[mk2] Luz na tylnich łożyskach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » wt lis 04, 2008 11:52

guti pisze: jak sie umiejetnie wyjmie zawleczke tak zeby jej pozniej nie zlamała sie to mozna zalozyc stara :) tyko nie wyginac na sile bo peknie...

Prawda jak sie nie robi katow ostrych tylko na przyklad zagnie po okregu to zawleczka nie zlamie sie...jest to specjalny stop metalu


Paweł Marek pisze: mało istotne, zwykły do łożysk litowy najlepszy.
Litowy najlepszy, nie miesza sie z woda, nie starzeje sie , jest lepiej przystosowany na wysokie temperatury.
Ja mam firmy esso numerkow nie pamietam, swietnie sie zachowuje, doskonale chroni elementy, pod warunkiem zalozenia poprawnie kapturkow na piaste, zeby nie wylatywal. Jest rzadszy niz normalny smar (jak to okreslil dystrybutor - ma konsystencje krowki ciagutki :-))


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Awatar użytkownika
piasa-v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 22:03
Lokalizacja: Koszalin/Sierakowo Sł.

Post autor: piasa-v » czw gru 25, 2008 16:26

Witam ja też mam problemy z łożyskami z tyłu ale nie w kwestii zastosowania jakiegoś smaru czy to jak dokręcić. Pare dni temu w moim mk3 1.9tdi zmieniałem łożyska, lewa strona jest ok dokręcona do oporu i poluzowana tak aby koło obróciło sie 5-7 obrotów jak się je ręką puści żadnego luzu pionowego nie zostawiałem nie słuchać szumów itp. Natomiast prawa strona szankuje dosyć bardzo na początku myślałem że to wina nowych łożysk ale założyłem drugie FEBI i jest tak samo po dokręceniu do oporu i popuszczeniu tak jak zawsze do momentu gdy koło swobodnie się kręci jest duży luz który czuje za równo na lewarku jak i na kole stojącym na ziemi. Skręcam mocniej tak że koło z trudem robi 3obroty a luz na kole szarpiąc je za góre opony czuje dalej. Co to może być bęben(owal po wciśnięciu bierzni) czy ośka piasty jest krzywa.


Mobile CB ALAN 48+MULTI + SIRIO SUPER CARBONIUM
Navi NOKIA E52 -GarminXT + SkyTraq Venus 5
CA- Kenwood KDC-BT8044U + uDIMENSION Element + BOSS 1000N + HIFONICS ATLAS 12"

Awatar użytkownika
mattai
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob paź 27, 2007 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mattai » czw gru 25, 2008 20:45

Ciekawe. A wymieniales bieznie? Pytam bo mialem gdzies na forum goscia ktory zmienial lozyska ale bieznie zostawil stare.
Moze byc ze gdzies lozyska nie doszly do konca tak jak powinny?
Pamietaj ze przy dokrecaniu ...krecic kolem... zeby na biezni nie wybily sie kulki...

Sa to co prawda super skrajne przypadki.. ale rzeczywistosc jest czasem nieublagana...w sumie to bym polecal zeby oba lozyska byly takie same.
Teoretycznie to nie ma znaczenia... ale te prawidla z symetria przy wymianie czesci naprawde sie sprawdzaja
Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 20:48 przez mattai, łącznie zmieniany 2 razy.


Automania... niekończąca sie opowieść...
Miłość do starych fordów, podzielona przyjaźnią do VW.

Scorpio I 2.0OHC>VW Golf III 1.9TDI(ALE)> Zafira A 2.0DTH16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 522 gości