żaróweczki do podświetlenia licznika i nawiewów mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

żaróweczki do podświetlenia licznika i nawiewów mk3

Post autor: SAMO » wt lis 22, 2005 18:09

mam pytanie wiecie może jakiego typu sa to żaróweczki do tych podświetleń ile ich jest do podświetlenia samego licznika i ile do nawiewów i czy można dostać tylko białe. a druga sprawa nie mam podświetlenia prawej strony licznika ani obrotomierza ani zegarka i pewnie któras z tych żaróweczek sie przepaliła gdzie można je dostać pozdro



Zbikra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:27
Lokalizacja: dom

Re: żaróweczki do podświetlenia licznika i nawiewów mk3

Post autor: Zbikra » wt lis 22, 2005 18:24

Ja 3 godziny temu kupywałem żarówkę podświetlającą panel sterowania nawiewem do Passata B4. Cały panel składa się z trzech pokręteł. Patrząc od lewej:
1. Intensywność nawiewu (skala od 0 do 4)
2. Temperatura powietrza (kropa niebieska: zimny - kropa czerwona: ciepły)
3. Kierunek nawiewu: nogi, nogi i tułów, tułów, szyby

Jeśli taki sam system masz w mk3, to aby zmienić zarówkę musisz wyjąć środkowe pokrętło (bez zdejmowania całej obudowy). Jest tam żaróweczka 1,2W bez cokołu - tylko szklana bańka.



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » wt lis 22, 2005 18:44

a mi nie swieci wlasnie cale podswietlenie - ani nawiew ani zegary - mk 2 1.6, trzeba sciagac cala obudowe zeby sie tam dostac? a moze to jakis kabelek?


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

rafalbenek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 16, 2005 17:39
Lokalizacja: Ełk

:)

Post autor: rafalbenek123 » wt lis 22, 2005 18:47

ja u siebie tez juz wymienałem te zaruweczki sa małe 12W kupic je mozna prawie na kazdej stacji paliw :grin:
jesli chodzi o deske rozdzielcza to jest ich dwie :chytry: sa one przezroczyste to np. zielona listewka powoduje przebarwioenie świała :jezor:
jesli chodzi o nawiew jest jedna w środkowym przełaczniku:)
bierz sie do toboty :food: :smoke: :grin:



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » wt lis 22, 2005 19:05

rafalbenek123 i zbikra thx wielkie juz kojarzę to sa te małe 12v 1,2 w średnica 5 mm jak sie nie mylę same banieczki własnie tzn że wchodza na wcisk jesli tak to juz wiem :jezor:

[ Dodano: Wto Lis 22, 2005 18:14 ]
a może ktoś sie orientuje ile jest wszystkich żaróweczek do podświetlenia licznika w mk3 bo mam zamiar kupic tylko nie wiem jaki kolor będzie najlepszy a u ciebie zbikra zmienił kolor nawiew ? :o


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

bogus_z
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:21
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bogus_z » wt lis 22, 2005 19:22

do licznika 2 i do nawiewow 1, pozostale dwa sa podswietlone takim swiatlowodem

[ Dodano: Wto Lis 22, 2005 18:25 ]
kolor swiatla to nic innego jak kolor plastiku (nawiew) lub kolor folijki (licznik). jak chcesz zmienic to nie kombinuj z zarowami tylko z tymi kolorujacymi gadzetami



Zbikra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:27
Lokalizacja: dom

Post autor: Zbikra » wt lis 22, 2005 20:20

O kolorze podświetlenia nawiewu decyduje nie żarówka, a kolor elementu światloprzewodzącego, który daje efekt oświetlenia całego panela. W moim Pasku tylko strefa w pobliżu żarówki (a więc w okolicach pokrętła regulacji temperatury) świeci znośnie. Wokół dwóch bocznych pokręteł jest dość blado. Ktoś wcześniej na tym forum proponował rozebrac cały panel i dokładnie oczyścić ten "światłowód". Ja zabiorę się za to za parę dni.



Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Żaróweczki

Post autor: BiZiCz » wt lis 22, 2005 20:30

Witam.
Wie może ktoś z was jaka żaróweczka idzie do oświetlenia włącznika świateł, gdyż ta standardowa w oprawce plastikowej poprostu jest za duża w tą wnęke- wchodzi tam jeszcze jakaś mniejsza żaróweczka???
I jeszce jedno ; Czy jest możliwość kupna BIAŁEJ OBUDOWY ŻARÓWKI PODŚWIETLANIA NAWIEWÓW ... oba pytania dotyczą Mk3

Tak na marginesie niedawno przesiadłem sie na Mk3 sprowadzone no imusze trochę podociągać tą bryke. POMOCY



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » śr lis 23, 2005 11:47

Co do podświetlania nawiewów w MK III to gwarantuję wam, że mycie, czyszczenie i inne zabiegi z tym elementem do niczego nie doprowadzą, jeśli chcecie zobaczyć jak to powinno wyglądać zapraszam na moją stronkę. Nie żebym się chwalił ale ja u siebie zrobiłem to tak jak VW powinno zrobić w fabryce :-)

Do podświetlenia przelącznika świateł używana jest specjalna żarówka w długiej plastikowej oprawce, zupełnie inna jak w zegarach.

Zdjęcie na zaostrzenie apetytu :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » śr lis 23, 2005 19:08

Rydzu widze, że żeczywiscie udało Ci sie rozwiazac problem podświetlania nawiewu. W porownaniu do orginału wygląda o niebo lepiej, jednak co do Twojej próby zmiany wygladu licznika to mam dość mieszane uczucia... no ale to jest kwestia gustu i mysle, ze wielu z nas napewno sie podoba.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » czw lis 24, 2005 19:30

Zgadzam się w 100% W kwestii gustu i upodobań nie ma dyskusji. Ja NIE twierdzę że przeróbki w moim samochodzie są najlepsze i najpiękniejsze, one po prostu MNIE się podobają. Widziałem już dużo bardzo ładnych zegarów, ale chciałem mieć swoje, indywidualne i troszeczkę inne.



Awatar użytkownika
rayan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 23, 2005 21:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rayan » czw lis 24, 2005 22:41

wymieniłem żaróweczki na nowe sprawne (sprawdziłem) i co i nic dalej nie podświetla mi prawej strony zegarów i (od) spodu! Co jest grane? :grrr:



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » czw lis 24, 2005 22:51

popatrz moze coś nie styka, jak dostaniesz się do tych żarówek to prąd do nich jest dostarczanytakimi blaszkami może one się rozłączyły przy połączeniu tych blaszek z licznikiem. chyba niezamotałem zabardzo


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lis 25, 2005 08:57

W MK III nie ma podświetlania od spodu. Jeśli wymieniałeś żarówki to przed przykręceniem zegarów podepnik kostkę od licznika, włącz światłą i zobaczy czy obie żarówki świecą, jeśli tak to wszystko O.K.
Jeśli okaże się że standardowe oświetlenie jest za słabe możesz wsadzić tam na początek żarówki o większej mocy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości