[MK3] Jeszce raz termostat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vcx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 15:31
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: vcx » pn mar 17, 2008 20:26

U mnie problem jest tego rodzaju... Wczoraj kumpel mi podpiął Golfa pod komputer i patrzyliśmy parametry... Na dworze było około +5 stopni, a silnik mi złapał temp. 57 stopni max (tak pokazywało na laptopie bo wskaźniku na desce rozdzielczej zawsze leży ;/) i nic więcej... jak pojeździliśmy troche to wzrosła temp. (nie pamiętam juz do ilu ale też niewiele). Komputer mi wykazał dwa błędy: jeden to czujnik temperatury, a drugi to nawet nie wiem co to było. Kumpel poradził mi żebym wymienił sobie termostat, czujnik i przeczyścił przepustnice i ją zaadoptował (cokolwiek to znaczy), bo mi obroty same skaczą, najczęsciej mam koło 1700 obrotów, a jak go zdusze to są normalne. Jutro przeczyszcze przepustnice i zobaczymy co sie bedzie działo.

Może mi ktoś powiedzieć dokładnie jak sie adoptuje (czy jak to sie tam zwie) ta przepustnice? Z tego co na szybko mi wytłumaczył to: jak wykręce, przeczyszcze i założę z powrotem przepustnice to mam odłączyć plus przy akumulatorze i po chwili podłączyć z powrotem. Jeśli sie myle to prosze o korekte :)

Pozdrooooooo... :)


Żyć... aby jeździć...
Jeździć... aby żyć...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 17, 2008 20:36

precyzuj temat, znaczy napisz typ silnika (2E, AGG) bo są zasadnicze różnice.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » pt lis 21, 2008 19:00

vcx pisze:ilnik mi złapał temp. 57 stopni max
vcx pisze:jak pojeździliśmy troche to wzrosła temp
vcx, uporales sie z tym problemem???tez mam 2E i mam dokladnie taki sam problem,


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pt lis 21, 2008 21:24

kristo pisze:Hej
Mam to samo z tem. 70 st. Czy posiadacze ABU zauważyliście, że na forum ten temat coś często nas dręczy. Może te silniki tak lubią ?
A ja niedawno wymieniłem termostacik i jest 83* - termostat na 87*. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » pt lis 28, 2008 18:55

Odkopuje temat który założyłem 2 lata temu bo tak jak pisałem dałem na luz z kwestią temperatury. Cały czas wskaźnik pokazywał 70*a ja przyjąłem że ten typ tak ma. Tak było do dziś. Dziś wpadły mi w rękę zegary z obrotomierzem a że miałem z zegarkiem postanowiłem je zmienić i o dziwo wskazówka temperatury w nowych zegarach powędrowała grzecznie na 90*. Potwierdziło się tym samym moje wcześniejsze podejrzenie że w moim przypadku termostat i czujnik temperatury są OK a przekłamuje wskaźnik. I tak na jednym ogniu udało mi się upiec dwie pieczenie - oko cieszy się obrotomierzem i wskaźnik temperatury pokazuje tak jak być powinno


one loVWe

Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » pn gru 01, 2008 18:45

Podepne sie do tematu.
Mam problem z chłodzeniem, w sobote zaczał mi temperature łapac Golf 1,6 ABU, powoli kilka razy zatrzymujac sie dojechałem, temp. dochodziła do 100C az ,wedle wskaznika na desce, wentylator nie załaczał sie,dzis wytargałem termostat, zagotowałem go i .........sie otwiera , nie rowno tak troche pod lekkim kontem ale szpara jest.
Za ciemno juz było by montowac nowy bo zakupiłem go 28złociszy - Wahler oczywiscie.
Co z tym robic kurde, płyn przepływa przez chłodnice,rurki sa drozne.
Sprobuje, załoze nowy i zobaczymy co bedzie,albo wskaznik oszukuje mi na desce,tzn. manometr,lub czujnik przy termostacie oszukuje.
Stary termostat to tez Wahler.
Macie jakies pomysły co innego moze tam sie dziac??
Dodam ze autkiem pierwszy raz własnie w sobote jechałem,nie dawno go kupiłem z uszkodzonym przodem był,ale chłodnica była cała,ale zdejmowana i po tym sie zczeły takie szopki dziac.Poprzedni własciciel twierdzi ze był ok.
Jak to ugryzc,co jest nie tak??



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn gru 01, 2008 22:43

GUPETTO, Musisz sprawdzić czy masz wentylator sprawny (ewentualnie czujnik który go załącza). No i ten termostat wydaje mi się że jednak dobrze zrobiłeś że włożyłeś nowy. Zobacz jak będzie dalej się grzał to będzie trzeba szukać przyczyny.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości