pomocy wielki problem!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michał413

pomocy wielki problem!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: michał413 » pn lis 28, 2005 18:54

mam problem z temperatura!!!! termostat nie puszcza a byl wymieniany 2 razy chłodnica nowa, pompa wodna nowa, uklad odpowietrzony i nadal nic!!! dolny przewód zimny i chlodnica na dole tez zimna co sie dzieje?????? nie chce przegrzac silnika. vw golf II 1.3 b+g



Awatar użytkownika
krzysrys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 22:51
Lokalizacja: Żegiestów k/Krynicy Górskiej
Kontakt:

Post autor: krzysrys » pn lis 28, 2005 19:17

a wentylator ci się włancza, czy nie, może nie masię co martwić bo może wcale się nie przegrzewa, i nie musi chłodić całym układem, mam podobnie w swoim, jak było cieplej na polu to miłem wskazówkę temperatury niże, i dolny przewód od chłodnicy jako tako ciepły, a teraz przy pochłodzeniu, wskazówka temp. wyżej, a dolny przewód zimny


____________

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 28, 2005 19:23

Zostaw auto na postoju na wolnych i czekaj co sie będzie działo. Jeśli wskaźnik temperatuty przekroczy setkę a dolny przewód będzie dalej zimny to kup trzeci termostat (dobej firmy! koledzy radzą Wahlera). Zakładam że nie masz za mało płynu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michał413

Post autor: michał413 » pn lis 28, 2005 19:40

plynu mam w sam raz termostat tez mam dobry na wolnych obrotach jest to samo silnik sie grzeje a przewod zimny przechodzi 100C i nic wentylator sprawny czujnik tez sprawdzalem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 28, 2005 19:58

michał413 pisze: termostat tez mam dobry
No po prostu niemożliwe. Termsotat się nie otwiera chyba że już nie wiem co, przewody pozamieniałeś czy jak. Mnie to się zdarzyło raz, drugi termostat był dobry. Chyba że pompy chłodzenia nie masz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » pn lis 28, 2005 20:03

u mnie bardzo długo męczyłem sie z temperaturą wymienialem wszystko po kolei a w koncu okazało sie że wiatrak był źle podłączony tzn kręcił się w drugą stronę niż trzeba i zamiast wypychać ciepłe powietrze jeszcze bardziej ogrzewał silnik może to proste ale radze sprawdzić dla pewności
pozdro



michał413

Post autor: michał413 » pn lis 28, 2005 20:32

moze to nie wina termostatu ale z kolei co moze byc nie tak??? jest jak opisalem wszystko jest dobrze podlaczone wiatrak tez ok. ale... zeby go sprawdzic wyciagnalem termostat i byl ciagly obieg zagrzalem motor i wtedy wlaczyl sie wiatrak czyli z tej strony wszystko ok ale gdy spowrotem wlozylem termostat to to samo silnik sie grzeje wiatrak sie nie wlacza zimny dolny przewod sam juz nie wiem i tez mnie to denerwuje nie mam pojecia co jeszcze zrobic!!!!!!! pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! z gory dzieki za wasze komentarze sa pomocne jednak problem pozostaje nie rozwiązany. do pawla marka pompe mam nowa hehe dzieki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 28, 2005 20:32

chabina pisze:że wiatrak był źle podłączony
a co ma ten problem to wiatraka. Chłodnica zimna to sie nie włączy bo czujnik jest w chłodnicy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michał413

Post autor: michał413 » pn lis 28, 2005 20:36

Chłodnica zimna to sie nie włączy bo czujnik jest w chłodnicy. pawel marek masz racje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 28, 2005 20:36

michał413 pisze: wyciagnalem termostat i byl ciagly obieg
Sam sobie odpowiedziałeś i nie widzę innej przyczyny jak zły lub źle zamontowany temostat. Jak go wkładasz na miejsce to może sie w gnieździe nie trzyma i wypada. Więc dokręcasz śróby myśląc że ułoży sie odpowiednio w czasie dokręcania. I tu mozesz soę mylić. Lepiej jak nie siedzi sam do leciutko kapnij kleju na uszczelkę, tyle żeby się sam trzymał, potem zakręcaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

grzanie

Post autor: dominik7 » pn lis 28, 2005 20:37

proponuje ci sprawdzic czy uklad nie jest zapchany i czy wogole plyn dochodzi do termostatu...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 28, 2005 20:37

Opisuję przyapdek jaki mnie się zdarzył i jak go rozwiazałem więc to nie wymysł z powietrza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michał413

Post autor: michał413 » pn lis 28, 2005 20:43

moze masz racje bo nie trzymal sie sam tylko go zakrecalem srubami ale nie wiem jak go przytrzymac bo wklada sie go od dolu wiec ciezko go trzymac no sprobuje. pytanie: wiadomo ktora strona sie go wklada ale czy sie go jakos przekreca??? bo ja go po prostu włozylem

[ Dodano: Pon Lis 28, 2005 19:47 ]
układ na pewno nie jest zapchany



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 28, 2005 21:00

nieważne jak obrócony. Czy dobrze zakładasz uszczelkę? Termostat ma wejść w rowek od wenątrz tego oringu. Aha. Porządna orginalna uszczelka ma przekrój kanciasty nie okrągły, ma odpowiednie wymiary i w takiej termostat będzie siedział na miejscu. Te okrągłe dołączane do zamienników sa lipne, moga nawet przeciekać. Przerabiałem już i to i założyłem starą fabryczną uszczelkę. Jak ta uszczelka co zakładałeś nie cieknie to delikatnie przyklej np kropelka jak pisałem. Staraj sie dokładnie na środku jak ma luzy na boki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 642 gości