opinie o produktach MTS-technik

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw paź 30, 2008 10:10

sorki ale gdzie widzisz rozne opinie ja tylko widze 1 nie do konca zadowolonego klienta, ktory badz co badz nie chcial odeslac towaru w celu sprawdzenia.. ;) wiec czemu rozne mowisz?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

PiJey88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:18
Lokalizacja: Truskaw/Warszawa
Kontakt:

Post autor: PiJey88 » czw paź 30, 2008 11:00

sorki ale gdzie widzisz rozne opinie ja tylko widze 1 nie do konca zadowolonego klienta, ktory badz co badz nie chcial odeslac towaru w celu sprawdzenia.. wiec czemu rozne mowisz?
sorki, źle troche napisałem, różne jeśłi chodzi o wypowiedzi na temat twardości... jedni mówią ze twardo, a drudzy ze dość miękko i myśleli ze będzie gozej :bigok:



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw paź 30, 2008 11:02

ogolnie z tego co wiem to jest pośredni... wiesz kazdy ma subewiktywne odczucia dla jednego po innym twardym mega zawiasie jest miekko a innym po pływjacym passacie jest twardo wiec to wiesz nie dojdziesz dopuki si e nie przejedziesz


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2781
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » czw paź 30, 2008 20:55

MAPET pisze:dojdziesz dopuki si e nie przejedziesz
Dokładnie. Zresztą zadaj sobei pytanie po co chcesz obniżać? Jeśli boisz się twardości to myśle, że w ogóle bezsensu zakładać cokolwiek obniżającego auto.



Awatar użytkownika
_zakix_
Forum Master
Forum Master
Posty: 1677
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 00:12
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: _zakix_ » czw paź 30, 2008 21:03

Co to za gwint który nie jest twardy ? O_o


[b] [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113886]Vw Golf GT Special`95[/url] [/b]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images24.fotosik.pl/299/7648a19958ab6809.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw paź 30, 2008 23:46

KriSSo pisze:, im droższe gewinde, tym większy komfort.


kompletna bzdura!!!

mama H&Ra ktory jest super marka
szerokie tłoczyska czyli wyzsza pólka
nowy ok 4-5 tys zl!

i jest mega twardy!

gwint gwintowi nie rozwny a to co piszesz ze jak lepsza marka to lepszy komfort to sorki ale bzdura

widze ze masz pojecie jakei sa tanie gwinty bardzo ciekawe czyzbys jezdzil na kazdym z nich?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » pt paź 31, 2008 00:55

MAPET pisze:kompletna bzdura!!!
Masz prawo mieć własne doświadczenia, możesz nie podzielać opinii, zgoda. Ale nie pisz "bzdura".
MAPET pisze:mama H&Ra ktory jest super marka
szerokie tłoczyska czyli wyzsza pólka
nowy ok 4-5 tys zl! i jest mega twardy!
H&R ma kilka serii zawieszeń, jednokomorowe, dwukomorowe, Rennsport, mogą być na sachsie, mogą na bilsteinie itd. Nie wiem, na której serii jeździsz.
MAPET pisze:gwint gwintowi nie rozwny
To, że jeden gwint nie jest drugiemu równy jest oczywiste.
MAPET pisze:a to co piszesz ze jak lepsza marka to lepszy komfort to sorki ale bzdura
Wszystko jest lepsze, nie tylko komfort. Jeśli tego nie czujesz, no to cóż poradzić. Moja żona bladego pojęcia nie ma o glebie, a potrafiła wyczuć różnice w komforcie i prowadzeniu między np Weiteciem a SilverlineX.
MAPET pisze:widze ze masz pojecie jakei sa tanie gwinty bardzo ciekawe czyzbys jezdzil na kazdym z nich?

GT Cupline, SuperSport, TA Technix, Jamex etc. Większej liczby tego typu kompletów nie próbowałem, bo nie było potrzeby.
Ostatnio zmieniony pt paź 31, 2008 00:57 przez KriSSo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pt paź 31, 2008 01:02

KriSSo pisze:GT Cupline, SuperSport, TA Technix, Jamex etc. Większej liczby tego typu kompletów nie próbowałem, bo nie było potrzeby.
to po co onich piszesz i zabierasz zdanie skoro nawet nie wiesz jak si ena tym jezdzi i pozniej kraza opinie wyssane z palca... ;)
KriSSo pisze:H&R ma kilka serii zawieszeń, jednokomorowe, dwukomorowe, Rennsport, mogą być na sachsie, mogą na bilsteinie itd. Nie wiem, na której serii jeździsz.
no widzisz teraz to napisales rozsadanie i to ie powiem ze jest bzdura
ale wczesniejsza opinia nia byla...
KriSSo pisze:Wszystko jest lepsze, nie tylko komfort. Jeśli tego nie czujesz, no to cóż poradzić. Moja żona bladego pojęcia nie ma o glebie, a potrafiła wyczuć różnice w komforcie i prowadzeniu między np Weiteciem a SilverlineX.
skoro tak przejedz sie na np MTS i na moim H&R czy nawet i zone wsadz...obojetne i gwarantuje ci ze powie ze mts bardziej komfortowy... wiec nie mylmy pojec i naprade nie pisz ze cos jest bardziej komfortowe bo jest drozsze czy lepszej marki bo to nieprawda

pozdrawiam


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob lis 01, 2008 02:51

MAPET pisze:skoro tak przejedz sie na np MTS i na moim H&R
Powtórzę - nie wiem, na jakim zestawie latasz. Kupiłeś H&R'a nówkę, czy używany? Z regulacją siły tłumienia jest, czy bez?
MAPET pisze:nie pisz ze cos jest bardziej komfortowe bo jest drozsze czy lepszej marki bo to nieprawda
.
Dobra, poddaję się. Skoro MTS za 1000 pln lata lepiej, niż zestawy 5 razy droższe, no to nie mamy o czym gadać. Wygrałeś :bajer:
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 02:52 przez KriSSo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » sob lis 01, 2008 09:02

KriSSo pisze:Dobra, poddaję się. Skoro MTS za 1000 pln lata lepiej, niż zestawy 5 razy droższe, no to nie mamy o czym gadać. Wygrałeś :bajer:
glupoty piszesz :D Wg ciebie jezeli cos jest bardziej komfortowe to jest drozsze... :rotfl:
nikt nie powiedzial tutaj ze MTS jest lepszy od H&R tylko ze jest bardziej komfortowy, bo H&R jest o wiele twardszy... wiec polecam czytac ze zrozumieniem
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 09:02 przez Fredi88, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob lis 01, 2008 09:50

Fredi88 pisze:glupoty piszesz :D Wg ciebie jezeli cos jest bardziej komfortowe to jest drozsze...
Miszczu, więc napiszę Ci to samo - "Głupoty piszesz", pojęcia nie masz i jeszcze nie umiesz czytać ze zrozumieniem :). Ja nie wiem, na tym forum kurna jakiś fenomen panuje hehe. Proszę Cię, spróbuj zapamiętać i zrozumieć o co mi chodzi: Im lepszy i bardziej markowy zawias tym LEPSZA JAZDA I LEPSZY KOMFORT. Czy to jest wreszcie jasne, czy dalej jakiś problem????
Fredi88 pisze:nikt nie powiedzial tutaj ze MTS jest lepszy od H&R
NO sęk w tym, że właśnie do tego tutaj kilku z Was zmierza, co jest hipokryzją.
Fredi88 pisze:tylko ze jest bardziej komfortowy, bo H&R jest o wiele twardszy...
Zależy który H&R. Nie pisać w ten sposób proszę, bo wpadnie tu jakiś ludzik, który szuka zawiasu i zrazi sie do H&R :). A H&Rów jest jak psów. Może Mapet założył zestaw torowy ? :)

Podsumowując:
Im bardziej markowy i droższy zestaw (zakładając, że mowa o zestawach ulicznych na codzień, a nie torowych), tym lepsze prowadzenie i większy komfort. Natomiast może się tak zdarzyć, że jakiś niszowy zawias akurat zaoferuje nieco więcej "miękkości", niż topowy high-end na grubym tłoku :). AMEN.

No, to mamy jakiś kompromis, z mojej strony EOT i koniec tematu.
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 10:14 przez KriSSo, łącznie zmieniany 6 razy.



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2781
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » sob lis 01, 2008 10:16

KriSSo pisze:Skoro MTS za 1000 pln lata lepiej, niż zestawy 5 razy droższe, no to nie mamy o czym gadać. Wygrałeś
Nie znam się i zdarzyło mi się jeździć tylko na kilku gwintach, ale stwierdzenie "lata lepiej" jest nawet jak dla mnie za ogólne.



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » sob lis 01, 2008 10:43

KriSSo pisze:Im lepszy i bardziej markowy zawias tym LEPSZA JAZDA I LEPSZY KOMFORT
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

czlowieku co ty wypisujesz za *#cenzura#*? przeciez normalnie tego czytac nie idzie :panna:

jak moze byc lepszy komfort? To jak cos kosztuje 2000zl to jest komfort sredni tak? :D a jak 1000 to nie ma komfortu. Znow jak kupisz zawias za 4000zl to bedzie bardzo komfortowy hah tak wynika z twoich nieskladnych wypowiedzi. No coz... super spostrzezenia masz :D problem w tym jak trafisz na dwa zawieszenia za 2,5 tys zl i jeden bedzie komfortowy a drugi twardy i co wtedy? twoje teorie pojda na marne...



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob lis 01, 2008 14:24

Miał być EOT, ale skoro pociągnąłeś dalej, to odpowiem.
jak moze byc lepszy komfort?
Jak? Najprościej rzecz ujmując - wywalić np SuperSporta 60/40, założyć Eibacha sport system i nie będzie więcej pytań.
Fredi88 pisze:To jak cos kosztuje 2000zl to jest komfort sredni tak?
No nierówności będzie wybierał na pewno lepiej, niż ten za 1000.
Fredi88 pisze:a jak 1000 to nie ma komfortu.
Źle podchodzisz. Nigdzie nie napisałem że za 1000 nie ma komfortu, a za 2000 jest. Nie rozpatruję tego jako czarne/białe. Jest komfort/nie ma komfortu. Chodzi mi raczej o różnice - nieco większe, w innym przypadku mniejsze, ale są.
Fredi88 pisze:Znow jak kupisz zawias za 4000zl to bedzie bardzo komfortowy
Dokładnie, bo jest to pułap cenowy, który pozwala zakupić zestaw z regulacją siły tłumienia. Kiedyś latałem na topowym FK na koni i faktycznie ustawienie soft oferowało praktycznie fabryczny komfort auta, zdecydowanie poprawiając przy tym trakcję. Czyli dobrze wywnioskowałeś.
Fredi88 pisze:problem w tym jak trafisz na dwa zawieszenia za 2,5 tys zl i jeden bedzie komfortowy a drugi twardy i co wtedy?
Rzuć przykładem, jestem bardzo ciekaw i z chęcią się dokształcę. Nie spotkałem na razie dwóch zestawów różnych producentów, w jednakowym przedziale cenowym wynoszącym około 2,5 kpln, z których jeden będzie komfortowy a drugi twardy. Znowu - czarne, albo białe? Spotkałem natomiast takie zestawy w kwocie, o której piszesz, z których jeden był troszkę twardszy od drugiego, ale nadal oba wybierały lepiej, niż ten za 1000. Co z resztą jest zupełnie oczywiste. Po co produkować i sprzedawać zawiasy za grube pieniądze, jeśli to nikomu nie robi różnicy.
Fredi88 pisze:czlowieku co ty wypisujesz za ************?
Cóż, pogoda brzydka, zimno, to sobie dyskutuję z Wami fachowcami. Przynajmniej jest temat, bo na forum Renault to jedynie o wycieraczkach i olejach można pogadać.
Fredi88 pisze:przeciez normalnie tego czytac nie idzie
Dzięki za opinię.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości