RE Audio RE-10 S4+wygluszenie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

RE Audio RE-10 S4+wygluszenie

Post autor: gruchol » ndz gru 28, 2008 16:08

Witam,
Dostalem pod choinke ten glosnik i przymierzam sie zrobic do niego skrzynke :hmm:
Wszystko co do tej pory znalazlem to kazdy pakuje go praktycznie w Closed a w BR malo co znalezlem.. Zastanawia mnie dlaczego nikt go nie pakuje w BR?? Zle gra?? a moze nie ma roznicy miedzy Closed a BR?
Druga rzecz to chodzi mi o wygluszenie, slyszalem ze najlepsza jest welna z barana??
Tak sie sklada ze choduje takie zwierzatka i welnymam sporo wiec jesli to prawda to jakiej welny urzyc bo kazda rasa ma inna welne :jezor:


100% syntetyczny olej Royal Purple [url]http://royalparts.pl/5w40/24-royal-purple-5w40-synerlec.html[/url]

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz gru 28, 2008 16:12

Ja miałem taki głośnik ale ... on ma ogromne xmax i dość mało mocy .... mógłby mulić przy "mojej" muzyce . Grał świetnie w 18,5L closed ... wytłumionej dosłownie szczątkowo (jeden pas watoliny 10x20cm). Jak się zachowuje w "Twojej" muzyce w BR musisz najlepiej sam sprawdzić ... nie zapomnij opisać tego na forum.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn gru 29, 2008 00:05

W BR też gra, zależy do jakiej muzyki.
Mam fajne wspomnienia z 2xRE10D4 w BR :D



gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

Post autor: gruchol » pn gru 29, 2008 00:15

Kubus20, powalla, A do jakiej muzy nadaje sie najlepiej BR a do jakiek closed??
Slucham praktycznie wszystkiego od radia po rock RNB pop dance itp


100% syntetyczny olej Royal Purple [url]http://royalparts.pl/5w40/24-royal-purple-5w40-synerlec.html[/url]

Awatar użytkownika
axmax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:21
Lokalizacja: Poręba
Kontakt:

Post autor: axmax » pn gru 29, 2008 11:17

Kubus20 pisze:W BR też gra, zależy do jakiej muzyki.
Mam fajne wspomnienia z 2xRE10D4 w BR :D
u mnie jeden taki w closed 17,5 l netto w pokoju robi pomianę(nie muli a ma niesamowite kompięcie i spore wychylenie nawet pod amlitunerem). Już się nie mogę doczekać wiosny i zabudowy z 2xRe10D4, pod Axtonem C402 :okej: .


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113558[/url]Moje skromne MK3...zapraszam[/url]

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » pn gru 29, 2008 11:38

U mnie gra jeden taki w dość sporym bagażniku (jetta) jestem bardzo zadowolony, za tą kase miodzio. Skrzynka coś koło 18L zamknięta, z bodajże 18mm mdf, wygłuszenia brak :bigok:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn gru 29, 2008 12:25

gruchol pisze:A do jakiej muzy nadaje sie najlepiej BR a do jakiek closed?
To już znajdziesz w FAQ Nazara .



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn gru 29, 2008 22:57

axmax pisze:u mnie jeden taki w closed 17,5 l netto w pokoju robi pomianę(nie muli a ma niesamowite kompięcie i spore wychylenie nawet pod amlitunerem). Już się nie mogę doczekać wiosny i zabudowy z 2xRe10D4, pod Axtonem C402
18mm wychylenia w jedną stronę robi swoje... a niby tylko 175W RMS'u...



gruchol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Cieszyn/Żory/ Bielsko
Kontakt:

Post autor: gruchol » ndz sty 04, 2009 23:46

Witam ponownie,
Zrobilem skrzynke w closed okolo 18l co prawda poki co z plyty osb (ostateczny projekt bedzie z mdf) i chcialem sie podzielic swoimi spostrzezeniami :bigok:
Moze zaczne od wygluszenia, faktycznie bardzo dobrze gra bez wygluszenia lub bardzo malo jego uzycie, ale z ciekawosci dawalem coraz wiecej i co raz gorzej glosnik gral, ale tak jeszcze przy glupocie pomyslalem naladuj porzadnie tej welny(okolo pol skrzynki tylko ze welna jest puszysta wiec jak by to zgniesc to kolo 5cm grubosci) ku mojemu zdziwieniu glosnik zaczal grac praktycznie tak samo jak przy minimalnym wygluszeniu tylko ze basik byl jeszcze miekciejszy :bajer:
Narazie to tak jezdzi w samochodzie poslucham pare dni i puszcze na minimalnym wygluszeniu, zobacze co lepiej sie nadaje;p

Teraz moze cos o samym glosniku:
1. Gra bardzo precyzyjnie i bardzo lubi trudne kawalki co inne glosniki wysiadaja; do hip hopu i tym podobnym klimata raczej sie nie spodoba bo glosnik nie chce przeciagac, no chyba ze''artysta'' to zamierzyl i nagral na plytce to oczywiscie ten glosnik to zagra ale nic nie doda od siebie.
2. Bas z niego jest neutralny ani za twardy ani za miekki( moze z czasem jeszcze barwe troche zmieni i zobacze jak wyladuje w porzadnej skrzynce
3. W tej cenie chyba nie idzie nic lepsze kupic, jak by mnie ktos spytal czy kupilbym go drugi raz odp brzmi tak

A teraz kilka pytan z mojej strony :grin: :
1. jak mocujecie wygluszenie na sciankach a dokladnie chodzi mi o ta welne bo ona teraz lezy luzem a wydaje mi sie ze bedzie lepiej jak ja jakos na sciankach zamocuje.
2. Chce zrobic skrzynke w BR zeby porownac i wybrac ktora skrzynka mi bardziej odpowiada, ale potrzebowalbym waszej pomocy przy konstrukcji.
Na essa pisza ze do BR 28,3l dobry to jest litraz czy moze jakis inny lepiej??
Druga rzecz to jakiej wielkosci otwor i jak dlugi tunel do niego ma byc?? Z czego na szybko i tanie taki tunel wziasc??

To chyba narazie tyle jak cos zauwaze to napisze :)


100% syntetyczny olej Royal Purple [url]http://royalparts.pl/5w40/24-royal-purple-5w40-synerlec.html[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości