Elektryczne szyby i centralny, MFA, wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

onicram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 12:00
Lokalizacja: Śląsk

Elektryczne szyby i centralny, MFA, wycieraczki

Post autor: onicram » czw lis 06, 2008 17:44

Witam!

To mój pierwszy post na forum, niedawno stałem się posiadaczem Golfa III 1,8 GT z LPG rocznik 92 i mam kilka problemów z elektryką, stąd ten temat wspólny do wszystkiego...

1. Auto posiada elektryczne szyby, jednak po stronie kierowcy szyba jest manualna i elektryczna jest jedynie po stronie pasażera. Mam jednak z nią problem, ponieważ w trakcie jazdy po naciśnięciu przycisku czasem reaguje i się otwiera czasem nie, a jeżeli już się otworzy to nie można jej ani zamknąć ani dalej otworzyć. Żeby ją zamknąć trzeba zatrzymać samochód i przy otwartych drzwiach pokręcić zamkiem centralnym i wtedy można zamknąć. Czasem przy przekręcaniu kluczyka w drzwiach szyba wtedy się otwiera. Przy zgaszonym silniku można szybę otwierać i zamykać swobodnie ale jedynie przy otwartych drzwiach od strony kierowcy. Wciśnięcie przycisku od oświetlenia wnętrza (tego przy drzwiach) powoduje, że szyba nie reaguje w ogóle. Centralny zamek jest z kluczyka (w bagażniku jest takie pudełko od centralnego). Jaki może być powód takiego zachowania się elektrycznej szyby i zamka? Czy coś można by z tym zrobić? Jest to trochę kłopotliwe gdyż w trakcie jazdy nie można otworzyć szyby, a czasem zdarza się, że przy zamykaniu auta szyba się otwiera.

2. Kolejną rzeczą o którą chciałbym spytać jest komputer, mam manetkę wycieraczek z MFA, jednak po wciśnięciu przycisku na jej końcu na wyświetlaczu nic się nie zmienia, ani przy zmianie położenia przełącznika w pozycję 1 lub 2. Czy to oznacza, że komputera w tym aucie nie ma, a jedynie jest manetka MFA? Albo do działania komputera wymagany jest jakiś przekaźnik którego może nie ma? Jak można to sprawdzić?

3. Ostatnia rzecz elektryczna z jaką mam problem to wycieraczki. Działą mi tylko powolne wycieranie i szybkie wycieranie, nie działa przerywane wycieranie szyb, ponadto wyłączenie wycieraczek powoduje zatrzymanie ich w aktualnym miejscu np środek szyby. Przekaźnik 99 jest, po jego wyciągnięciu działa tylko najszybszy bieg... Może być on uszkodzony? Czy może jakaś inna przyczyna?

Dzięki z góry za pomoc i informacje.
Pozdrawiam wszystkich!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lis 06, 2008 18:29

1. zakładając że szyba w prawych drzwiach jest oryginalnie podłączona: brak plusa po zapłonie, kabel czarno-żółty, szukaj przełamania kabla w wiązce wchodzącej do drzwi. Ale jeśli szyba z lewych drzwi jest wyjęta, i instalacja niekomletna, to już trudno powiedzieć, czy koło skrzynki bezpiecznikjów nie zostało coś odłączone z wiązki do szyby.
2. Zobacz czy koło prawego wyświetlacza licznika (pod zegarkiem lub obrotomierzem) są znaczki dookoła (temp powetrza oleju itd) może licznik niema funkcji MFA bo został zmieniony, albo manetki zostały zmienione.
3 jesli o wyjęciu przekaźnika i wyłączeniu wycieraczek również zatrzymuje sę gdzie chce - problem będzie w blaszkachg stykoweych w silnczku wycieraczek - rozbiórka i czyszczenie lub wymiana silniczka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

onicram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 26, 2008 12:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: onicram » sob lis 08, 2008 16:18

Dzieki za wszystkie informacje i rady, sprawdzę wszystko po kolei i zobaczymy jakie będą tego efekty.
Co do wyświetlacza to nie ma żadnych znaczków w koło prawego wyświetlacza więc chyba nie ma komputera w tym aucie jednak.

Mam jeszcze tylko pytanko małe, niestety nigdzie tego nie znalazłem, jest może jakieś zestawienie kolorów przewodów i ich znaczeń w Golfie III? To by było bardzo pomocne przy analizie połączeń.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości