Passat 1.9 AAZ spalanie 7,8 l

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » wt paź 21, 2008 11:57

Ja mam pompe bez lda przy AAZ . Ale lezy u mnie pompa z LDA z 1.6td i zastanawiam sie nad wlozeniem jej . Lecz z drugiej strony najchetniej bym przerobil swoja pompe dokladajac jej LDA - pytanie czy sie da ??


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » wt paź 21, 2008 19:41

zun pisze:przerobil swoja pompe dokladajac jej LDA - pytanie czy sie da ??
z tego co wiem tak



zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » śr paź 22, 2008 08:49

Tylko jak to zrobic ? Chyba rozbiore jedna i druga i będe kombinował ;)
Co do nadmiernego spalania - pewnego dnia zauważyłem plamę ropy na chodniku. Wczoraj grzebałem przez godzine w poszukiwaniu wycieku - i z góry , i z kanału - i nic nie znalazłem :( Inna sprawa , że silnik jest tak ugichany olejem , że ropa sie może doskonale kamuflować . Ale jeśli skąś miała by cieknąć to wychodzi na to że z pompy :| . Zastanawiam się jednak , czy nie przerzucić całej pompy z 1.6 td . Tam jest sucha. turbine też będe musiał przerzucić , bo ta w AAZ kończy już swój żywot (wypluwa sporo oleju i słabo pompuje)


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr paź 22, 2008 11:38

Jak masz pewną pompę od 1,6TD to zakładaj w całosci ,nierozgrzebuj obu pomp bo jak ci coś niewyjdzie będzie kłopot...przynajmniej ja bym tak zrobił


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » śr paź 22, 2008 12:47

No to zrobie jak mówisz . Są tam jakie ś knify czy można spokojnie brać sie za robotę ze standardowym zestawem narzędzi ?


Mam do sprzedania pompę bez LDA

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr paź 22, 2008 16:13

poblokuj wszystko jak do wymiany rozrządu ,blokada w koło pompy wtryskowej ,blokada w wałek rozrządu i dopiero rozkręcaj ,jak niemasz blokad to zostaje znaczenie mazakami...


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

zun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr sie 06, 2008 19:02
Lokalizacja: bielsko / ustroń

Post autor: zun » ndz paź 26, 2008 14:53

Ok , we wtroek musze to zrobic - znaczy sie przelozyc pompe. Z mojej sie zaczelo lac jak z cebra . Jak silni chodzi to skąś między blo9kiem a pompą leje się na potęge. Stąd zawyżone "spalanie" . Pytanie tylko czy ta pompa z 1.6 td wydoli w silniku 1.9 td. Zaczytałem teraz opinie że nie do końca tak musi być , że może być za słaba. Jestem sceptycznie nastawiony do takich rewelacji z forum , ale na wszelki wypadek się zapytam . Pozatym Czy przekładka będzie plug & play ? Czy coś trezba będzie później przeregulować ?

pozdrawiam

[ Dodano: 28 Paź 2008 15:22 ]
Przełożyłem tą pompę. Tylko jest jeden szkopuł. pompa jest z 1.6 i nie pasuje do niej koło zębate z 1.9 , a tamte koło jest osadzone bliżej silnika , przez co w tej chwili 1/4 paska pracuej pozatym kołem :goof: . Nie podoba mi sie to. Jak rozwiązać ten problem ?? Tak pozatym passat jakby chodzi lepiej i jakby się lepiej zbiera. Musze jeszcze zrobic mod z tą podkładką przy boostpinie bo czuć jak przestaje ciągnąć przy pewnych obrotach.


Mam do sprzedania pompę bez LDA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości