[mk2] wskaźnik ciśń. oleju podłączyć do którego czujnika?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adobija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

[mk2] wskaźnik ciśń. oleju podłączyć do którego czujnika?

Post autor: adobija » czw gru 01, 2005 11:17

Kupiłem sobie wkaźnik ciśnienia oleju, taki osbny wskaćnik, pytanie moje brzmi do którego czujnika podłączyć aby dobrze wskazywał, do tego przy filtrze czy przy głowicy i drugie oytanie czy musze odpiąć oryginalny kabelek i podłączyć sie bezpośrednio do czujnika i tamten zostawić wolny, czy wpiąć sie normalnie w obwód?

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

Arek


VW Golf 1,6 '87, RF benzyna, a od 29.04.05 GAZ!!!

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw gru 01, 2005 11:22

nie wiem czy dobrze myśle, ale jak ja podłączałem wskaźnik to nie działał z żadnym czujnikiem oryginalnym z instalacji. jak któryś odepniesz to na pewno nie bedzie dobrze dla instalacji auta( u mnie np brzęczek brzęczał albo sie nie zapalała kontrolka-ja mam diesla ). pozatym wskaźniki mają różnę skale. pod wskaźnik musisz mieć raczej dodatkowy czujnik pod niego...natomiast co do miejsca...największe ciśnienie jest na filtrze, jak wszystko jest w porządku to w głowicy jest przeważnie minimalnie mniejsze. ja podłączyłem przy głowicy, bo to koniec układu i jak by coś wcześniej nie trzymało ciśnienia ( np uszczelniacze czy panewki ) to by mi pokazał. ale mam dorobiony trójnik i dodatkowy czujnik


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw gru 01, 2005 11:33

Czujniki w vw nie są chyba przystosowane do wskaźników pokazujących wartość ciśnienia. Ustawione są na określone minimalne ciśnienie , po osiągnięciu którego załączają kontrokę. Do wskaźników stosuje się tzw "bączki". Były takie w Polonazach. Jest to niewielka puszeczka z konektorkiem. Ważne jest aby była odpowiedznio zamontowana. Na obudowie jest strzałka "do góry". Problem w tym , że musisz mieć czujnik dedykowany do określonego typu wskaźnika., np VDO. Tylko wtedy wskazania będą poprawne. Na allegro widziałem takie komplety- wskaźnik + czujnik
bodzio_j



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw gru 01, 2005 13:43

dokładnie, odpowiedni czujnik trzeba do zegarów, bo sie ze skalą nie bedzie zgadzalo, z czujnikami co sa a auci nie bedzie raczej trybic, pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 180 gości