Długi czas osiągania przez silnik 90 stopni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn gru 15, 2008 22:17

Polak pisze:przeczytałem wasze opinie ze powinno oscylowac w granicach 90 dlatego wielkie dzięki :pub: :pub:
no i problem rozwiazany :bigok:
co do mechaników to rózne głupoty mówia



Awatar użytkownika
kuki30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 24, 2008 12:18
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: kuki30 » wt gru 16, 2008 00:09

a jak myslicie ten spadek temperatury moze miec duzy wplyw na spalanie auta ? tzn ze moze spalic wiecej paliwa ?


KUKI

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » wt gru 16, 2008 00:19

kuki30 pisze:tzn ze moze spalic wiecej paliwa ?
Nawet DWA razy tyle jak przy dobrze dogrzanym silniku.

Tu masz temat kolegi który robi małe odcinki i jego problem. :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=204137


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
kuki30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 24, 2008 12:18
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: kuki30 » wt gru 16, 2008 23:17

hehe dobre 11,5 litra a to ja juz nic sie nie bede odzywal bo mi po miescie pali na krotkich odcinkach 7 litrow ( i to mi sie wydawalo duzo) a na trasie ponizej 5 w koncu to sdi i tak nie ma czym jechac to przynajmniej spalaniem sie mozna szczycic :) a w koncu nie wymienilem tego termostatu bo mechanik posprawdzal rekami weze i mowi ze dobrze jest a juz nie mam sily do tego jak sie zrobi cieplej to sam zajrze do tego, pozdrawiam


KUKI

gregor112233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn gru 15, 2008 14:42
Lokalizacja: z nieba

pytanie o wskazania temperatury na liczniku

Post autor: gregor112233 » wt gru 16, 2008 23:50

koledzy proszę o pomoc.
przekopałem tematy na forum dotyczące temperatury dla silnika 1,9 GTD AAZ i mam mętlik w głowie.
w moim samochodzie na trasie wskaźnik temperatury pokazuje 70 stopni i ani drgnie.
przeglądając tematy i pytając o opinie utwierdziłem się w przekonaniu, że temperatura silnika powinna być na poziomie 90 stopni i "ani drgnąć"
po zagrzaniu samochodu do temperatury (na wskaźniku) 70 stopni podjechalem do kolegi który prowadzi sklep elektroniczny i profesjonalnym miernikiem sprawdzilem czujnik na pinach 1 i 3.
wskazanie miernika 155 -159 om czyli temperatura silnika wg. tabelki 100 stopni C.
zrobiłem jeszcze jeden test.
mianowicie przejechałem samochodem jeszcze jeden odcinek i dałem mocniej po garach.
po zatrzymaniu wskaźnik na liczniku pokazał powyzej 95 stopni i po otwarciu maski okazało się, że wiatraki się kręcą.
kiedy temperaura na wskaźniku spadła do ok 92 stopni wiatraki się wyłączyły.
odpiąłem czujnik i sprawdziłem jeszcze raz na pinach.
pokazało około 0 om (wskazówka mało co się wachała delikatnie przy zerze).
proszę o podpowiedź czy wskazania w środku są poprawne czy jest coś nie tak z czujnikiem a może termostatem?
czujnik mam z żółtą opaską.
i jeszcze jedno. odpiąłem na chwile czujnik przy zapalonym silniku, żeby zobaczyć co się stanie. wskazówka w środku na liczniku spadła na sam dół a po podpięciu kostki do czujnika wskazówka wróciła na 70 stopni ale zaczęła świecić się kontrolka ze znaczkiem chłodnicy. po wyłączeniu i włączeniu ponownie silnika kontrolka przestała mrugać.
chciałbym wiedzieć czy coś nie uszkodziłem tym, że odpiąłem kostke od czujnika podczas pracy silnika.
z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr gru 17, 2008 06:43

wyglada ze czujnik swiruje, jak odpiąles podczas pracy to ecu złapał bład.



matuz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn mar 05, 2007 23:58
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: matuz » śr gru 17, 2008 10:16

I ja dołączę się. przeczytałem o termostatach, ciepłych wężach :okej: i innych... i sam już nie wiem.
U mnie temperatura (np dzisiaj) wyjeżdzam rano o 6:40 po nocy na dworze. zagrzewa mi się do 90 stopni (wg wskazania na desce rozdzielczej) po około 15 km (mam od około 7 km włączone ogrzewanie, bo nie będę tłumaczył dziewczynie, że biedny gofer najpierw musi się zagrzać. no, ale do rzeczy. dojeżdzam do Wrocka - w sumie 30 km i przez miasto jakieś 5 - 6. potrafi mi w mieście przy spokojnej jeździe odchylić się troszkę w lewo (poniżej 90 st) przy włączonym ogrzewaniu na 2/3 i dmuchawa na 2. jak dam w palnik, to czuję, że z nawiewu leci cieplejsze powietrze, ale zaraz znowu jest chłodniej i wskazówka się odchyla. dojeżdżam do pracy, maska w górę, macam węża górnego - ciepły - lekko parzy. macam dolny - zimny zupełnie. Po mieście w korkach ?? dodam, że NIGDY nie widziałem ani nie słyszałem u siebie włączonego wentylatora. auto mam prawie 2 lata.

Wymieniać coś? coś sprawdzać? Jeśli ma ktoś z Was jakieś sugestie - będę wdzięczny
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » śr gru 17, 2008 18:18

Według mnie wszystko OK.
15 kilometrów do rozgrzania się silnika ( 90 stopni) to tak jak u mnie. Oczywiście przy spokojnej jeździe tak do 2200 obrotów.
Przy jeździe po mieście z staniem w korkach i nawiewie na 3, ogrzewania na MAX to wskazówka w moim aucie również pokazuje ok 80 stopni
Jeśli dolny wąż od chłodnicy przy rozgrzanym silniku jest zimny, a nie troszkę ciepły jak było u mnie to z termostatem również wszystko OK.
Ja mam swojego AFN-a cztery lata i też nie słyszałem jeszcze wentylatora. (nie licząc opcji gdy włanczam klime )


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

jarekzgora
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 17:51
Lokalizacja: FZ
Kontakt:

Post autor: jarekzgora » śr gru 17, 2008 22:14

U mnie non stop po rozgrzaniu trzyma 90st. Niezależnie czy jeżdżę po mieście czy jadę w trasie.


najpierw: Astra1 1.4 +lpg,
potem:
Vectra B 1.6 16V,
Golf MK4 1.9 ALH
teraz: premacy 1.8 + lpg, V70 III 2.0d

matuz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn mar 05, 2007 23:58
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: matuz » śr gru 17, 2008 22:45

OOoo!!! wielkie dzięki! chyba mnie uspokoiłeś, mariusz-1975 .
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr gru 17, 2008 22:52 przez matuz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw gru 18, 2008 13:03

jarekzgora pisze:U mnie non stop po rozgrzaniu trzyma 90st
No tak, ale ty masz AHL-a a ja AFN-a.
Niby takie same TDI, a jednak bardzo różne.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » czw gru 18, 2008 14:09

jarekzgora pisze:U mnie non stop po rozgrzaniu trzyma 90st. Niezależnie czy jeżdżę po mieście czy jadę w trasie.
I dokładnie tak ma być. Dosłownie wczoraj wymieniłem termostat i obecnie jak opisujesz.

Wcześniej niby zachowanie węży było poprawne, jednak widocznie termostat musiał delikatnie przepuszczać ponieważ temp. oscylowała w granicach75-85.
Temp. spr również vagiem.
pozdro

[ Dodano: 18 Gru 2008 13:12 ]
90°C po 8÷9 km, jazda ciągła ok 90km/h



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Re: pytanie o wskazania temperatury na liczniku

Post autor: eldorado84 » czw gru 18, 2008 16:31

gregor112233 pisze:koledzy proszę o pomoc.
przekopałem tematy na forum dotyczące temperatury dla silnika 1,9 GTD AAZ i mam mętlik w głowie.
w moim samochodzie na trasie wskaźnik temperatury pokazuje 70 stopni i ani drgnie.
przeglądając tematy i pytając o opinie utwierdziłem się w przekonaniu, że temperatura silnika powinna być na poziomie 90 stopni i "ani drgnąć"
po zagrzaniu samochodu do temperatury (na wskaźniku) 70 stopni podjechalem do kolegi który prowadzi sklep elektroniczny i profesjonalnym miernikiem sprawdzilem czujnik na pinach 1 i 3.
wskazanie miernika 155 -159 om czyli temperatura silnika wg. tabelki 100 stopni C.
zrobiłem jeszcze jeden test.
mianowicie przejechałem samochodem jeszcze jeden odcinek i dałem mocniej po garach.
po zatrzymaniu wskaźnik na liczniku pokazał powyzej 95 stopni i po otwarciu maski okazało się, że wiatraki się kręcą.
kiedy temperaura na wskaźniku spadła do ok 92 stopni wiatraki się wyłączyły.
odpiąłem czujnik i sprawdziłem jeszcze raz na pinach.
pokazało około 0 om (wskazówka mało co się wachała delikatnie przy zerze).
proszę o podpowiedź czy wskazania w środku są poprawne czy jest coś nie tak z czujnikiem a może termostatem?
czujnik mam z żółtą opaską.
i jeszcze jedno. odpiąłem na chwile czujnik przy zapalonym silniku, żeby zobaczyć co się stanie. wskazówka w środku na liczniku spadła na sam dół a po podpięciu kostki do czujnika wskazówka wróciła na 70 stopni ale zaczęła świecić się kontrolka ze znaczkiem chłodnicy. po wyłączeniu i włączeniu ponownie silnika kontrolka przestała mrugać.
chciałbym wiedzieć czy coś nie uszkodziłem tym, że odpiąłem kostke od czujnika podczas pracy silnika.
z góry dziękuje za pomoc.
na 100% czujnik ten co jest przy głowicy w krućcu (radze kupić markowy za jeakieś 75-100zł wiem że drogo ale jak ja miałem podobne objawy to wymieniłem aż 3szt po 25-35zł i każde z tych badziewi pokazywało to samo dobiero elektryk znalazł jakiś stary od seata td (ori) i jak ręką odją - wskazania OK


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

TomeQTomeQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: TomeQTomeQ » czw gru 18, 2008 17:26

ja mam TD i ma ciąglke temperature 70 troche powyzej i zeby mi sie zagrzał do 90 to trzeba naprawde katowac i pali normalne tzn po miescie przy piłowaniu pali nawet ponad 10 ale mam duze koła moze przez to na normalnych pali normalnie w granicach 6 litrów


my ride ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3203306&sid=50d56bba1eecfd954973b856e92bf403#3203306

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości