po przekładce ....

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
VwMarcin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 00:41
Lokalizacja: PL

Post autor: VwMarcin » ndz lis 02, 2008 21:45

Apropo klapki luftwagi to na allegro są fotki jak to ma być poskładane http://www.allegro.pl/item460946031_prz ... 8_gti.html
http://www.allegro.pl/item453050729_prz ... 8_1_9.html

Śrubke regulacji zostaw w spokoju bo się skończy na poszukiwaniu nowej przepływki a niełatwo znaleźć taką do której nikt paluchów niepchał...doprowadź układ paliwowy do ładu, poskłądaj luft wage a dopiero puźniej szukaj usterek jeśli nadal będą bo inaczej to więcej popsujesz niż zdziałasz, taka uroda ke-jeta że bez odpowiedniej wiedzy na 99% zepsujesz :bajer:
Ostatnio zmieniony ndz lis 02, 2008 21:47 przez VwMarcin, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz lis 02, 2008 22:11

lordpop3 pisze:powiadam że niema sprawdziłem małego imbusa wsadzając , otóż ruszyła się klapa przepustnicy....
wsadz tam 3'ke i nie krec bo zepsujesz:)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

lordpop3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 01, 2008 12:30
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: lordpop3 » wt lis 04, 2008 09:50

nie ruszam tych "waszych" niewidzialnych śrubek :)

Jak roziązać problem 2-uch pompek jak to podpiąć tą podcisnieniową mam podpiętą do jakiegoś plusa który wychodził w wiązce na tył (działa po przekręceniu) niemam wolnego drugiego takiego kabla z kąt wyciągnąć sterowanie do pąpki ? i czy ma równomiernie chodzić tzn. cały czas po włączeniu zapłonu czy coś ma regulować jej prace ?



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » wt lis 04, 2008 10:24

Po włączeniu zapłonu pompka powinna zapompować przez kilka sekund i sie wyłączyć. Pompą steruje sterownik na podszybiu. Sterownik podaje mase na przekaznik, przekażnik zwiera plusa i podaje napięcie na pompę. Jeśli są dwie pompy to zasilane są przez ten sam przekaźnik. Po prostu plus jest "rozgałęziony" za przekaźnikiem i podany na jedną i drugą pompę.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » wt lis 04, 2008 10:30

coś jak tutaj: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... f379c4d0d7

91 to przekaźnik, 14 i 15 to pompy (schemacik z forum pożyczyłem - wystarczy szukać bo jest wszystko).


18K4F inside... RWD car :)

lordpop3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 01, 2008 12:30
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: lordpop3 » wt lis 04, 2008 20:21

hmm dopadłem dzisiaj pąpke ale padniętą mi na złomie dali .... jutro ruszę po jeszcze jedną może pofatyguje się do sklepu i kupie cały wkład do baku...

napisze wam jak ja widze działanie k-jeta niewiem czy dobrze wiem jak to działa więdz nici z naprawy jak mam złe informacje :)

a więdz przekręcam kluczyk włączając zapłon w tym czasie zaczynają chodzić pąpy paliwa paliwo się spręża i zostaje przyblokowane w rozdzielaczu i przy wtryskiwaczu rozruchowym (mębrana elekroniczna czy jakoś tak ) po przekręceniu kluczyka wtryskiwacz rozruchowy wpuszcza paliwo(mgiełkę) do dolotu powietrza przy zaworach . Gdy świece odpalą mieszanke wytważa się podcisnienie które unosi klape przepływomieża (luftwage) gdy tamta ruszy się troszkę do góry wtryskiwacze podają paliwo do komory i silnik odpala :)

tak z mojego punktu to wygląda :) jak coś jest inaczej albo o czymś zapomniałem to bardzo bym prosił o wypowiedz bo już kur.... przez ten silniczek spać nie moge :) a che go i już go lubie nawet jak nie jeździ :)



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » wt lis 04, 2008 20:57

prawi ok z tym ze waga unosi sie juz podczas krecenia rozrusznikiem, z samej mgielki nie odpali


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

lordpop3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 01, 2008 12:30
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: lordpop3 » wt lis 04, 2008 21:05

pod jakim wpływem się unosi ? jak nastąpi pierwszy wybuch paliwka z wtryskiwacza rozruchowego w tedy pobiera powietrze bez ruszania przepustnicą powietrza(linką od gazu) ? czyli może u mnie coś nie tak z pozostałościami po instalacji gazowej .... muszę się piwa napić i pomyśleć :)



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » wt lis 04, 2008 21:18

lordpop3 pisze:pod jakim wpływem się unosi ? jak nastąpi pierwszy wybuch paliwka z wtryskiwacza rozruchowego w tedy pobiera powietrze bez ruszania przepustnicą powietrza(linką od gazu) ?
pod wpływem ssania :satan: silnik ssie... powietrze pobiera... klapa sie unosi. Powietrze bierze bo jest taki obieg powietrza od wolnych obrotów (krokowiec itd.. no i kilka innych mały drobiazgów)

[ Dodano: 04 Lis 2008 20:21 ]
lordpop3 pisze:muszę się piwa napić i pomyśleć
i przestudiuj budowe i suwy silnika 4ro suwowego bo to Ci sie bardzo przyda w bliskiej przyszłości. Raz: nie bedziesz zadawal głupich pytań a dwa: ze jak masz pod machą szesnastke to będziesz musiał grzebać :helm:


18K4F inside... RWD car :)

lordpop3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 01, 2008 12:30
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: lordpop3 » wt lis 04, 2008 21:28

CSR_GTI, I obyś racji nie miał :) z tym grzebaniem :) dzięki za te schematy jeszcze raz !



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » wt lis 04, 2008 21:31

lordpop3 pisze:obyś racji nie miał :) z tym grzebaniem
grzebac można różnie... ale głównie bedziesz grzebał w poszukiwaniu koni... bo pojeździsz z dwa tygodnie i będzie Ci już mało :bigok:


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
ADi997
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 771
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 09:30
Lokalizacja: Leicester - UK
Kontakt:

Post autor: ADi997 » śr lis 05, 2008 01:01

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Aktualne DupoVWozy:
Passat B5 3BG AWX
Golf MK2 APU+DEA
Jetta MK2 Coupe JP----->??

Projekt Golf MK2 na facebook.com/MyGolfMK2

lordpop3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lis 01, 2008 12:30
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: lordpop3 » śr lis 05, 2008 16:18

ADi997, wielkie dzięki :) dzięki tobie się dowiedziałem że nie mam regulatora cisnienia paliwa na zimny rozruch....



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr lis 05, 2008 16:28

lordpop3 pisze:nie mam regulatora cisnienia paliwa na zimny rozruch....
:chytry: :chytry: :chytry: a co masz? Kurde pokaż no foto silnika :helm:


18K4F inside... RWD car :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości