Właściwa temperatura silnika (?)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Właściwa temperatura silnika (?)

Post autor: MarcinM » ndz lis 27, 2005 23:53

Mam pytanie.
Wlaśnie na zimę wymieniłem płyn chłodniczyi przy okazji termostat, bo po przejechaniu ok 15km wzkazowka temperatury ani drgnela. Rzeczywiście teraz cudnie lapie temperature juz po chwili. Ale teraz mam poblem w druga strone. Mam wrazenie ze zbytnio sie grzeje. Wskazowka najczesciej pokazuje 95-100 stopni. Czasem jest 90 ale przy dluzszej jezdzie wzrasta do 95, czasem 100.
Wentylator na chłodnicy się wlącza mniej więcej przy tych 95 ale nie wiem czy w czasie jazdy tez. Jesli tak to temperatura nie powinna wrastac. Jednym slowem jaka temperature powinien miec silnik w Golfie III, 1,6???



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn lis 28, 2005 00:02

90 stopni C, a u Ciebie proponuje wymiane termostatu



Awatar użytkownika
Cizes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 11:29
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Cizes » pn lis 28, 2005 00:04

Temperatura powinna zatrzymać sie przy 90stopniach ale jak ci dochodzi do 100 to nie jest jeszcze tak źle. Widocznie taki termostat ci sprzedali musi mieć jakąś wade fabryczną i za późno sie otwiera ale jak juz pisałem nie jest to wielki problem. Na zime nawet lepiej ;-)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn lis 28, 2005 00:37

90 stopni, wskazówka w pionie – to jest optymalnie :bigok: . Skoro wentyl włącza się proporcjonalnie później(?) :chytry: , możliwe, że wskaźnik pokazuje o kilka stopni za dużo :hmm: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości