przełącznik wycieraczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarek222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:31
Lokalizacja: radom

Post autor: jarek222 » wt paź 14, 2008 21:55

niestety rozebralem caly mechanizm i nie ma zadnych stykow jest jakas plytka z ukladem scalone i kwarcami



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt paź 14, 2008 22:54

Pozwoliłem sobie wykorzystać fotkę Kolegi Greg by pokazać gdzie mieszczą się styki od "powrotu" wycieraczek na dół szyby. Pod tą metalową pokrywą. Styki te są przełączane w momencie dojścia wycieraczki na dół i silnik ma się zatrzymać ale tylko tam a jeśli wcześniej wyłączy się manetką wycieraczkę to dzięki tym stykom wycieraczka i tak ma dojść do końca.
Obrazek



jarek222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:31
Lokalizacja: radom

Post autor: jarek222 » sob paź 18, 2008 14:34

no tak tylko ze mi chodzi o tylna wycierczke przednia chodzi bez zazutu



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz paź 19, 2008 00:34

Jak tył to jeszcze przewody w gumie między nadwoziem a klapą bagażnika.



jarek222
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 15:31
Lokalizacja: radom

Post autor: jarek222 » ndz paź 19, 2008 22:40

przejrzalem juz wlasnie dzis padla calkiem chodzi tylko spryskiwacz moze teraz bedzielatwiej usterke zlokalizowac

[ Dodano: 23 Paź 2008 18:59 ]
doszedlem wina byla po stronie silniczka a dokladniej z plytka wymienilem caly silniczek i jest ok dzieki za porady



PENMAR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:08
Lokalizacja: POLICE
Kontakt:

Post autor: PENMAR » sob gru 06, 2008 19:46

jarek222 czy udalo ci się rozwiązać problem, bo mam coś podobnego najpierw smigal spryskiwacz z wycieraczką, teraz padla wycieraczka, a ze mialem drugi mechanizm caly podlanczam go i buba tez nie dziala mechanizm po przelaczeniu manetki nie smiga.

Sprawdzilem zaislanie jest wlozylem duza zebatke na inna pozycje zwarlem mu na zaisalniu wrocil na poprawne miejsce, ale dalej nie dziala :( wycieraczka.

Czy ktos mnie moze pokierowac gdzie jest przekaznik do tylniej wycieraczki, lub dac jakas rozpiske elektryczna tego cuda.
Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 19:46 przez PENMAR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob gru 06, 2008 21:30

Tu mam schemaciki:
Obrazek
Obrazek
Przekaźniki do wycieraczek to dwa pierwsze od prawej u dołu skrzynki (nie wiem na pamięć który jest który - w trójce numer 72 to tył a 99 to przód) - wersja ze skrzynką "normalną" czyli przed kolanami kierowcy a wiem że jest wersja ze skrzynką na boku deski, widoczna po otwarciu drzwi. Tej drugiej poszukam.
Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 21:40 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



PENMAR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:08
Lokalizacja: POLICE
Kontakt:

Post autor: PENMAR » ndz gru 07, 2008 20:17

Zico63b pisze:Tu mam schemaciki:

Przekaźniki do wycieraczek to dwa pierwsze od prawej u dołu skrzynki (nie wiem na pamięć który jest który - w trójce numer 72 to tył a 99 to przód) - wersja ze skrzynką "normalną" czyli przed kolanami kierowcy a wiem że jest wersja ze skrzynką na boku deski, widoczna po otwarciu drzwi. Tej drugiej poszukam.
To shcemacik pewnie do mk3 ja potrzebuje do mk4

Napisze jak to wyglada u mnie

pod kierownica mam na dole od lewej 2 przekazniki potem przerwa nastepnie jeden i za nimodrazu teki dlugi, ze tak powiem 2 pietra wyzej mam tylko jeden.

co by bylo smieszne jeden na dole jest nad naklejka diesel ale ja mam benzyne :( cos mi tu smierdzi stluczka i skladaniem jak leci i jak komus sie podoba.

Malo tego doszedlem czemu niemam ogrzewanych lusterek niemam kurde zasilana nawet na bezpieczniku wiec niewiem co dalej robic bo niemam schematow :(, tak samo z tylnia szyba prad jest na bezpieczniku ale niema na klapie wiec podejrzewam pekniety kabel w gumie przy klapie.

Ktos ma jakas porade do moich a raczej gofra choroby ??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz gru 07, 2008 23:20

"Kurcze pieczone", schemacik jest na bank od Golfa 4 (słownie cztery), są dwie skrzynki jedna tylko z bezpiecznikami z boku, widoczna po otwarciu drzwi. Przekaźnik do tylnej ma być w gnieździe 18.
Ta druga jest taka:


Obrazek

Coś z fotosikiem było, Nawiasem pisząc, troszkę się "uszukałem", ale znalazłem.
Ostatnio zmieniony ndz gru 07, 2008 23:33 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



mpower_mz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sie 01, 2008 08:21
Lokalizacja: Nottingham

Post autor: mpower_mz » ndz gru 07, 2008 23:31

witam, dolaczam sie do tematu, poniewaz tez mam problem z wycieraczkami przednimi. ja mam to w Octavii z 98 roku i czasem jak wlacze je to wylacza sie po dluzszym czasie gdzie zechca np. w pionie. wymienialem juz przekaznik i nic. oddalem auto do elektryka i (przynajmniej tak mowil) rozebral i wyczyscil silniczek, ale dalej to samo. Kolega tez ma Octavia z 98 roku tylko ze on ma troche gorzej bo czasem bywa tak ze wcale mu sie nie wlacza wycieraczki. Nie chce mi sie wierzyc ze to przelacznik przy kierownicy bo najwiecej problemow z nimi jest gdy jest taka marna pogoda, w lecie OK bez zarzutow.



Awatar użytkownika
romusek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: romusek » pn gru 08, 2008 14:49

Ja mam też podobny problem a mianowicie nie działa mi wycieraczka tylnej szyby w mk4 98r. Stawiam na przekaźnik bo go wogole nie słychać. dzisiaj luknę trochę tu i tam.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn gru 08, 2008 23:30

Kolego Mpower_mz! Częsty wypadek w Iveco Daily a w Octavii może być podobnie: woda z szyby nie płynie kanałami ściekowymi tylko po kablach sączy się do skrzynki bezpieczników. Roboty moc, ale wymontować, wysuszyć, owinąć od góry folią (nie zawsze pomaga) i... zobaczyć, może ustanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości