Montaż podgrzewamych lusterek - pytanie techniczne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Montaż podgrzewamych lusterek - pytanie techniczne

Post autor: MaciusieK » czw paź 30, 2008 08:56

Witam,

Mam do Was pytanie techniczne, posiadam Borę niestety bez ogrzewania lusterek i dzisiaj dokupiłem maty grzewcze z allegro.

Mam elektryczne lusterka i czy po zmianie przelacznika na wersje z ogrzewaniem jestem w stanie sie do niego podlaczyc ?

Moze to laickie pytanie, ale elektrykiem nie jestem, a nie chcialbym podlaczac ich pod ogrzewanie tylej szyby

Pozdrawiam,

Maciek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw paź 30, 2008 10:03

MaciusieK pisze:czy po zmianie przelacznika na wersje z ogrzewaniem jestem w stanie sie do niego podlaczyc ?
pewnie tak ale chyba gra nie warta świeczki...czytaj niżej
MaciusieK pisze:nie chcialbym podlaczac ich pod ogrzewanie tylej szyby
podgrzewanie lusterek w oryginale i tak działa tylko z ogrzewaniem tylnej szyby...

było sporo, poszukaj



dimexd

Post autor: dimexd » czw paź 30, 2008 11:01

podgrzewanie lusterek w golfie działa po załączeniu włącznika obok yoysticka do ustawiania lusterek a nie podczas podgrzewania tylnej szyby.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw paź 30, 2008 11:25

dimexd pisze:podgrzewanie lusterek w golfie działa po załączeniu włącznika obok yoysticka do ustawiania lusterek
tak ale tylko jak masz włączone ogrzewanie tylnej szyby, nie napisałem
dimexd pisze:podczas podgrzewania tylnej szyby
napisałem "tylko z ogrzewaniem tylnej szyby", jak nie włączysz ogrzewania tylnej to lusterek też nie włączysz, samą szybę da się grzać a samych lusterek nie...



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw paź 30, 2008 11:48

a ja mam ogrzewane lustra ale bez włącznika przy reg. lusterek i włączane przez ogrz szybe i tak w orginale zrobione :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw paź 30, 2008 13:52

feniks79 pisze:a ja mam ogrzewane lustra ale bez włącznika przy reg. lusterek i włączane przez ogrz szybe i tak w orginale zrobione
Qto pisze:podgrzewanie lusterek w oryginale i tak działa tylko z ogrzewaniem tylnej szyby...
Oczywiscie że tak. To koło joystika jest dla picu.

W passatach tak to działa.



greg

Post autor: greg » czw paź 30, 2008 14:01

MaciusieK pisze:a nie chciałbym podłączać ich pod ogrzewanie tylej szyby
dokup drugi włącznik grzania tylnej szyby i będziesz nim załączał lusterka skoro nie chcesz korzystać z ogrzewania tylnej szyby



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » czw paź 30, 2008 16:08

Dziekuje Wszystkim za wskazowki.

Glownym moim zamierzeniem jest, zeby ogrzewanie lusterek i szyby tylnej dzialalo osobno i niezaleznie od siebie.

Troche glupio VW postapil, ze zeby wlaczyc sobie podgrzewanie lusterek, to trzeba wlaczyc przycisk podgrzewania tylnej szyby :grrr:

Wczesniej mialem Opla i takich kombinowan nie bylo.

Czyli podsumowujac: jezeli wymienie przelacznik lusterek na wersje regulacja el. L+P + ogrzewanie, to niczym nie bedzie mi sie roznic od mojej terazniejszej wersji reg. el. L+P ??

W takim razie, po co jest to rozroznienie w sprzedawanych przelacznikach ??

Nie jestem w stanie podciagnac jakos od/do niego kabelkow, zeby wlaczal mi grzanie lusterek ??
Ostatnio zmieniony czw paź 30, 2008 16:42 przez MaciusieK, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw paź 30, 2008 18:39

MaciusieK pisze:Nie jestem w stanie podciagnac jakos od/do niego kabelkow, zeby wlaczal mi grzanie lusterek ??
da się ale jak pisałem wyżej nie wiem czy gra warta świeczki, skoro vw robi tak w ori to chyba tak jest dobrze.
Jak chcesz się bawić to musisz pociągnąć plus na ten włącznik co chcesz założyć i za pomocą tego plusa sterować przekaźnikiem. Przekaźnik najlepiej oczywiście zamontować za skrzynką bezpieczików w odpowiednim gnieździe. Na przekaźnik dajesz stały + i masę, dodatkowo + od tego włącznika z drzwi i dopiero od przekaźnika kabelek (+) do lusterek. Masę znajdziesz pod kierownicą lub przy przednich (zarówno lewych jak i prawych) drzwiach w progu...konkretnie koło dźwigni do otwierania maski.
Ostatnio zmieniony czw paź 30, 2008 18:49 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » czw paź 30, 2008 20:54

Dzieki za pelny opis, jednak masz racje i podlacze to pod ogrzewanie tylnej szyby, bo za duzo zabawy i kombinowania.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt paź 31, 2008 00:21

MaciusieK pisze:Dzieki za pelny opis, jednak masz racje i podlacze to pod ogrzewanie tylnej szyby, bo za duzo zabawy i kombinowania.
mówiłem od razu to nie wierzyłeś;) jak będziesz miał problem to wal śmiało, chętnie pomogę
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości