrysk to na bank leją wtryski.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz gru 04, 2005 10:36

RAczej watpię ale sprawdzić nie zaszkodzi.


TUTENHAMON

marcoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 18:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: marcoo » ndz gru 04, 2005 19:13

prawdopodobnie,bardzo prawdopodobnie padł Ci komp i daje za dużą dawkę paliwa.Miałem tak w swoim 1.8 gti pf 107KM pełny wtrysk.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości