Jak otworzyc "otwarte" drzwi ???????????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak otworzyc "otwarte" drzwi ???????????

Post autor: c-kozi » pt lis 25, 2005 16:01

Wiatm

Mam problem z otwarciem drzwi w moim MK3. Kluczyk podnosi guzik. od srodka guzik mozna podniesc. Ale mimo to nie mozna otworzyc klamką wewnetrzną ani zawnetrzną. co z tym fantem zrobic.

Pozdrawiam



barnej19

Post autor: barnej19 » pt lis 25, 2005 16:54

kolego prubowałęś jurz w gorarzu morze si przymarzły najlepiej to rozbierz tapicarkę



RYBA22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:47
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: RYBA22 » pt lis 25, 2005 17:12

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU



Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » pt lis 25, 2005 17:27

jak mam rozebrac tapicerke skoro tapicerka zachodzi z jednej strony za słupek a z drugiej za kokpit.

[ Dodano: Pią Lis 25, 2005 4:27 pm ]
i co miało oznaczac to

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pt lis 25, 2005 17:46

Odkręcasz śruby, zdejmujesz rączkę od szyb i gałkę od lusterek i sciągasz do siebie.Boczna tapicerka jest na zatrzaski.
Żeby odkręcic śruby musisz zdjąć plastki od rączki do zamylania drzwi, są bodajże 3 śruby.
Ostatnio zmieniony pt lis 25, 2005 17:47 przez blackwhite, łącznie zmieniany 1 raz.


Black

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt lis 25, 2005 17:46

Pechowowo widocznie spadl ten drucik co jest polaczony z 'dzyndzelkeim' w drzwiach i samocho caly czas zamkniety ale hmm jak kluczykiem odwierasz to powinno dac rade otworzyc wrota nieciekawie to wyglada nawyrazniej cos z zamkiem hmmm trudno ocenic



Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: hellweaver » pt lis 25, 2005 18:09

Ojciec ma Seata Cordobę i przez 2 dni nie mógł się dostać do samochodu (nie ma centralnego a drzwi z zamkami nie chciały się otworzyć) :rotfl:
Przypadek podobny do Twojego c-kozi, przekręcasz kluczykiem zamek, grzybki idą do góry i... zonk drzwi ani drgną :jezor: Ponieważ dotyczyło to zarówno drzwi kierowcy oraz drzwi pasażera po prawicy "drajwera" - toteż pierwszy wniosek ktoś próbował się władować w nocy do samochodu i uszkodził klamki. Drugi wniosek drzwi przymarzły do uszczelek. Prawda jest taka, że temperatura była poniżej 0 i coś z "hiszpańskiego temperamentu" zawiodło. Dzisiaj było koło 10 stopni i eureka drzwi puściły :-) - uszczelki były suche jak pieprz i to nie ich wina.
Używając opcji "szukaj" znalazłem podobny temat na tym forum. Jak już się zrobi ciepło i otworzysz drzwi to rozkręć drzwi przeczyść mechanizm klamki i nasmaruj go tawotem albo innym smarowidłem. tylko z umiarem bo jak dasz za mało to znowu może się woda tam zebrać a jak dasz za dużo to mechanizm będzie ciężko chodził i tez możesz mieć problemy z otworzeniem drzwi. Moja wizja powstała w wyniku rozmów z paroma użytkownikami różnych modeli VW lub aut im pokrewnych (Seat, Skoda) aczkolwiek mogę się mylić :jezor:

Niech Mróz Będzie z Wami. :grin:


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » pt lis 25, 2005 18:31

c-kozi mialem to samo w moim .cos sie zablokowalo i kilka razy przekrecilem kluczykiem i pilotem i juz bylo git. samo sie zrobilo i napewno tam nic nie spadlo.i napewno nie bylo mrozu bo to bylo w lato.i tak naprawde to sam nie wiem co to bylo do tej pory.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt lis 25, 2005 19:42

c-kozi - zamek się otworzył, puścił ten "dinks"(zapadka w zamku) w słupku i grzybek poszedł go góry :bigok: ale drzwi trzyma uszczelka :panna: . Przerabiałem to przedwczoraj :okej: . Postaw go tym bokiem w stronę słońca :jezor: i po jakimś czasie spróbuj otworzyć :food: . Możesz też na około uszczelki popsikać odmrażaczem :grin: i poczekać :smoke: . To uszczelka :bajer: , tym bardziej, że problem pojawił się wraz ze spadkiem temperatury :chytry: :hmm: .

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » pt lis 25, 2005 20:07

Uszczelki napewno nie sa zamarzniete. Rozmawialem z kilkoma znachorami i jednoglosnie powiedzieli ze albo cos syplo w zamku albo zamek zamarzł. Tylko jak sie do niego dostac. Ktos tam pisal zdjac tapicerke. Jak juz pisalem u mnie tapicerka na trzech z 4 stron jest zaslonieta plastikami od srodka i nawet jak poodkrecam sroby (co juz zrobilem) nic to nie da poniewaz go nie moge wyciagna. Ogladalem taki zamek w wentylu (mam taki sam). W srodku jest on zabezpieczony pplaskikową obudową (koloru bialego) ktroej nie wiem jak sciagna. COS MI SIE WYDAJE ZE WIZYTA U PANA KLUCZYKA JEST NIE UNIKNIONA. I BANKA Z KIELNI MYKNIE JAK ZLOTO. )-:



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » pt lis 25, 2005 20:34

Spróbuj jeszcze przedtem zrobić jak pisze Piotr Marzec. Też tak mam spradycznie w swoim. Grzybek w górę i....kicha. Ale za drugim - trzecim razem puszcza. Mam tylko pietra, że kiedyś nie puści :helm: . W zimę mechanizm ciężej chodzi. Powodzenia
:pub:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt lis 25, 2005 20:58

c-kozi - nie spiesz się z tym i albo spróbuj jak mówią koledzy :hmm: albo nie odrzucaj do końca mojej teorii :grin: . Skoro zamek/uszczelka zamarzła to może też odtaje :chytry: ... Wrzuć go na słońce albo do ogrzewanego garażu :smoke: . Stówka drogą nie chodzi :bigok: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » pt lis 25, 2005 21:20

to co mowicie ma sens. Tylko ja nie mam garazu a ostatnio we wrocku słońca jak na lekarstwo. A ja musze jezdzic.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt lis 25, 2005 21:44

c-kozi - przedłużacz przed blok i delikatnie(!!!) suszarką :okej: do włosów ogrzać okolice zamka :food: i na około drzwi :hmm: ... Nie jestem expertem od zamków ale taki numer na początku zimy to nie nagła awaria... - to raczej kochana H2O :satan: zmieniła stan skupienia i bruździ :grrr: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości