Problem z włączaniem 2 biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw paź 23, 2008 14:35

Demoniq, co juz wymieniono?czy na postoju jak dotykasz lewarka ma luz tak złap i na boki leciutko wez


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » czw paź 23, 2008 15:02

Fahoo:
Nie ma zadnego luzu na drazku. Oczywiscie mozna przesuwac go na boki (z polozenia neutralnego-jalowego) ale chodzi miekko i elastycznie z leciutkim oporem.

Gdy nie jade samochodem to biegi wskakuja troche lepiej - z mniejszym oporem i zgrzytnieciem. To "zgrzytniecie" to tak naprawde jest takie jakby dodatkowe haczenie zanim drazek dojdzie do konca danego biegu.
Zauwazylem, ze tak sie w sumie dzieje na wszystkich biegach jesli wrzucam je w roznych kolejnosciach. Czyli np. z 1-ki wrzucam 2-ke i bieg w miare ladnie wchodzi tylko zanim drazek dojdzie do konca to tak jakby dodatkowo o cos lekko zachaczal (wlasnie ten efekt nazywam zgrzytnieciem). To samo z 2-ki na 3-ke, itd. ale tylko jak stoje w miejscu. W czasie jazdy mam problem z "haczeniem" tylko 2-ki i 3-ki.
Ale jesli np. mam juz na 2-ce (nie jade) i teraz wrzuce luz, i znow wbijam 2-ke to wchodzi idealnie - bez zadnego haczenia/zgrzytu/etc. Ten sam efekt jest przy innych biegach.

Na razie jeszcze nic nei robilem ale chcialbym sie tym zajac jak najszybciej - dlatego prosze o podpowiedz w czym szukac problemu. Nie mam zadnego dobrego meachanika a nie chce zeby mi zaraz cala skrzynie wymienili... mam nadzieje, ze cos mi poradzicie.

Pozdrawiam


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw paź 23, 2008 15:34

a na postoju z wyłączonym silnikiem jak wchodza biegi?
w ktorym miejscu bierze sprzegło ile cm od podłogi?


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » pt paź 24, 2008 00:27

tez sie podlacze,bo widze ze temat swiezy. Ja mam taki problem,ze czasami ciezko jest wlaczyc 1 bieg. Np ustane na swiatlach i pojawia sie problem. Musze wtedy puscic sprzeglo i wcisnac ponownie-wtedy wejdzie.Zazwyczaj gdy wlacze silnik i wrzucam jedynke jest ok. Nia ma zadnych luzow na drązku. Pomoze ktos? Mam nadzieje ze to nie koło dwumasowe
Ostatnio zmieniony pt paź 24, 2008 00:28 przez FILIP_1988, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » pt paź 24, 2008 11:14

Fahoo:

Wlasnie to co pisalem to bylo podczas stania z WYLACZONYM silnikiem.
Ale dzis posprawdzalem rozne mozliwosci...

Z WYŁĄCZONYM silnikiem podczas postoju:
Patrz post wyzej.

Z WŁĄCZONYM silnikiem podczas postoju:
Biegi dosc ladnie wchodza, zgrzytanie prawie nie wystepuje. Praktycznie kazdy bieg wchodzi tak samo - sprezyscie i dosc elastycznie.

Z WŁĄCZONYM silnikiem podczas jazdy:
Jesli dynamicznie przyspieszam - to tak jak pisalem - mam problemy z wlaczeniem 2 i 3 begu. Raz, ze czasami nie chca prawie w ogole wejsc (wtedy wrzucam na chwile luz i probuje ponownie). Dwa, jak juz wchodza to slychac ewidentne zgrzytanie i czuc na drazku takie jakby "zahaczenie" zanim drazek wejdzie do konca danego biegu.

Ale zauwazylem tez, ze jesli jade spokojnie (np. z lekkiej gorki) i bardzo wolno przelaczam biegi (tak, ze obroty spadaja mi do ok. 1000) to wtedy 2-ka i 3-ka wchodza ladnie i bez zgrzytu. Tez jeszcze nie za kazdym razem ale 4 na 5 wbic danego biegu wykonuje sie bez problemu i zgrzytu. Nawet jak juz czuc leciutkie zahaczenie podczas wrzucania biegu (z regoly 2 lub 3 albo przy redukcji na 1 w korku) to i tak jest to znacznie mniej slyszalne i odczuwalne niz przy objawach podczas dynamicznej jazdy.

Sprzeglo:
Jesli z kolej chodzi o sprzeglo to "lapie" ono dopiero kilka centymetrow od podlogi. W sensie - pocczas zmiany biegu wciskam sprzeglo do konca, wrzucam bieg, zaczynam odpuszczac... i lapie dopiero gdzies w polowie (3-5 cm od podlogi).


Mam nadzieje ze te informacje podpowiedza Wam, z czym moze byc problem...
Pozdrawiam


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt paź 24, 2008 16:38

Demoniq, nie wiem jak ci pomoc musiał bym sam zobaczyc bo tak na odległośc twoj opis jest zbyt złozony i piszac to a ja czytając nie wyczujemy tych niuansów
Sory ale nie wiem jak to wszystko zinterpretowac i trafnie wydac opinie poczekaj az bedą duze problemy z biegami.
To tak samo jak w v8 zacznie dzwonic jedna szklanka i weź zgadnij która??
zmienic wszystkie to 3000zł np w bmw


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » sob paź 25, 2008 08:09

Ok spoko.

Zaczne po prostu od najprostszych rzeczy i jesli nie pomoga to bede szukac dalej.
W przyszly weekend umowilem sie na sprawdzenie oleju w skrzyni. Potem zobaczymy te ciegna. Jesli dalej nic sie nie zmieni to pewnie bedzie trzeba sprawdzic tarcze biegow i synchronizatory... jesli uda mi sie naprawic to napisze tutaj co bylo nei tak ;)

Pozdrawiam


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » sob paź 25, 2008 10:31

synchronizatory to nie tak chop -sup samo wyjecie skrzyni to 300-350zł nie mówiąc o rozbieraniu


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » sob paź 25, 2008 11:44

No coz... jestem jeszcze laikiem w tych tematach...

Moze podpowiesz mi kilka rzeczy jakie EWENTUALNIE moglbym sprawdzic ?
Moze sa jakies "patenty", ktore moglyby pomoc w wyeliminowaniu czy zmniejszeniu (lub chociaz zdiagnozowaniu) mojej przypadlosci ?

Jestem otwrty na wszelkie rady i pomysly ;)


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » sob paź 25, 2008 12:32

nie jestem w stanie pomoc bez oględzin :crazy:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

jacekrad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 25, 2008 13:11
Lokalizacja: ełk

problem ze skrzynią biegów

Post autor: jacekrad » śr lis 26, 2008 18:23

Mam podobny problem jak filip mianowicie, czasami ciezko jest wlaczyc 1 bieg, zwykłe zatrzymanie, redukcja i występuje problem z załączeniem 1-ki, dodam że reszta biegów wchodzi dobrze. Problem występuje również z wrzucenie 1-ki na zgaszonym silniku. Czy ktoś zetknął się z takimi objawami, dodam że jest to golf 4, 1.9 TDI



lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: lux4 » czw lis 27, 2008 23:16

a ja mam problem taki z IV 1.4
otoz czwórka wchodzi ładnie ale podczas puszczania sprzegła jakby nierowno załącza, troche szarpie lewarkiem. Dziwne, bo tylko na czworce tak jest, co jest grane?



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » czw gru 18, 2008 00:12

U mnie też biegi wchodziły wymieniłem cięgło takie z dwoma plastikami które są obrócone względem siebie o 90 stopni i jest idealnie. Kosztowało mnie to 7zł. Z pozoru wydawało się że z tym cięgłem jest ok luzu raczej nie dało się wyczuć także nie nastawiałem się na jakąś poprawę. Ale jak wymieniłem na nowe to dopiero poczułem różnicę. Wcześniej 2 jakby haczyła a teraz idzie jak w masło. Także proponuje najpierw przyjrzeć się temu elementowi szczególnie jak samochód już trochę pojeździł



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw gru 18, 2008 11:03

Demoniq,
Mam ten sam problem, i to pomimo remontu skrzyni. Opisywałem problem w innym temacie. Ogólni mechanik wyjął skrzynie , pare rzeczy wymienił, ponoć w środku wszystko już jest super. Potem problemy z regulacją - nie dało się jeździć. Poregulował ileś tam razy w 2 miejscach, i jest lepiej, ale efekt końcowy taki jak u ciebie teraz.
bibi466
Jak się nazywa ta część co wymieniałeś? kupiłeś w ASO za takie grosze? Mam 1.6 SR, skrzynka DUU. Podaj nazwe tej części to pognębie mechanika niech coś tworzy, bo wrzucenie 2ki podczas jazdy, zwłaszcza na zimnym silniku to z reguły siłowo tylko..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości