Piszczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

matti7k

Piszczy

Post autor: matti7k » pt gru 02, 2005 22:32

Mam Problem.
Po przeglądzie w VW TDI 105 (VW IV) - wymiana kompletnego rozrządu, paska alternatora coś piszczy. Jest to jakiś taki metaliczny pisk, świst? Zdarza się, że przestaje kiedy silnik pracuje na postoju. Po ponownej przejażdżce znowu ten dźwięk. Rolka (napinacz) paska alternatora też wymieniona. W aucie jest wspomaganie kierownicy i klimatronic, przebieg 92 tys. Na serwisie twierdzą, że wszystko jest ok, a mnie ten dźwięk doprowadza do szału. POMOCY!!! CO TO MOŻE BYĆ? :hehe:



barnej19

Post autor: barnej19 » pt gru 02, 2005 23:36

jak to jest tylko przy skręcie to pasek od wspomagania



matti7k

Post autor: matti7k » sob gru 03, 2005 00:32

Dzięki, ale to nie przy skręcie. Poza tym pasek od wspomagania, klimy i alternatora jest jeden. Dźwięk jest bardziej metaliczny niż od paska - jakby jakaś rolka, łożysko?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 03, 2005 01:06

Jak jest coś żle to zabierz Pana z serwisu i mu zademonstruj że po ich przeglądzie takie rzeczy się dzieją i to ich problem niech szukają.ja myślę że jakieś łożysko czyli rolka może alternator a może jest pasek zabardzo napięty chyba że automatycznie się napina.



barnej19

Post autor: barnej19 » sob gru 03, 2005 08:28

to morze być alternator a dokładnie łożysko przy alternatorze jeśli kiedyś ktoś zamocno naciągnoł pasek to w tedy mogły dostac po du..e łożyska



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » sob gru 03, 2005 11:30

Zalezy skad dochodzi ten swist, bo moze to jeszcze byc turbina



matti7k

Post autor: matti7k » sob gru 03, 2005 12:53

Dzięki za wszystkie sugestie, ale alternator ma napinacz samoczynny a turbina wydaje inny dźwięk, który znam. Teraz rozumiecie że nikt nie wie co ztym zrobić a mnie ręce opadają. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
zawisza74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 04, 2005 22:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zawisza74 » ndz gru 04, 2005 19:30

mam ten sam problem po wymianie paska o napinacza i simeringów calyczas piszczy a zwlaszcza jak troszke pojezdzi powiedziano mi ze to lozysko na alternatoze poszedlem naprawili 130 skasowali i nadal piszczy jak bedziesz cos wiedzial to daj znac wedlug mnie odgosy dochodza gdzies spod pokrywy od paska rozrzadu i dolu.pomocy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 657 gości