Problem z zapaleniem jak zimny!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
diablo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 16, 2005 15:00
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Problem z zapaleniem jak zimny!!!

Post autor: diablo23 » pn lis 21, 2005 15:03

Witam! Mam problem z zapaleniem autka jak jest zimno! Gdy go zapalę to gaśnie tak jak by nie załączało się ssanie! Jak juz załapie to jak dodam mu raptownie gazu gaśnie! Stopniowe dodawanie nie wywołuje takiego efektu i po pewnym czasie chodzi tyle ,że silnik jest zimny a ssanie tak jak by sie wyłączyło!!! Zauważyłem natomiast ,że w momencie odpalania zimnego silnika cofa sie ten siłowniczek który jest odpowiedzialny za ssanie i nie dotyka śruby! I jeszcze pytanko czy ten siłowniczek powinien sie chowac cały czy też nie i czy da sie wyregulować ta śrube?? Pomocy!!! Mam silnik 1.6 RF! A i jeszcze prosba jak ktos wie jaki jest gaźnik w 1.6RF Jakie oznaczenie!



bobsterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 21, 2005 02:00
Lokalizacja: Bydgoszcz, Włocławek
Kontakt:

Post autor: bobsterr » pn lis 21, 2005 19:01

diablo23 pisze:Zauważyłem natomiast ,że w momencie odpalania zimnego silnika cofa sie ten siłowniczek który jest odpowiedzialny za ssanie i nie dotyka śruby!
Ten siłowniczek nie jest odpowiedzialny za ssanie, jest to urządzenie tzw. siłownik trzpołożeniowy odpowiada on głownie za wolne obroty silnika. Jeśli się cofa tzn że działa poprawnie. Aparat ssania jest po prawej stronie gaźnika takie urządzonko z obiegiem wody przykręcane obejmą na trzy śrubki. Aby sprawdzić czy działa proponuję zdjąć osłonę filtru powietrza i zobaczyć czy płytka ssania jest przymknięta. To taka kwadratowa płytka po prawej stronie. Jeśli jest to znaczy, że ssanie jest załączone. W miarę jak samochód się rozgrzewa przepływająca przez to urządzenie woda ogrzewa bimetal, który powoduje odłączanie ssania.



Awatar użytkownika
diablo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 16, 2005 15:00
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: diablo23 » pn lis 21, 2005 20:25

Ten siłowniczek nie jest odpowiedzialny za ssanie, jest to urządzenie tzw. siłownik trzpołożeniowy odpowiada on głownie za wolne obroty silnika. Jeśli się cofa tzn że działa poprawnie
Od nie dawna mam golfika i jestem troszku ciemny :wink: :wink: Dlatego myślałem że to jest ssanie. Ale dzieki,żę wyprowadziłeś mnie z błędu. Dzięki za rade jutro to sprawdze bo po ciemku to d... a nie robota. A jeszcze pytanko wiesz może czy tą srubke można jakoś wykręcić bo nie zabardzo wiem jak sie za to zabrać :otepienie:



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn lis 21, 2005 20:46

to odpalanie to od gaźnika jest... tzn musisz podksoczyc do mechanika by Ci wyreuglował... u mnie w golfie RF miałem idetyczny problem. u mechanika zapąłciłem jakoś 30zł i było wszystko OK


Obrazek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn lis 21, 2005 21:03

Zachowania sa identyczne jakbys odpial czujnik temperatury, tylko teraz patrze to nie wiem dokladnie jaki to jest silnik, ale przy wtryskiwaczach to jak odepnie sie czujnik to zle reaguja.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 21, 2005 22:16

diablo23 pisze: A jeszcze pytanko wiesz może czy tą srubke można jakoś wykręcić bo nie zabardzo wiem jak sie za to zabrać
śróbka na zimnym ma nie dochodzić do bolca siłownika 3-położeniowego. Reguluje sie nia wolne na ciepłym, łącznie ze śróbą od CO


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
diablo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 16, 2005 15:00
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: diablo23 » pn lis 21, 2005 22:26

łącznie ze śróbą od CO
A co to jest to CO bo ja laik jestem :niewiem: :niewiem: :niewiem:



Awatar użytkownika
_FORNAL_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 14:16
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: _FORNAL_ » pn lis 21, 2005 22:34

ja bym zobaczyl czujnik temp.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 21, 2005 23:22

_FORNAL_ pisze:ja bym zobaczyl czujnik temp
rozumiem że kolega ma gaźnik 2e2, czujnik ktory niby.
diablo23 pisze:o to jest to CO
CO - tlenek węgla. Chodzi o ustawienie składu mieszanki w gaźniku.
Dokręcając śróbkę w prawo czyli do bolca siłownika podnosisz wolne obroty, regulując skład mieszanki wkrętem od góry gaźnika również zmieniasz te obroty, bo jak mieszanka bogatsza to obroty rosną do pewnego momentu. Dlatego obie regulacje powinno sie robić równocześnie. W ogóle to dość pokichany gaźnik i jak jesteś laikiem to czytaj o tym gaźniku bo jest wiele o nim, albo musisz jechać do kogoś kto się zna. I od razu piszę że jeśli te podstawowe regulacje nie wystarczą żeby rozwiązać twój problem, to możesz mieć kłopoty ze znalezieniem mechanika który sobie z tym radzi. Ja nie znalazłem. Jeździłem Jettą z gaźnikiem 2e2 10 lat i z konieczności sam go rozgryzłem, ale trochę to trwało. I tylko dzięki kupionym na szrocie 2 uszkodzonym takim gaźnikom mogłem długo jeździć, bo co rusz jakaś membrana padała i trzeba było podmieniać albo dorabiać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
diablo23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 16, 2005 15:00
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: diablo23 » pt lis 25, 2005 20:59

rozumiem że kolega ma gaźnik 2e2,
Witam.
Nie mam gaźnik 2E! Wymieniłem czujnik temperatury i dalej to samo czyli nie załącza ssania! Może ma ktoś z was schemat do gaźnika 2E! Jeżeli tak to podeślijcie na meila
diablo--23@wp.pl



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości