ślizganie się paska wieloklinowego 1,9TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

ślizganie się paska wieloklinowego 1,9TD

Post autor: wegi » czw lis 20, 2008 18:35

Mój problem z paskiem wygląda następująco:
- po zakupie samochodu w marcu tego roku zmieniłem tylko pasek rozrządu i tak jeździłem przez ok. 20 000 km
- niedawno stwierdziłem, że warto założyć nowy pasek klinowy i wieloklinowy (nie wiem ile stare miały przebiegu) - STARY PASEK NIGDY NIE PISZCZAŁ, NIE ŚLIZGAŁ SIĘ
- w warsztacie zamontowano mi pasek GATES rozmiar 6PK923 (pasek napinany sprężyną, auto bez klimy, więc rozmiar ok), poprosiłem tam, żeby stare paski wrzucili mi do bagażnika jako zapasowe
- nie wiem, czy przez pomyłkę warsztatu czy taki był założony ale zdjęty pasek był to rozmiar większy, czyli 6PK1045 (jak dla mnie nie możliwe, żeby taki pasek założyc)
- od początku nowy pasek po odpaleniu przez kilka minut popiskiwał sobie, w deszczowe dni ślizgał się potwornie
- naciągnąłem pasek dwukrotnie (za drugim razem chyba nawet za mocno, bo nie można było go przekręcić na boki) - cały czas się jednak ślizgał
- po przejechaniu ok.2500km zauważyłem, że pasek jest na całym obwodzie poździerany, poprzecinany (wyglądał jakby miał nakręcone ze 100 000km :)
- wymieniłem kolejny raz (znowu GATES MICRO-V XF) i znowu od początku się ślizga i piszczy, kółka sprawdzone, są ok :grrr:

Zatem pytanie:

Czy zakładam do "bani" paski?? Czy możliwe, że wcześniej był założony pasek 6PK1045 i dlatego wszystko było OK?



Awatar użytkownika
MackoMan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:50
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: MackoMan » czw lis 20, 2008 18:56

Kolego ,własnie chcialem zakładac identyczny temat. Jakis czas uzywam pasków Gatesa (chyba z 3 lub 4 juz rozleciały mi sie). Kazdy z nich popiskuje na zimno. Mozna to usunąc mocniej naciagając pasek,jednak jego zywot drastycznie sie skróci. Moim zdaniem-nigdy wiecej Gatesa!!. Jutro jade kupic pasek ale jakies innej firmy bo tej mam serdecznie dosc. Dodam ze tez mam 1.9 TD AAZ bez klimy.



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » czw lis 20, 2008 19:15

Czyli przypuszczenia się sprawdziły, gdzieś na forum przeczytałem, że paski GATES mają tendencje do popiskiwania, ale u mnie to już doprowadza mnie do szału to wieczne ślizganie się paska (szczególnie w obecnej pogodzie)

[ Dodano: 20 Lis 2008 20:22 ]
jakiej marki paski polecacie, jeśli to wina pasków?



pioczel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 21:59
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: pioczel » pt lis 21, 2008 08:18

tylko CONTITECH !załozyłem taki i zero problemu mam aaz z klimą ,koszt w IC to chyba 32 zł
polecam do tego zmienić kółko na alternatorze na te ze sprzeglem..wycisza zupełnie i zero wibracji
Ostatnio zmieniony pt lis 21, 2008 08:20 przez pioczel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » sob lis 22, 2008 15:53

póki co spróbowałem środka do pasków w spray-u(firmy BOLL) i jak na razie OK, nie piszczy, nie ślizga się, więc raczej to wina marki paska.



Awatar użytkownika
MackoMan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 22:50
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: MackoMan » sob lis 22, 2008 23:18

Kupiłem dzis pasek Goodyear'a. Na pierwszym odpaleniu byla cicha,zobaczymy co bedzie dalej.



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » ndz sty 11, 2009 13:08

moge juz teraz odradzić Wam zakup pasków firmy GATES !!! moj problem z tym paskiem ciagnal sie az do teraz (ten srodek w spray`u dzialal tylko jeden dzien), wczoraj kupilem pasek BOSCH (mniejsza z tym czy oryginal) ale jest on DUZO GRUBSZY I SZTYWNIEJSZY od tego firmy GATES. na Boschu na razie mam zrobiona trase 300km, dzis rano po odpaleniu wszystko OK - w koncu :)))



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości