[MK2 - Hamulce] Tył hamuje znacznie mocniej.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aszmul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt paź 27, 2006 20:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: aszmul » śr lis 19, 2008 12:33

Właśnie wróciłem z rolek i tak jak T.O.B.I. mówiłeś faktycznie na rolkach wyszło że tył hamuje słabiej więc to wrażenie zarzucania tyłem to musiało być jedynie subiektywne odczucie połączone z nieobciążonym samochodem plus strach po własnym remoncie hamulców :D.

Zatem dziękuję wszystkim za wypowiedzi i zainteresowanie i temat uważam za zamknięty. Szerokiej i prostej drogi!!
(Punkt naturalnie trafił tam gdzie trzeba)



Awatar użytkownika
bewerber39
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 17, 2006 18:59
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Hmmm...

Post autor: bewerber39 » czw gru 25, 2008 20:12

Na początek poisze mój problem może ktoś konkretnie powie jak rozwiązać problem zbyt mocnych tylnych hamulcy.

Jestem dumnym powiadaczem Mk 2 Gti. Jak wszyscy wiecie mam z tyłu tarcze hamulcowe!!! I taki sam problem jak kolega. Auto przy hamowaniu na suchej jak i na mogrej nawiezchni szybciej blokuje tylne koła od przednich. Dodam ze róznica miedzy kołami tej samej osi nie przekracza 5 % (sprawdzałem na rolkach)
Nikt nie wmówi mi że tak powinno być BO NIE POWINNO!!! Takie zachowanie auta przy awaryjnym hamowaniu przy większej prędkości kończy się w najlepszym wypadku wykręceniem kilku bączków. W najgorszym dachowaniem.

Mam nowy regulator siły hamowania. Nie wiem jak go wyregulować. Mam obniżone zawieszenie... i belka tylna ustawiona jest tak jak przy aucie załadowanym na maxa.

Moje pytanie: Jak wyregulować ten regulator jak ustawić tą śrube na fasolce do sprężyny i czy jest jeszcze jakaś inny sposób, bo w moim przypadku żadne położenie nie daje odpowiedzniego efektu. Prosze o konkretne odpowiedzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 400 gości