Stary problem w silniejszym wydaniu :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Stary problem w silniejszym wydaniu :(

Post autor: Lukasz_mk2 » sob gru 20, 2008 23:51

Jakiś czas temu opisywałem swój problem a mianowicie stuki występujące w lewej przedniej części auta. Byłem z tym u mechanika i jak na złość po jezdzie koło pół godziny z mechanikiem nic nie stukało. Więc sobie odpuściłem (było to jakies ze 2 miechy temu - 2 miesiące był spokój), a teraz stuki powróciły w mocniejszym wydaniu.
Jadąc autem(od czasu do czasu) słychać jakieś chrobotanie z okolic lewego przedniego koła (nie ważne czy skręcam czy jade na wprost), gdy jade stałą prędkością i puszcze kierownice to drga jak by koła były nie wyważone(w czasie gdy nic nie chrobocze kierownica nie drga) a jak dodam gazu to chrobotanie zwiększa swoją częstotliwość i auto zjeżdża na prawą stronę. Wykluczam tu wszelkie części zawieszenia bo wszystko jest sprawdzone i nie mam żadnych luzów, chrobotanie (stuki) nie zależą od jazdy po dziurach czy po równym asfalcie. Nie mam pojęcia co to może być. Pech chce że jest okres świąteczny i mechanicy nie mają wolnych terminów więc muszę zrobić to sam ale niestety nie wiem gdzie wsadzić ręce.
Ostatnio zmieniony ndz gru 21, 2008 00:08 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Poskram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:27
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

Post autor: Poskram » ndz gru 21, 2008 00:22

Jedyne co mi przychodzi d głowy to układ różnicowy - sprawdził bym go w pierwszej kolejności. Problem może powstawac poprzez przenoszenie napędu za pomocą lewej półosi.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz gru 21, 2008 00:23

a dużo jest z tym roboty i jak się do tego zabrać??


Obrazek

ZS12

Post autor: ZS12 » ndz gru 21, 2008 09:16

Posprawdzaj także przeguby bo może to któryś znich



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz gru 21, 2008 12:33

zastanawiałem się jeszcze nad problemem i przychodzi mi jeszcze do głowy że może to być łożysko przedniego koła, co o tym myślicie??


Obrazek

Awatar użytkownika
Poskram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:27
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

Post autor: Poskram » ndz gru 21, 2008 13:18

Niewykluczone a nawet bardzo możliwe - musisz sciągnąc półos lewą i sprawdzic całe łożysko. Sugerowałem mechanimz różnicowy ponieważ "stuki" w moim przypadku dochodziły w czasie jazdy ale to jak sie okazuje problem leży w skrzyni biegów - zaczyna sie sypać, szczególnie słychac to na biegu wstecznym "kołatanie"



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz gru 21, 2008 13:24

u mnie na wstecznym tez słychać "kołatanie" ale to zupełnie inny dźwięk byłem z tym "kołataniem" u mechanika i mi powiedział żebym się tym nie przejmował tylko delikatnie jezdził na wstecznym


Obrazek

Awatar użytkownika
Poskram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:27
Lokalizacja: Zagórz
Kontakt:

Post autor: Poskram » ndz gru 21, 2008 18:58

Tak ja juz smigam z tym objawem 2 lata - prawdopodobnie łożyskowanie wałka juz siada:) Sprawdzałes przeguby?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości