Wymiana łopatki w zamku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Wymiana łopatki w zamku

Post autor: kristo » pt paź 17, 2008 12:42

Witam.
Postanowiłem wymienić słynne łopatki w zamkach, które często pękają. Od strony pasażera poszło bez problemu po lekkim dopasowaniu pilnikiem łopatki (wszystko zgodnie z opisami na forum). Ale od strony kierowcy klamka ni grona nie chce wyjść, trzyma ją jakiś płaski bolec idący od dołu. Zdjąłem boczki ale to nic nie da bo dostęp bardzo utrudniony. Co radzicie, może ktoś spotkał się z tym problemem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 17, 2008 13:52

odciągaj klamkę trzymając, kciukiem cześć z otworem na kluczyk, popchnij równocześnie w przód. W tym momencie wyjdzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pt paź 17, 2008 20:20

odciągaj klamkę trzymając, kciukiem cześć z otworem na kluczyk, popchnij równocześnie w przód. W tym momencie wyjdzie.
_________________
Ok w sobotę spróbuję tego myku i dam znać jak poszło.

[ Dodano: Pon Paź 20, 2008 13:45 ]
No i walczyłem z tym pier.... zamkiem, udało mi się wyjąć klamkę po zdjęciu tapicerki z drzwi i od tamtej strony trochę odciągając bolec (przy czym musiałem naciąć folię), jednak włożenie zamka z łopatka i jeszcze tego pier ... bolca przekraczało moje siły i nerwy. Zrobiło się ciemno i na razie dałem spokój. 2;1 dla golfa :grrr:
Temat można zamknąć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości