[MK2 ]Przekaźnik szwankuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

macho7860
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 29, 2008 12:02
Lokalizacja: Zieleniewo
Kontakt:

[MK2 ]Przekaźnik szwankuje

Post autor: macho7860 » pn gru 29, 2008 14:28

Witam, mam golfa II z silnikiem 1.3 pełny wtrysk benzyna. Od jakiegoś czasu mam problem z przekaźnikiem o nr 67 w załączniku załączam schemat jaki jest narysowany Obrazek Obrazek na tym przekaźniku. Przy zimnym silniku pływają obroty a przy ciepłym ten przekaźnik odcina dopływ prądu na ułamki sekund i to jest powodem ze silnik przerywa, po pewnym czasie jak tak silnik zaczął przerywać zaczęła się zapalać czerwona lampka kontrolna od oleju i miga przez cały czas z inną częstotliwością zależy po jakiej drodze jadę. Olej w skrzyni i w silniku jest. Mam świeżo wymienione oleje, wszystkie filtry, paski itp. rzeczy Już nie mam pojęcia co mam robić. Przejrzałem cały układ paliwowy, wymieniłem świece, kable, palec przerywacza w kopułce. Byłem u kilku mechaników i jeden powiedział mi że to jest wina stacyjki(auto normalnie chodzi, wszystkie światła działają), drugi powiedział że gdzieś masy nie ma, a trzeci najbardziej prawdopodobnie rzekł iż to może być problem z komputerem. Więc nie wiem co robić.


Golf - tani dobry i przyjemny

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn gru 29, 2008 17:43

to jest przekaznik od pompy paliwa
ma podawany na cewke plus ze stacyjki a minus podaje komputer
jezeli puszcza w czasie jazdy a przekaznik jest sprawny to albo jest uszkodzona kostka stacyjki albo kompyter szwankuje
sprawdz okablowanie pomiedzy przekaznikiema komputerem i przekaznikiema stacyjka
proponuje tez sprawdzic przekaznik od sterowania komputera (gniazdo R3)- jezeli on puszcza to komputer nie dostaje zasilania i nie zalacza przekaznika od pompy



macho7860
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 29, 2008 12:02
Lokalizacja: Zieleniewo
Kontakt:

Post autor: macho7860 » pn gru 29, 2008 17:57

Dzięki serdeczne za tą podpowiedz sprawdzę i powiem czy to było to. Nie wiesz kto ma może książkę do VW II 90 r. 1.3 może być w formacie word'a lub pdf?


Golf - tani dobry i przyjemny

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn gru 29, 2008 18:20

mam ksiazke ala moa ok 78 mega
jak znasz jakis dobry sposob zeby sie znalazla u ciebie to pisz
mozesz zewrzec te grube piny na przekazniku i zobaczyc jak wtedy autko chodzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości