Problem z rozrusznikiem (Bendiks za szybko rozłącza)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maputet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 16, 2007 07:23
Lokalizacja: warszawa

Problem z rozrusznikiem (Bendiks za szybko rozłącza)

Post autor: maputet » sob lis 22, 2008 23:20

Po przekręceniu kluczyka rozrusznik zakręca silnikiem raz lub może dwa, po czym slychać, że kręci się sam rozrusznik a silnik ani drgnie. Gdy wyłącze zapłon i znów przekręce kluczyk jest to samo - na chwilę kręci silnikiem a zaraz potem rozłącza rozrusznik od silnika. Czy czeka mnie wymiana bendiksu, czy raczej wina leży gdzie indziej? (w końcu załącza i rozłącza tylko zbyt wcześnie). Jakie powinno być napięcie na akumulatorze podczas kręcenia rozrusznikiem? (może z jakiegoś powodu spada poniżej poziomu działania elektromagnesu i przez to rozłącza?). Akumulator był kupiony zeszłej zimy i jest w pełni naładowany więc raczej bym go wykluczył.



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » ndz lis 23, 2008 16:59

Jak rozłącza bendiks ?? rozrusznik nadal kręci, a silnik nie ??

Podczas kręcenia rozrusznikiem spadek na akumulatorze powinien być nie wielki... jak spada poniżej 10V to akumulator ma słaby prąd rozruchowy, sprawdź akumulator testerem (znajdziesz go w każdym, profesjonalnym zakładzie elektromechanicznym).



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn lis 24, 2008 01:45

raczej koledze chodzi o to że bendiks nie wrzuca na koło zamachowe zawiesza się na tulejkach Lukas chyba wiesz o co mi chodzi że bendiks pracuje ale wrzutka go nie wrzuca


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » pn lis 24, 2008 09:47

grandilodz pisze:raczej koledze chodzi o to że bendiks nie wrzuca na koło zamachowe zawiesza się na tulejkach Lukas chyba wiesz o co mi chodzi że bendiks pracuje ale wrzutka go nie wrzuca
Wiem, wiem ;) Też tak może być, ale oprócz zawieszenia się na tulejce bendiksa (zawalona brudem i bendiks blokuje się na tulejce ) mogą być uszkodzone widełki od wyrzutu bendiksa (plastikowe i dosyć często się po prostu wycierają albo pękają )...

Ale z opisu kolegi maputet, widać, że zakręci parę razy silnikiem, czyli wyrzuca bendiks na koło zamachowe... Moim zdaniem skończył się bendiks i bez wymiany na nowy nie da rady (NOWY, nie polecam regenerowanych,polecam bendiksy firmy Cargo no i oryginały Boscha ;) )



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » pn lis 24, 2008 14:14

Lukas-182 pisze:Moim zdaniem skończył się bendiks i bez wymiany na nowy nie da rady (NOWY, nie polecam regenerowanych,polecam bendiksy firmy Cargo no i oryginały Boscha ;) )
Na bank dobrze gada.Typowy objaw skończonego bendixu



Awatar użytkownika
wojtaz83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn maja 08, 2006 07:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtaz83 » sob sty 03, 2009 12:17

Witam a ja wam powiem ze mam bardzo podobny objaw tylko ze po wyciagnieciu rozrusznika okazalo sie ze brak jest juz 5 zebów na kole zamachowym :( i kolo do wymiany i zrobil to rozrusznik oczywiscie jest to drugi taki przypadek w ciagu roku niewiem oco chodzi za pierwszym razem mialem rozsypany rozrusznik i tuleje w silniku i oska latala troche i tez zeby wyrylo, pozniej wymienilem kolo zamachowe tuleje rozrusznik i rok czasu i znowu zeby wyryte masakra jakas, tylko ze teraz rozrusznik i tuleja sa ok:( niewiem czy jak nie zaloze nowgo kola to czy znowu zebow nie wydrze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości