[MK4] Jak zrobić oświetlenie diodowe! mały opis!

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bzyk21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 22:51
Lokalizacja: Gdynia

[MK4] Jak zrobić oświetlenie diodowe! mały opis!

Post autor: bzyk21 » sob lis 29, 2008 17:59

Stary diody do auta kupisz w Gdyni prostopadła do ul. Świętojańskiej kilinskiego sklep nazywa sie 'magserv'(info dla grupy z pomorza) ale bez problemu znajdziecie tez na alegro. Ja juz calosc oswietlenia wymieniłem :bajer: Ogolnioe potrzebne będą lampki rurkowe (dwa rodzaje) jeden rodzaj do: podswietlenia tablic, światła dzwiach, i w kabinie do oświetleń nad pasarzerami. a drugi rodza i w zasadzie jedna sztukę w kabinie sroodkowe, boczne na suficie nad kierowcą do czytania przerobiłem diody. Ja dodatkowo kupiłęm 12V do świateł postojowych (wygląda bomba, nazwywa się dioda 6in1 jest metalowa i swieci naprawde mocno )
Tak jak wspominałęm wyrzej bagaznik i swiatłą do czytania te małe dwa nad kierowca sa przerobione w taki sposób: musisz kupic zwykłe diody+ rezystor z 12V do nominalnego napięcioa do diod chyba 3,5V potem to zlutowąć i wygiąc odpowiednio ponieważ diody świecą punktowo i naprzykład w bagarzniku mocowanie jest prostopadłę do ściany bagarznika wiec dioda musi byc prostopadłą a takich diod niema foty bedzie łatwiej.. :bajer:e

[ Dodano: 29 Lis 2008 15:40 ]
Awięc tak jak wspominałęm przesyłam foty oświetlenia diodowego i łączenia go z rezystorem moze elektrykiem nie jestem i lampka diiodowa niewygląda cool sama w sobie ale przeciesz nie ma wygladac tylko dawać światło cool :)
dioda do postojowych jest to dzioda 12V nazywana 6 in 1 bo ba 6 diod wnomtowanych w całość polecam jes bardzo mocna :)
Obrazek Obrazek


przód zrobiłem podobnie (a folia niekierujcie sie nia myslałem ze bedzie jakiś efekt ale guw... daje... :grin:
Obrazek
to jest bagażnik o którym wspominałęm ze diody musząbyc prostopadle do całej lampki Obrazek Obrazek Obrazek

no i taki powinien byc efekt :bigok:
Obrazek Obrazek



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » sob lis 29, 2008 18:23

ładny bajer a prądu mniej pójdzie efekt końcowy zajefajnie ile cie wyniosło wszycho i ile czasów na to poświęciłeś.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
bzyk21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 22:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: bzyk21 » sob lis 29, 2008 18:39

jedna rurkoewa kosztowała mnie 9 zeta a potrzeba 7 rurkowych 5 diod po 50gr + rezystory 3sztuki po 20gr 2 12zl postojowe i chyba to koniec wiec wychodzi to 90zl
+ lutownica :bajer:
a jak sie uprzesz to 3h powinno spokijnie starczyc!
Ostatnio zmieniony sob lis 29, 2008 18:45 przez bzyk21, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
ziomek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: sob maja 03, 2008 17:11
Lokalizacja: Świecie / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: ziomek1988 » sob lis 29, 2008 23:40

Kolego, oświetlenie diodowe to nie nowość na tym forum, wystarczy poszukać, nawet w faq jest o tym. A jeśli chodzi o diody boczne to są takie, wystarczy poszperać po allegro: mała podpowiedź: w5w boczna ;)


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59ff7eee66697ba2.html][img]http://images44.fotosik.pl/291/59ff7eee66697ba2.jpg[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269407][b][size=150]Golf Generation - kliknij i oceń[/size] [/b][/url]

Awatar użytkownika
bzyk21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 22:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: bzyk21 » ndz lis 30, 2008 04:04

moze i jest boczna ale jest to dioda pojedyncza i jak wspomniałem dioda ta świeci punktowo a ta wersja co ja zrobilem sklada sie z 3 diod i w dodatku ustawilem je pod roznymi kątami tak aby chociaz cześciowo występował efekt polaryzacji światła (rozproszenia przestrzennego wiązki światła)co przekłada się na lepsze oświetlenie bagażnika
po drugie nigdzie nie napisałem ze to jest jakaś nowość
po trzecie kolego aproksymując występujące tematy na tym foru wysuwam stwierdzenie ze suma problemow i nowości wacha sie w ok 200 tematów a w rzeczywistości jest ich znacznie wiecej wiec pozostałe nie są zadna nowościa tylko raczej kopią poprzednich ubraną w inne słowa więc uważan ze twój post jest nie uzasadniony tylko wręcz zbedny. radze tobie wysunąć jakąś teze z nowościa do MK4 chetnie jej posłuchamy!!!
Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 18:23 przez bzyk21, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » ndz lis 30, 2008 14:50

moze i jest boczna ale jest to dioda pojedyncza i jak wspomniałęm dioda świeci punktowo a ta wersja co ja zrobilem sklada sie z 3 diod i w dodatku ustawilem je pod roznymi kontami tak aby chiciasz cześciowo występował efekt polarzacji światła (zozproszenia przestrzennego wiąski światła)co przekład się na lepsze oświetlenie bagażnika
poczytaj tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=197903 bo fakt dioda świeci punktowo ale jak ją spiłujesz to kąt świecenia jest 100 stopni :p poza tym na allegro są diody rozpraszające światło


[URL=https://meettomy.site]Sexy Womans in your town[/URL]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości