Padła skrzynia?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » wt paź 21, 2008 12:43

froger2,
Temat skrzyni przerabiam na bieżąco, więc podziele się spostrzeżeniami. Po naprawie skrzyni biegi ciężko mi wchodziły - po którejś regulacji ładnie wchodziły, ale z oporem sporym. Dziś jestem po mam nadzieje ostatniej wizycie z skrzynią - regulowane było tym razem przy lewarku, od dołu. Auto na podnośniku, ja aucie, mechanik na dole. Odkręcił jakąś śrube (przy cięgnach) ja odchylałem drążek lekko w lewo bądź w prawo, ot skręcił w takiej pozycji i jechałem testować. Po kilku razach duza poprawa - biegi wchodzą lekko, nic nie haczy, czasem tylko niedomagania z jedynką (zobaczymy jak będzie dalej).
Co do smarowania wodzików, wcześniej miałem to samo - jak się popsikało WD, to było lepiej na 1-2 dni. Po rozbiórce mechanior wyczyścił z "jabłek" na wodzikach cały syf i nasmarował, jest lepiej.
Regulować można skrzynie przy lewarku/ wodzikach, lub ściągając dekielek (taki zielony) i przy 5 biegu jest jakaś możliwość regulacji.
Co do oleju, mam teraz zalany syntetyk, ale jak by się coś dalej działo, to spec mówił że możemy spróbować wlać gęściejszy olej, może coś pomoże..
Acha, mam skrzynie DUU.

Apropo zabudowy silnika od dołu - czym zabudowałeś? Myśle sam o jakiejś osłonie, bo ta krótka i tak już się rozpada... Myślałem dać kawałek jakiejś blachy, np. takiej ryflowanej co by nie rdzewiała, tylko nie mam sprzetu żeby dociąć i powyginać..



froger2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr lis 01, 2006 15:09
Lokalizacja: CIESZYN
Kontakt:

Post autor: froger2 » wt paź 21, 2008 12:58

kolego plastyk kupilem na alegro razem z bokami dalem 120zl bez boczkow chyba kosztuje 90zl albo kup na srucie uzywke z tego co wiem do diesla jest troszke inny ale dziury pasuja a ja kupilem do benzynki.nio to tak przeprowadzilem rozmowe teraz z moim mechanikiem poradzil zeby zalac skrzynie olejem do automatu ze to pomaga pomimo ze takiego oleju nie powinno tam sie lac sam mi tak powidzial ale zalal juz kilka skrzyn w ten sposob i problemy sie konczyly.mowilem mu zeby moze zaczac najpierw od jakies regulacji bo cos takiego wyczytalem na internecie a jak to nie pomoze to wtedy zaleje innym olejem.kolego zapytaj sie swojego mechanika czy slyszal cos o tym zeby zalewac olejem od atomatu i czy juz cos takiego robil .

[ Dodano: 21 Paź 2008 13:04 ]
Pablitto - a jakiego smaru uzywal mechanik bo sam bym to przesmarowal najpierw pojade na myjnie i pod cisnieniem wymyje i wyplucze te ciegna pelno syfu na tym i piasku a pozniej nasmarowac kazda czesc i zobaczec co bedzie.


FROGER2

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » wt paź 21, 2008 13:42

froger2,
Jak zajade na warsztat to zapytam o smar. Ale wydaje mi sie ze zwykły tawot bezbarwny czy cos takiego, tam sa takie białe "jablka" plastykowe. Tyle ze nie mogl ich podejść zanim nie zaczął wszystkiego rozbierać - w sumie skrzynia była cała rozebrana.
Ta regulacja przy lewarku (chyba przy tych wodzikach co wychodzą z kabiny do komory silnika) sporo mi pomogła i trwała w sumie z 5min. U mnie trzeba było lekko w lewo popchnąć drążek po tym jak na dole poluzował śruby, po czym w takim położeniu skręcić. Drążek tylko troszke przesunąć, próbować tak po pół cm np.
Co do oleju może pomóc - mi mechanik mówił, że zaleje gęstszy olej jak z jedynką dalej będą problemy (VW zaleca syntetyk i taki teraz mam, u mnie weszło ok. 2l), czyli może Ci pomóc zmiana oleju, długo to nie trwa.
Aha, u mnie problem z jedynką w trakcie regulacji był taki, że haczyła, wchodziła jakby na 2 kliknięcia, z oporem. Teraz jest dużo lepiej.



froger2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr lis 01, 2006 15:09
Lokalizacja: CIESZYN
Kontakt:

Post autor: froger2 » wt paź 21, 2008 14:37

Pablitto- ja tez teraz mam tam nowy olej nalany pelnysyntetyk mobila i 2 litry rowne wchodza.ale moze troszke lepiej jest ale i tak ciezko wchodza biegi,teraz jest sloneczkooo cieplo biegi chodza super tak jak powinne ale po nocy znow bedzie problem z jedynka i dwojka.kumpel mi teraz mowil zebym dolal plynu do zbiorniczka co odpowiada za hamulce i sprzeglo bo to jest razem wspolnie polaczone ze mam na minimum i dolac do maximum.bo moze sprzeglo zle wysprzeglac a co za tym idzie ze jedynka i dwojka ciezej beda wchodzic,musze kupic plyn i dolac zobacze co bedzie........


FROGER2

baca7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 17, 2008 18:28
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: baca7 » wt paź 21, 2008 21:29

Witam i dołączam się do tematu.
Ja mam golfa 1.6 SR 8V i mam problem z płynnym wchodzeniem 2 biegu.
Jedno mnie zastanawia - 2 bieg i pozostałe o niebo lepiej wchodzą jak jest zimny silnik po nocy i w chłodne dni, natomiast sytuacja pogarsza się jak się silnik rozgrzeje i jest wysoka temp. na dworze.
Co dalej robić i gdzie szukać przyczyny?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt paź 21, 2008 21:32

froger2 pisze: przeprowadzilem rozmowe teraz z moim mechanikiem poradzil zeby zalac skrzynie olejem do automatu ze to pomaga pomimo ze takiego oleju nie powinno tam sie lac sam mi tak powidzial ale zalal juz kilka skrzyn w ten sposob i problemy sie konczyly.
:panna:

to chyba jakiś kowal a nie mechanik.
Jak płynem od wspomagania mozna zalac skrzynie manualna podkreślam manualna?? przecierz to olej chydrauliczny a do skrzyni manualnej olej przekładniowy o wogole innych parametrach?
Ostatnio zmieniony śr paź 22, 2008 13:12 przez Fahoo, łącznie zmieniany 2 razy.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

froger2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr lis 01, 2006 15:09
Lokalizacja: CIESZYN
Kontakt:

Post autor: froger2 » wt paź 21, 2008 21:38

Fahoo-kolego zle czytasz zalewa olejem do skrzyn automatycznych a nie innym jest zadszy od oleju do skrzyn manualnych nio tez mnie tym troszke zaskoczyl ale chyba wie co czyni odpowiada za naprawe.ja nalegam na regulacje tych ciegien.


FROGER2

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr paź 22, 2008 13:09

froger2, taaaa??
a płyn do wspomagania to co to niby jest?to jest ten sam płyn ktory stosujemy do skrzyn automatycznych
widze ze ty nie czytasz ja wiem co on napisal ze olejem do skrzyn automatycznych
a ja napisałem ze olejem do wspomagania zeby pokazac jaka jest roznica we własciwosciach oleju ,jeden to chydrauliczny -ten od skrzyn automatycznych i wspomagania a drugi przekładniowy,to było celowo tak a nie inaczej napisane


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

froger2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr lis 01, 2006 15:09
Lokalizacja: CIESZYN
Kontakt:

Post autor: froger2 » śr paź 22, 2008 13:20

Fahoo-kolego nie bede z Toba dyskutowac kto ma racje a kto nie,masz takie domnie pretensje jakbym chcial zalewac skrzynie tym olejem.mechanik powiedzial sam nie zalewa sie tym olejem skrzynie manualne ale wlal do innych ten olej i pomogl to co mam czekac az mi skrzynia padnie i kupic nowa za 1700zl uzywke nie wiadomo co w niej siedzi czy zalac olejem za 200zl i miec swiety spokoj. na dzien dzisijeszy skrzynia chodzi ladnie.........


FROGER2

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr paź 22, 2008 14:07

froger2, a wiesz co to są synchronizatory?
to takie cos co wykorzystuje cierność
teraz sie zastanów i pomyśl chwile czy warto lac coś nie przeznaczonego do tego typu skrzyni


przeczytałem wszystko dokładnie i nie sądze aby to była wina oleju lecz wyregulowania jezeli skrzyna bez odpalonego silnika pracuje poprawnie
Ostatnio zmieniony śr paź 22, 2008 14:09 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

froger2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr lis 01, 2006 15:09
Lokalizacja: CIESZYN
Kontakt:

Post autor: froger2 » śr paź 22, 2008 14:59

Fahoo-powiem tak dzisiaj chodzi skrzynia super ale wylalem pol butelki wd-40 ale jak to wyschnie pewnie bedzie znow to samo i na zimnym i na cieplym beda biegi wchodzic trudniej.zgodze sie z toba to bedzie pewnie sprawa samej regulacji i dlatego nie zgadzam sie na zalanie skrzyni tamtym olejem.jeszcze chce pojechac na myjnie i porzadnie te ciegna wymyc zeby nie bylo piasku i brudu i pozniej fajnie wysmarowac smarem tylko nie wiem jakim bo mam w domu grafitowy i taki zielony i nie wiem ktorego moge uzyc,moze ty sie orientujesz???????


FROGER2

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw paź 23, 2008 14:19

orientuje sie bo miałem to samo w seacie po spryskaniu wd 40 na 2 tyg biegi wchodziły jednym palcem dopuki wd40 nie odparowało
polecam wazeline w sprayu taka biała jak fabrycznie stosowana przez producenta auta tzw smar stały techniczny nie zaden tam do łozysk szybkoobrotowych czy cos- zwykła wazelina w sprayu np firmy bondo, wurth ,przyda sie tez do innych prac przy aucie np zawiasy zamki drzwi ale nei wkładki zamków chyba ze chcesz zabezpieczyc na zime wkładke i ni euzywasz jej bo masz central :helm:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

froger2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr lis 01, 2006 15:09
Lokalizacja: CIESZYN
Kontakt:

Post autor: froger2 » czw paź 23, 2008 14:55

Fahoo-nio masz racje zgadzam sie z toba teraz biegi chodza super a jak wyparuje wd-40 znow to samo biegi ciezko wtedy wchodza,kolego powiedz mi gdzie mam sie oto pytac? kupie to na allegro? znajdz mi jakies zrodlo gdzie to dostane bede wdzieczny bardzo pozdrawiam........


FROGER2

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » czw paź 23, 2008 15:31

to polecaja warsztaty np ELKAR wielkorotnie widziałem jak maja to na wyposazeniu
http://www.allegro.pl/item419195005_waz ... prayu.html
ja moge to dostac bez problemu w sklepie wiec ty tez wtedy za przesyłke nic nei zapłacisz trzeba wiedziec czego szukac
Ostatnio zmieniony czw paź 23, 2008 15:36 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 394 gości