szyber + podsufitka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

barto0o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 08:21
Lokalizacja: Ostrołęka

szyber + podsufitka

Post autor: barto0o » ndz wrz 07, 2008 08:59

Mam problem, podsufitka mi się troszkę odkleja i nie wiem czym ją podkleić, kolejnym problemem jest szyber który się otwiera w każdej płaszczyźnie ale robi się to strasznie powoli tzn za każdym przyciśnięciem otwiera się z 1cm może nawet nie, a na dodatek kiedy zamykam auto z pilota to cofa się jeszcze do dołu, czyli przed zamknięciem muszę go trochę podnieść żeby został na koniec w odpowiednim położeniu



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » ndz wrz 07, 2008 09:44

kolego podsufitke to wez klej strzykawka i igla i lecisz po kolei i przyklejasz


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

barto0o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 08:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: barto0o » ndz wrz 07, 2008 15:45

szopek87 pisze:kolego podsufitke to wez klej strzykawka i igla i lecisz po kolei i przyklejasz
o jakim kleju piszesz? po co strzykawka i igła?? nie znam tego sposobu więc proszę o więcej szczegółów



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » ndz wrz 07, 2008 17:33

barto0o pisze:o jakim kleju piszesz? po co strzykawka i igła?? nie znam tego sposobu więc proszę o więcej szczegółów
po to żebyś mógł wstrzyknąć klej pod podsufitke, chyba że masz odklejoną na samym brzegu i masz dojscie żeby prysnąć klejem w aerozolu



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » ndz wrz 07, 2008 19:17

dobierz klej ktory nie narobi ci plam a co do szyberdachu przydało by się czyszczenie silniczka : wyciagasz lampkę która jest na zatrzaskach tam masz 2 śruby odkręcasz i ściągasz panel z przyciskiem do szyerdachu i silnik masz jak na dłoni odkręcasz go od dachu i wyciagasz kostkę z kablami i już. w nim są styki które odpowiadaja za otwieranie i zamykanie szyberdachu w róznych płaszczyznach polecam do czyszczenia tego kontakt sprej dostępny w splepach z klamotami elektronicznymi rozpuszcza siarczki czyli wszyskie zaśniedziałe i zabrudzone rzeczy możesz przesmarować też prowadnice


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » ndz wrz 07, 2008 21:45

niom kolega dobrze Ci wytlumaczyl nie bedziesz musial odrywac a klej to wez szewski kup tylko nie zaden budapren bo on zezre tapicere ja kupilem od szewca dal mi w słoik i sie trzyma do tej pory


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

barto0o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 08:21
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: barto0o » pn wrz 08, 2008 08:17

dzięki bardzo chłopaki, mam nadzieje że się przyda wasza odpowiedź, obawiałem się że będę musiał zdejmować całą podsufitke żeby się dobrać do tego mechanizmu, a odnośnie tego kleju, może powiecie na jakiej bazie ma być ten klej żeby nie wdał się w żadną reakcje i nie wypalił materiału???



naganiacz03
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 23, 2005 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post autor: naganiacz03 » wt paź 28, 2008 23:01

Witam, czy ma ktoś pojęcie jak można ustawic elektryczny silniczek szyberdachu, bo po wyjęciu i naprawie prowadnicy silniczek w swych trzech położeniach potrafi jedynie otwierać szyber ale niepotrafi go zamknąć i uchylić, z góry dzięki


wariatuncioo

Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » wt paź 28, 2008 23:43

klej do podsufitki to BONATERM A-PLUS

wymieszac, nalozyc cienka warstwe, odczekac kwadrans, nalozyc druga warstwe, docisnac.
wazne aby klej byl świeży, i kleic w temperaturze powyzej 18 stopni, tuz przed docisneciem dobrze jest podgrzac powierzchnie klejone suszarka


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 579 gości