PROBLEM z lakierem z efektem biedronki.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

PROBLEM z lakierem z efektem biedronki.

Post autor: tkm_seat_ » śr paź 22, 2008 10:57

Witam - Mam problem z lakierem na moim autku. Niedawno u mnie w firmie malowali dach z hali lakierem epoksydowym chemoutwardzalnym i przy okazji pomalowali moje auto-całe i dodatkow jeszcze 10 innych. Mam zapylony lakier, szyby i wszystkie plastyki. Efekt jest taki, że wycieraczki nie zbierają wody, a auto wyglada jak biedronka, widać krople lakieru wielkości nawet 1mm. Poradzcie mi jak to usunąć. Z szyb da sie to zmyć nitrem, z lakieru spolerować papierem ściernym i pastą polerska , a co zrobic z czarnymi plastikami?- wymienić? Jakie może byc koszt naprawy? ile żądać odszkodowania - bo facet ma OC na firme. pomóżcie bo auto mi jest potrzebne - a nie da sie jeździć. z góry dzieki


tkm_seat_

luki34

Post autor: luki34 » śr paź 22, 2008 11:33

z plastików również powinno dać się zmyć nitro. a co do odszkodowania to powinieneś zażądać tyle zeby starczyło na doprowadzenie auta do stanu poprzedniego i skrzynkę browaru :grin:



tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

Post autor: tkm_seat_ » śr paź 22, 2008 11:43

OK nitrem moze zejdzie z lusterek z twardego plastyku , a jak zmyc z lakierowanej gumu uszczelek, przeciez po nitro plastiki szlag trafi. cha - skrzynka braowarka to troche mały zarobek - musi starczyć na nowe oponki i nowy rozrząd w moim SDi, no i święta NIEDALEKO..... ale poprosze o konkretną rade, dzieki


tkm_seat_

weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » śr paź 22, 2008 11:48

szyby to papier ścierny na wodę 1500-2000 i masz szybko pewnie i tanio.
I tłuszcze czy inne badziewia usuniesz tylko dużo wody - nie żałować.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

adamek245357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 21, 2008 20:16
Lokalizacja: Klecza Dolna
Kontakt:

Post autor: adamek245357 » śr paź 22, 2008 11:48

Kolego lakier najlepiej spoleruj :bigok: a co do platikow to jest bardzo mozolna praca kup sobie rozpuszcalnik morsa :bajer: i musisz czyscic sobie powoli a dokładnie :bigok: . Autka tez maluje jak by co :). jesli masz kolor metalik to ostrorznie żeby bezbarwnego nie spolerowac :bigok:
Ostatnio zmieniony śr paź 22, 2008 11:49 przez adamek245357, łącznie zmieniany 1 raz.



tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

Post autor: tkm_seat_ » pn paź 27, 2008 17:08

Witam ponownie. Sprawdzalem - szyby dają sie zmyć nitrem, z lakieru zapylenie schodzi dopiero papierem 1500 ---- wiec czeka mnie polerowanie całego autka, z plastikami to jednak tragedia --- po nitrze matowieja - wiec jednak czeka mnie wymiana. A z OC wyplacili mi tylko 800zł - wpisali szybe przednia do wymiany --- wiec na polerowanie juz nie starczy, nie mowiac o plastikach. Chyba czeka mnie odwolanie od likwidacji szkody.... Poradzcie co napisac zeby troche kasy dolozyli, bo ta sa jakieś gląby, bo szkode licza jako majątkową a nie komunikacyjna i nie potrafia tego dobrze (czytaj - "wyskoko") policzyć. Ile powinni za coś takiego dać kasy? Poradzcie i dzieki.


tkm_seat_

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn paź 27, 2008 22:21

No i nie zdążylem.... Miałem właśnie piowiedzieć, że jak plastiki potraktujesz nitro, to szlag je trafi. Nigdy nie stosuje się nitro na tworzywa sztuczne. Nie wiem, czemu ludzie uparcie czyszczą plastiki tym nitro - przecierz on rozpuszcza tworzywa sztuczne. Polecam spirytus, denaturat - alkohole ogólnie. Ewentualnie benzyna. Jak nie zejdzie no to masz problem.

Szyby - na pewno nie papierem ściernym - bo będziez miał porysowane. Tak samo jak plastiki - alkohol lub benzyna - tutaj powinno być łatwiej, bo farba dość łatwo odpada od szkła.

Lakier - też to samo, a jak nie da rady to polerka.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

Post autor: tkm_seat_ » czw lis 20, 2008 11:25

Witam ponownie - auto wypolerowane, poradzilrm sobie jakos. A i dostalem doplate do odzkodowania - jednak moje pisma odniosły jakis skutek. Ale i tak policzyli połowe z tego co mi wyliczyli na lakierni, a jeszcze z tego obcieli połowe za: jak oni mi to napisali "za przyczynienie sie do zwikszenia szkody-nie zmycie NATYCHMIAST zapylenia", ale przeciesz nie wiedza ze taki lakier ktorym mi zapylili auto to schnie w pol godziny - kiedy tu czas na jakies zmywanie? Znów mnie czeka kolejne pismo........ Co poradzicie mi zrobic z taka firma ubezpieczeniowa...... rżna klientów aż miło. pozdrowienia


tkm_seat_

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » czw lis 20, 2008 13:24

napisz nam co to za firma. do odwołania przedstaw kosztorys z lakierni i sklepu co kupiłeś Powiem Ci że i tak podeszłeś do tego lajtowo na twoim miejscu poszedłbym sam do siedziby tej firmy i .... wręczyłbym to pismo osobiście hehe pozdro


www.opolskiVAG.pl

tkm_seat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 04, 2006 08:32
Lokalizacja: Świony
Silnik: Dfga

Post autor: tkm_seat_ » pt lis 21, 2008 11:06

Witam - na razie nie moge zdradzic co ta za firma - ale zaden lider na rynku. Nie traktuje tego aż tak lajtowo - byłem u nich juz z 5 razy osobiscie - dzis znow ide do nich po drugą wycenie szkody. i bede juz pisal 3 pismo, a tak na marginesie: mnie i paru innym obcieli 50%, i niektórym nie obcieli, chyba nas nie lubia. No ale maja nas traktować powąznie a nie lubic. Napisze wiecej jak znów dostane od nich jakies pieniadz - pozostałe.........

[ Dodano: 04 Mar 2009 10:08 ]
Witam wypłacili 100% + wat. ale policzyli roboczogodzine tylko za 55zł-oszuści. Olewam to juz - reszte odszkodowania policzoną w normalnych stawkach musiałbym dochodzic w sądzie. Ale jeden z nas idzie do sadu wspierany przez zakład lakierniczy. Trzeba być zaciętym na tych oszustów. Ale w opini tego zakładu lakierniczego to normalka w ubezpieczalniach i dla nich sądy to też normalka. Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.

[ Dodano: 04 Mar 2009 10:09 ]
HDI

[ Dodano: 06 Lip 2009 18:59 ]
Witam ponownie. Nie olałem sprawy. Pchnąłem pismo do Urzecznika Praw Ubezpieczonych w Warszawie. Poleconym poszło i ksero całej dokumentacji. Dostałem odpowiedz, że skierował pismo do dyrektora HDI w Warszawie o wyjaśnienie- czekam na dalszy ciag sprawy.......

[ Dodano: 03 Wrz 2009 11:28 ]
Witam. Dostalem odpowiedz z HDI. Olali mnie i nie dostane wiecej. Napisali mi, że "dali mi tyle ze wystarczy mi do pokrycia szkody" oraz, że policzyli wszystko tak jak trzeba. Cyli mam rozumiec ,że 55zł na 1RBG to jest średnio. Musze sie znowu odwołać, albo wziac kosztorys od niezależnego rzeczoznawcy, ale to wydatek 500zł bez gwarancji zwrotu... Jak bede miałchwile to zapodam ciekawe fragmenty tego pisma.
Pozdrawiam
a to podobne tematy:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=rbg
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=169147

czyli u mnie to juz koniec zalatwiania odszkodowania?


tkm_seat_

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości