El.szyby same sie opuszczają... :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

El.szyby same sie opuszczają... :(

Post autor: makacz » czw lis 27, 2008 11:57

Witam jak w temacie dzis idąc rano do auta zauwazyłem opuszczone na maxa szyby moja i pasażera (auto 2drzwi). I chcąc je podniesc - akumulator rozładowany do zera!
Sytuacja powtórzyła sie dwukrotnie, prąd "pożyczyłem" zeby je zamknąć, teraz ładuje akumulator.
Auto posiada funkcje otw/domukania szyb z kluczyka.
Kiedys miałem takie cos ze szyba kierowcy opuszczała sie pod moją nieobecnosc przyczyną był przełamany przewód w gumie drzwi-słupek.
A teraz otwierają sie dwie na maxa!!!
Coż to moze byc?



Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: forevwers » czw lis 27, 2008 12:02

makacz pisze:Kiedys miałem takie cos ze szyba kierowcy opuszczała sie pod moją nieobecnosc przyczyną był przełamany przewód w gumie drzwi-słupek.
moze byc ta sama sytuacja. w dzwiach od kierowcy masz tez sterowanie szyba pasazera. sprawdz wiazke w tych dzwiach czy nie ma zwarcia (to by tez tlumaczylo rozladowany akumulator)


Obrazek

makacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 14, 2007 17:37
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: makacz » czw lis 27, 2008 12:13

zychu4 pisze:
makacz pisze:Kiedys miałem takie cos ze szyba kierowcy opuszczała sie pod moją nieobecnosc przyczyną był przełamany przewód w gumie drzwi-słupek.
moze byc ta sama sytuacja. w dzwiach od kierowcy masz tez sterowanie szyba pasazera. sprawdz wiazke w tych dzwiach czy nie ma zwarcia (to by tez tlumaczylo rozladowany akumulator)
Ok zaglądne tam i napisze czy to czy nie to...
Dzieki za sugestie bo myslałem zeby najpierw odłaczyc moduł otw/domyk szyb, co prawda nie wiem gdzie on jest...... :(

[ Dodano: 30 Lis 2008 12:43 ]
makacz pisze:
zychu4 pisze:
makacz pisze:Kiedys miałem takie cos ze szyba kierowcy opuszczała sie pod moją nieobecnosc przyczyną był przełamany przewód w gumie drzwi-słupek.
moze byc ta sama sytuacja. w dzwiach od kierowcy masz tez sterowanie szyba pasazera. sprawdz wiazke w tych dzwiach czy nie ma zwarcia (to by tez tlumaczylo rozladowany akumulator)
Ok zaglądne tam i napisze czy to czy nie to...
Dzieki za sugestie bo myslałem zeby najpierw odłaczyc moduł otw/domyk szyb, co prawda nie wiem gdzie on jest...... :(
Przewody sprawdziłem,ok.Szyby dalej wariują teraz jest otwarta na maxa szyba od kierowcy i nie moge jej zamknąć!!! Auto zamiast szyby ma folie naklejoną...!
Pomocy jak to zamknąć a potem chyba do elektryka.

[ Dodano: 30 Lis 2008 12:45 ]
makacz pisze:
zychu4 pisze:
makacz pisze:Kiedys miałem takie cos ze szyba kierowcy opuszczała sie pod moją nieobecnosc przyczyną był przełamany przewód w gumie drzwi-słupek.
moze byc ta sama sytuacja. w dzwiach od kierowcy masz tez sterowanie szyba pasazera. sprawdz wiazke w tych dzwiach czy nie ma zwarcia (to by tez tlumaczylo rozladowany akumulator)
Ok zaglądne tam i napisze czy to czy nie to...
Dzieki za sugestie bo myslałem zeby najpierw odłaczyc moduł otw/domyk szyb, co prawda nie wiem gdzie on jest...... :(
Przewody sprawdziłem,ok.Szyby dalej wariują teraz jest otwarta na maxa szyba od kierowcy i nie moge jej zamknąć!!! Auto zamiast szyby ma folie naklejoną...!
Pomocy jak to zamknąć a potem chyba do elektryka.

No juz nie wiem co jest, szyba wysunieta z prowadnicy i deską podparta zeby nie zjechała.
Ale jeszcze jedno: na jakich przewodach powinna pojawic sie masa w przełączniku?bo dotykając prowadnicy w drzwiach na próbnikiem to masy nie ma wiec nie wiem czy tak ma byc?bo przeciez szyby sterowane sa masą,nie?
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 20:25 przez makacz, łącznie zmieniany 1 raz.



Pablos891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sie 25, 2007 10:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pablos891 » pt gru 05, 2008 20:35

a powiedz czy szyby opuszczaja sie tylko pod twoja nieobecnosc? czy zdarzylo sie ze zaczely sie odsowac przy Tobie (podczas jazdy itd)?

jesli tylko pod twoja nieobecnosc to chyba mam rozwiazanie: mianowicie to nie szyby powoduja rozladowywanie sie aku tylko rozladowany aku powoduje odsowanie sie szyb. Ja teraz wlasnie tego doswiadczylem.

zachodze do garazu (dawno nie zapalalem autka wiec moj aku padl) daje na pilota zeby mi zamki otwarl a tu tylko pompka (centralnego) ledwo ruszyla a potem 4 szyby poszly w dol (mimo ze szyby mam absolutnie w porzadku) tak wiec sugeruje nie szukac przyczyny w szybach a znalezc przyczyne rozladowywania aku a problem szyb powienien sie sam rozwiazac :) No chyba ze to wina samego aku bo w koncu sie schlodzilo.

PS. tobie opuszcza 2 przednie szyby bo pewnie tylko one sa elektryczne...jakbys mial 4 to by 4 opuscilo. Mam nadzieje ze pomoglem.



Awatar użytkownika
manek271
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: czw paź 19, 2006 20:16
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: manek271 » pt gru 05, 2008 21:21

Auto posiada funkcje otw/domukania szyb z kluczyka.
Ja tu bym szukal przyczyny,u mnie po dolozeniu szyb ele. jak zamykalem albo otwieralem auto z pilota szyby zjezdzaly na dol,po regulacji alarmu jest ok,moze u ciebie tez szyby po zamknieciu auta sie otwieraja, a ty tego nie zauwazyles(ja nie zauwazylem za pierwszym razem ,tylko alarm zaczol wyc) i alarm wyl az ci aku rozladowal ,pozdrawiam :helm:


CHCESZ ZOBACZYC MOJE AUTO??? KLIK W BANEREK
Obrazek

Pablos891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sie 25, 2007 10:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pablos891 » pt gru 05, 2008 21:31

Auto posiada funkcje otw/domukania szyb z kluczyka.
ja mysle ze tu makaczowi chodzilo o domykanie stricte z kluczyka (wkldajac kluczyk do drzwi) czyli funkcja komfort o ile sie nie myle.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt gru 05, 2008 21:41

a może to właśnie to, ze masz domykanie z kluczyka...może tam robi Ci się zwarcie (w końcu na noc zamykasz samochód) i powoduje odsuniecie obu szyb. A samochód nie otwiera Ci się sam razem z odsunięciem szyb??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości