BMC Carbon dynamic airbox.. do VR6 ??

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Krisvr6-78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt cze 12, 2007 23:16
Lokalizacja: Gubin Racing Team
Kontakt:

BMC Carbon dynamic airbox.. do VR6 ??

Post autor: Krisvr6-78 » śr lis 26, 2008 22:04

Witam!
Moze ktos ma lub mial filtr firmy BMC w swoim VR6? i moze cos powiedziec na jego temat? Czy wogole warto takie cos zakladac ? Chodzi mi bardziej o to czy taki filtr raczej nie popsuje osiagow auta mimo ze firma reklamuje go jako najlepsze rozwiazaniew podczas zmiany na sportowy filtr.., oczywiscie cudownej poprawy osiagow nie ma co sie spodziewac zakladajac tylko filtr ale co sadzicie na ten temat?

http://www.bmcairfilters.com/infoCDA.asp



Awatar użytkownika
Praks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw lis 29, 2007 12:46
Lokalizacja: Powierz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Praks » czw lis 27, 2008 11:29

ja mam u siebie BMC DIA tansza wersja bo nei z carbonu al zasada dzialania ta sama...i polecam jak najbardziej...doprowadzilem dolot zimnego powietrza wywalajac filtr weglowy i auto dyskalo na dynamice i reakcji na gaz...

jedyny minus to ze dzwiek sie zmeinia i nei jest jzu typowy jak vr6 a raczej jak w rce lub 2.8 v6 24v...

Obrazek


Corrado VR6 US Porsche Style...

Awatar użytkownika
wozo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: wt lip 18, 2006 09:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: wozo » czw lis 27, 2008 12:09

Praks pisze:i auto dyskalo na dynamice i reakcji na gaz...
Pomiarów pewnie nie robiłeś przed i po ?
Praks pisze:jedyny minus to ze dzwiek sie zmeinia i nei jest jzu typowy jak vr6 a raczej jak w rce lub 2.8 v6 24v...
Tzn. ze nie brzmi juz jak VR6 na stożku ? Dźwięk dobrej R-ki też potrafi wielu zaskoczyć i to na seryjnym filtrze (patrz. 4.0 jeep cherokee)


MK5 GTI++ viewtopic.php?f=90&t=565944" onclick="window.open(this.href);return false;
IBIZA na bonusie viewtopic.php?t=245433" onclick="window.open(this.href);return false;
MK3 VR6 viewtopic.php?t=57882" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Praks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw lis 29, 2007 12:46
Lokalizacja: Powierz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Praks » czw lis 27, 2008 12:35

wozo pisze:
Praks pisze:i auto dyskalo na dynamice i reakcji na gaz...
Pomiarów pewnie nie robiłeś przed i po ?
Praks pisze:jedyny minus to ze dzwiek sie zmeinia i nei jest jzu typowy jak vr6 a raczej jak w rce lub 2.8 v6 24v...
Tzn. ze nie brzmi juz jak VR6 na stożku ? Dźwięk dobrej R-ki też potrafi wielu zaskoczyć i to na seryjnym filtrze (patrz. 4.0 jeep cherokee)
jeszcze nie robilem bo auto powedrowalo juz w garaz na zimowe mody :)
ale wyraznei dalo sie odczuc ze przybylo na dynamice i reakcji na gaz...

nie niebdzmi juz jak vr na stozku badz vr z rozwiercona pucha...teraz jest bardzoej mechanicznie...mi osobiscie dzwiek rki nie robi wole vra 12v...dlatego tak ubolewam nad tym no ale performance wazniejsze ;)


Corrado VR6 US Porsche Style...

Awatar użytkownika
Krisvr6-78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt cze 12, 2007 23:16
Lokalizacja: Gubin Racing Team
Kontakt:

Post autor: Krisvr6-78 » czw lis 27, 2008 14:50

Praks pisze:ja mam u siebie BMC DIA tansza wersja bo nei z carbonu al zasada dzialania ta sama...i polecam jak najbardziej...doprowadzilem dolot zimnego powietrza wywalajac filtr weglowy i auto dyskalo na dynamice i reakcji na gaz...

jedyny minus to ze dzwiek sie zmeinia i nei jest jzu typowy jak vr6 a raczej jak w rce lub 2.8 v6 24v...

Obrazek

Czyli zasada dzialania jest taka sama? jak w BMC CDA tylko roznica jest w wygladzie i w cenie..
szkoda ze dzwiek sie zmienia.. ja podczas zmiany silnika pozyczylem od kumpla gotowa nawiercona od dolu puszke mialo byc tylko na kilka dni zeby pojezdzic a jest juz rok :) dzwiek jest piekny, ale musze cos zrobic z tym filtrem i wlasnie sie zastanawiam nad czyms takim z firmy BMC..

[ Dodano: 29 Lis 2008 13:38 ]
Praks pisze:ja mam u siebie BMC DIA tansza wersja bo nei z carbonu al zasada dzialania ta sama...i polecam jak najbardziej...doprowadzilem dolot zimnego powietrza wywalajac filtr weglowy i auto dyskalo na dynamice i reakcji na gaz...

jedyny minus to ze dzwiek sie zmeinia i nei jest jzu typowy jak vr6 a raczej jak w rce lub 2.8 v6 24v...

Obrazek


czy taki filtr jest gotowy do montazu czy trzeba go nasaczyc czyms przed zamontowaniem? I jak wyglada sprawa konserwacji po przejechaniu pewnej ilosci kilometrow?



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości