Dziwne zachowanie na lodzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

soosey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 28, 2008 16:09
Lokalizacja: ZIELONA GORA

Dziwne zachowanie na lodzie

Post autor: soosey » ndz lis 23, 2008 02:22

Witam mam golfika 4 2001rok i wraz z pierwszym lodem na drodze pojawił sie problem.
Przy spokojnej jezdzie nacisne troche mocniej pedał hamulca(do zblokowania koł) i nagle na pedale wyczywalne sa drgania i ze tak napisze"trykania" chyba to swiedczy ze ABS działa ale czy nie powinna sie pokazac w tym czasie kontrolka? Jednoczesnie przy takim hamowaniu najpierw słuchac delikatny stuk i gdy juz zwolnie hamulec i dodam gaz słusze jeszcze raz ten sam stuk... co do reakcji samochodu to wydaje mi sie ze jest delikatne opóźnienie ktoregos koła... co robić? Moze takie myszkowanie jest spowodowane oponami? a mam 205/55/16 w niezłym stanie... całoś hamowania nie wyszła rewelacyjnie a co bedzie przy np 80km/h? :|



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » ndz lis 23, 2008 03:22

Wszystko jest OK. :bigok:
1. kontrolka nigdy się nie zapala w czasie, gdy ABI zadziała w czasie hamowania.
2. Każde auto z ABS w czasie ostrego hamowania na lodzie "myszkuje", to nie jest negatywny objaw, lecz wręcz przeciwnie.
System kontroli poślizgu przy hamowaniu tak dobiera siłę hamowania dla każdego, koła aby auto nie wpadło w poślizg a jechało prosto i maksymalnie w danym momencie wykorzystało przyczepność do podłoża.
Lód na drodze, 1.5-tonowe auto, maksymalne hamowanie → nic nie pojedzie prosto jak po szynach.
3. Odgłos pracy ABS-u to właśnie takie tykanie i praca pompy, oraz drżenie pedału hamulca.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » ndz lis 23, 2008 03:22

Abs dziala pedal ma drzec.

Co do kontrolki to nie zapala sie przy kazdym zadzaialaniu systemu abs. Jesli mignie ci na chwile przy wlaczaniu zaplonu to jest ok.


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Dziwne zachowanie na lodzie

Post autor: doggie » ndz lis 23, 2008 03:24

soosey pisze: ....chyba to swiedczy ze ABS działa ale czy nie powinna sie pokazac w tym czasie kontrolka? Jednoczesnie przy takim hamowaniu najpierw słuchac delikatny stuk i gdy juz zwolnie hamulec i dodam gaz słusze jeszcze raz ten sam stuk... co do reakcji samochodu to wydaje mi sie ze jest delikatne opóźnienie ktoregos koła... co robić? Moze takie myszkowanie jest spowodowane oponami? a mam 205/55/16 w niezłym stanie... całoś hamowania nie wyszła rewelacyjnie a co bedzie przy np 80km/h? :|
kontrolka ABS w takim przypadku się nie pojawia, moim zdaniem to normalne zachowanie przy działającym ABS-ie, osobiście na lodzie wolałbym, żeby była możliwość rozłączenia ABS-u guziczkiem jak jest to w przypadku ESP - no ale niestety nia ma guziczka :grin:


tak na marginesie patrząc na czas odpowiedzi na w/w post to reakcja prawie że zsynchronizowana :okej:
Ostatnio zmieniony ndz lis 23, 2008 03:28 przez doggie, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 245 gości