Jak uszczelnić EGR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Markus20wawa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 17:23
Lokalizacja: warszawa

Jak uszczelnić EGR

Post autor: Markus20wawa » czw paź 30, 2008 11:15

Witam... Byłem ostatnio u mechanika i powiedział ze trzeba uszczelnić zawór EGR bo są jakieś wycieki. Ale mam problem bo nie wiem gdzie kupić akie uszczelki.... Sam pracuje w hurtowni motoryzacyjnej ale tam czegoś takiego nie ma. Mechanik tez nie może znaleźć tych uszczelek. Tam jest podobno trzy a on od znajomego załatwił jaką jedną..... Proszę o pomoc.... Mam tego golfa nie długo i zależy mi żeby było wszystko OK. Przebieg samochodu 140 tys w 2003 roku sprowadzony do kraju przez księdza... Golf jest z 2001...

Bardzo proszę o jakieś rady...
Z góry dziękuje :bajer:



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw paź 30, 2008 11:20

ja tam uszczelki do egr (benzynowego) kupowałem w InterCars. ale po mojemu koszty takiej uszczelki są do zniesienia nawet jeśli kupisz je w ASO. może tam zapytaj.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Jak uszczelnić EGR

Post autor: Borys » czw paź 30, 2008 12:10

Markus20wawa pisze:Witam... Byłem ostatnio u mechanika i powiedział ze trzeba uszczelnić zawór EGR bo są jakieś wycieki. Ale mam problem bo nie wiem gdzie kupić akie uszczelki.... Sam pracuje w hurtowni motoryzacyjnej ale tam czegoś takiego nie ma. Mechanik tez nie może znaleźć tych uszczelek. Tam jest podobno trzy a on od znajomego załatwił jaką jedną..... Proszę o pomoc.... Mam tego golfa nie długo i zależy mi żeby było wszystko OK. Przebieg samochodu 140 tys w 2003 roku sprowadzony do kraju przez księdza... Golf jest z 2001...

Bardzo proszę o jakieś rady...
Z góry dziękuje :bajer:
z odmy wali olejem i wycieka przez egr, wyrzuc odme z dolotu pod auto to wycieki znikną



greg

Post autor: greg » czw paź 30, 2008 14:09

które te uszczelki - pokaż na fotce



Markus20wawa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 17:23
Lokalizacja: warszawa

Dzięki za radey...

Post autor: Markus20wawa » pt paź 31, 2008 21:15

Ale mam pytanko dotyczące tej odpowiedzi: "
z odmy wali olejem i wycieka przez egr, wyrzuc odme z dolotu pod auto to wycieki znikną" jak mam to dokładnie zrobić bo nie jestem znawcą to mój pierwszy TDi i uczę się go dopiero...
Proszę o jakieś wskazówki... :-k :-k

[ Dodano: 31 Paź 2008 20:16 ]
Dzięki za powyższe rady..........
:pub:



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lis 01, 2008 00:44

Markus20wawa pisze:jak mam to dokładnie zrobić
dokładnie tak : (informacja dla ciekawskich :chytry: - fotka nie dotyczy silnika w moim aucie, została ściągnięta o ile pamiętam z forum www.streetracing.pl)

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 21:14 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

greg

Post autor: greg » sob lis 01, 2008 10:52

Za powyższe brednie nie biorę kasy ani
odpowiedzialności !
i to mi się bardzo podoba- skoro odma wali olejem do góry to znaczy ze coś z silnikiem się dzieje



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » sob lis 01, 2008 11:36

:) adam słodowy rulezzz heheheh trochę śmiesznie to wygląda ...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lis 01, 2008 13:50

greg pisze:Cytat:
Za powyższe brednie nie biorę kasy ani
odpowiedzialności !

i to mi się bardzo podoba- skoro odma wali olejem do góry to znaczy ze coś z silnikiem się dzieje
martiso pisze:adam słodowy rulezzz heheheh trochę śmiesznie to wygląda ...
chłopaki, to jak to wygląda (druciarstwo by madafaka) i kto to stosuje, mnie nie interesuje, każdy robi jak mu pasuje,
Markus20wawa pytał jak ma to zrobić więc dałem mu przykład,
inni w takich przypadkach stosują kosztowne oil catch tanki (i to osoby, u których po diagnozie silnika wyszło, że silnik jest zdrowy bez przedmuchów świadczących o zużyciu na styku tłoki - cylinder) a jest jest to to samo tylko w tanim wydaniu he he.


Obrazek

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » sob lis 01, 2008 14:04

rozwiazanie ok typowo sportowe hehe tylko zastanawiam sie czy nie czuc w aucie ze odma jest puszczona na zewnatrz chociz to VP to moze jest ok w PD by smerdzialo strasznie
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 475 gości