VAG

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

VAG

Post autor: Wiesiek74 » śr gru 03, 2008 21:34

Witam wszystkich i mam pytanko czy jest ktoś na naszym forum z małopolski / kraków, Bochnia, Tarnów/ kto ma VAG-a z CAN i wie co i jak nim uruchomić w MK5.
Proszę o kontakt.
Pozdrawiam :balwanek:



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » śr gru 03, 2008 22:46

Z interfejsem do lapka z CAN-em i nowym VAG-COM , który teraz ma już nową nazwę, a to by się właśnie przydało to może być kłopot z koleżeńskim użyczeniem, bo cena takiego zestawu jest nieco zaporowa, a ktoś kto to nabył to raczej w Janosika się nie bawi tylko zarabia bo to draństwo musi na siebie zarobić, ale zapytać zawsze można. Nie wiem co chcesz tym robić. ale na dłuższą metę rozważ zakup VAG 5053 od Viakena. widziałem to w akcji i powiem, że nie najgorsze, a i stosunkowo cena przystępna


JaroW

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » czw gru 04, 2008 08:42

Tego od Viakena tez widzialem, ale to jest slabe, a jesli chodzi o VAGa to oczywiscie ze odplatnie jako usluga jestem w stanie do niego podjechac.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw gru 04, 2008 22:40

Wiesiek74, masz jakieś konkretne zastrzeżenia do VAG 5053. Ja osobiście mam kilka. Widziałem to w akcji naprawdę chwilę i do końca nie wiem co to potrafi, ale znalazłem parę rzeczy do, których można by się przyczepić. Pomimo tego rozważam zakup tego skanera, bo nowy VCDS jest na razie poza zasięgiem, a CAN'a coraz więcej.


JaroW

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » czw gru 04, 2008 23:21

Problem polega na tym że część kanałów nie jest obsługiwana.
ten skaner jest raczej dla mechanika, kontrola błędów kasowanie inspekcji, podoszek itp, ale brak możliwości adaptacji nowych funkcji.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt gru 05, 2008 00:02

Wiesiek74 jakbyś chciał za rozsądne pieniądze to czytaj swoją PW



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pt gru 05, 2008 22:31

Wiesiek74, dzięki za odpowiedź, będę musiał podążyć temat, ale mam prośbę mógłbyś bardziej szczegółowo, jakieś konkrety. Jak nie chcesz tu to może na PW. Dla mechanika to wg mnie także ten skaner szału nie robi, bo wyświetla w blokach pom. jedną grupę na raz, a czasem pasowało by więcej. Poza tym pozycje w grupach nie są opisane jak w Vagu, ale to jest to w ostateczności do przyjęcia. Przełączanie pomiędzy grupami także jest upierdliwe. Co do kanałów to nie miałem możliwości takiej zabawy, ale na licznikach podobno da się robić korekty, co akurat mnie nie interesuje, i na pewno można zmieniać język wyświetlacza. Jak dla mnie jego podstawowymi zaletami poza ceną to CAN, oraz to że wchodzi w sterownik poduszek jak w masełko, bez komunikatu o złej współpracy z niektórymi sterownikami poduch.
Mam nadzieję, że mettenos, Ci pomoże, czyli warto pytać :) .


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości