Jak zdjąć sprzęgło hydrokinetyczne w automacie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiktor333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 08, 2008 20:43
Lokalizacja: Sanok

Jak zdjąć sprzęgło hydrokinetyczne w automacie.

Post autor: wiktor333 » pn gru 08, 2008 20:55

Proszę o pomoc, otóż wysypał mi się wieniec i nie mogę się do niego dostać bo jest to niby (sprzęgło) które nie daje mi się w żaden sposób zdjąć. Nie wiem może ktoś mi poradzi jak to się ściąga, bo nie widzę żadnych śrub tylko w środku rząd tulejek i nic więcej. Jest to silnik benzynowy 1,6 .



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn gru 08, 2008 21:47

Z tego co pamiętam jak to rozbierałem, to musisz kręcić kołem zamachowym żeby z tyłu (czyli od strony silnika) takie nacięcia zgrały Ci się ze śrubami. Przez te nacięcia możesz odkręcić śruby trzymające całe to koło zamachowe. Nie pamiętam ile jest tych śrub, może 3 albo więcej i są na nieduży klucz, chyba 10.
Jeżeli to o to chodzi to spróbuj pokręcić kołem i na pewno znajdziesz. Nie pamiętam dokładnie jak to było, więc może mnie ktoś kto ściągał już automat poprawi.



wiktor333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 08, 2008 20:43
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wiktor333 » pn gru 08, 2008 21:57

Nie to ja wiem, ale przez odkręcenie tych śrub nie zdejmę tego wieńca, bo muszę najpierw ściągnąć tą gruchę :crazy: sprzęgło, a wieniec jest do niego przykręcony właśnie trzema śrubami.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn gru 08, 2008 22:01

Czekaj, bo nie bardzo kojarzę. Ten wieniec to jest to koło co jest przy samym silniku już tak? Bo z tego co pamiętam to też mi się wydawało że tego się tak nie da. Odkręciłem te trzy śuby, zeszło całe sprzęgło (ta duża grucha) a potem dalej koło było przykręcone cześcioma śrubami do wału korbowego silnika. Nie znam się na automatach, bo nie mam. Tyle co ściągałem raz, jak kupiłem silnik z automatem na swapa. Musiałem ściągnąć całe sprzęgło ze wszystkim, bo jest inne jak w manualu i jakoś mi się to udało.


Obrazek

wiktor333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 08, 2008 20:43
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wiktor333 » pn gru 08, 2008 23:08

Według Twoich wskazówek odkręciłem wszystko to co pisałeś i udało się, pozostała ta blacha z wieńcem ale to już zrobię jutro. Dziękuję Ci bardzo za pomoc bo od piątku stałem z robotą. Pozdrawiam



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pn gru 08, 2008 23:13

wiktor333 pisze:Według Twoich wskazówek odkręciłem wszystko to co pisałeś i udało się,
a jednak coś tam mi się zapamiętało :)
wiktor333 pisze:Dziękuję Ci bardzo za pomoc bo od piątku stałem z robotą.
Od tego jest to forum.
A tak poza tym to widzę, że niedaleko siebie mieszkamy. Pozdr. :pub:



wiktor333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 08, 2008 20:43
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wiktor333 » wt gru 09, 2008 19:55

Teraz widzę, a bylem tam przedwczoraj. Mam teraz jeszcze jeden problem bo nie mogę dostać tego koła zamachowego (wieńca) zjeżdziłem u siebie wszystko i nic, czy u Ciebie nie zostalo się to kolo? Pozdrawiam



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » wt gru 09, 2008 20:10

Zostało się wszystko: skrzynia, sprzęgło i wsio co do tego jest. Ja potrzebowałem sam silnik. Tyle, że to był silnik 1.8, ale myślę że to nie ma większej różnicy. Napisz na priv, jakiś numer gg, albo tel. i pogadamy. Pozdr.


Obrazek

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » wt gru 09, 2008 20:25

wiktor333 pisze:Teraz widzę, a bylem tam przedwczoraj. Mam teraz jeszcze jeden problem bo nie mogę dostać tego koła zamachowego (wieńca) zjeżdziłem u siebie wszystko i nic, czy u Ciebie nie zostalo się to kolo? Pozdrawiam
jak bys napisał wcześniej ze potrzebujesz to bym ci dał ale niestety wywaliłem ten wieniec :(



wiktor333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 08, 2008 20:43
Lokalizacja: Sanok

Post autor: wiktor333 » wt gru 09, 2008 20:36

O nie!!!! Poszukaj może znajdziesz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości