ESP nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

norbi74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 17:53
Lokalizacja: Pabianice

ESP nie działa

Post autor: norbi74 » wt paź 14, 2008 17:22

kupiłem golfa podobno z ESP jest guzik i nic więcej czy jest taka możliwość że się spalił bezpiecznik jeżeli tak to który to a może przekaźnik jakiś chyba że wstawili tak żeby sobie był ten guziczek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt paź 14, 2008 18:02

po czym stwierdzasz że ESP nie działa?? Wciskasz guzik, zapala się kontrolka na zegarach, wtedy ESP jest wyłączone. Wsiskasz jeszcze raz kontrolka gasnie a ESP działa...przy agresywnym skręcie wyczuwa się kiedy ESP się załącza...oczywiście nie polecam takich prób na drogach publicznych



norbi74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 17:53
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: norbi74 » wt paź 14, 2008 18:05

Qto pisze:po czym stwierdzasz że ESP nie działa?? Wciskasz guzik, zapala się kontrolka na zegarach, wtedy ESP jest wyłączone. Wsiskasz jeszcze raz kontrolka gasnie a ESP działa...przy agresywnym skręcie wyczuwa się kiedy ESP się załącza...oczywiście nie polecam takich prób na drogach publicznych



właśnie ona w ogóle się nie pali ta kontrolka w zegarach



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt paź 14, 2008 18:11

to może kontrolka się przepaliła, gdyby ESP było niesprawne to powinna się palić. Jak przekręcisz kluczyk w stacyjce to nawet na chwilę się nie zapala? Może przestestuj auto na jakiejś piaszczystej drodze...
a co do bezpieczników to ja co jakiś czas, przeważnie na wiosnę, sprawdzam wszystkie bezpieczniki...
Ostatnio zmieniony wt paź 14, 2008 18:13 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



bogo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:33
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Post autor: bogo6 » wt paź 14, 2008 21:18

Podłącze sie do tematu...ja mam odwrotnie tzn pali mi sie cały czas kontrolka i nie mogę jej wylączyć:/ nie wiem czym to jest spowodowane bo wczoraj jeszcze włanczalem i wyłanczałem normalnie a dzis lipa:/ Zaznaczam ze na drodze tez nie świrowałem :P



valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » wt paź 14, 2008 22:17

bogo6 pisze:Podłącze sie do tematu...ja mam odwrotnie tzn pali mi sie cały czas kontrolka i nie mogę jej wylączyć:/ nie wiem czym to jest spowodowane bo wczoraj jeszcze włanczalem i wyłanczałem normalnie a dzis lipa:/ Zaznaczam ze na drodze tez nie świrowałem
Albo padł Ci któryś z czujników albo padł lub pada czujnik stopu przy pedale, sprawdź czy masz światła stop


valerio

bogo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:33
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Post autor: bogo6 » wt paź 14, 2008 22:21

światła stopu są wszystkie i ladnie świeca:) A tak bez powodu z dnia na dzień mógł paść ten czujnik??? moze sie cos wypieło albo bezpiecznik poszedł??? A dało by cos jakbym rozpiął aku na chwile???



kaczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:44
Lokalizacja: Sunshine State
Kontakt:

Post autor: kaczy » wt paź 14, 2008 22:21

przeważnym problemem który sprawia że nie działa ESP jest zdupiony czujnik kąta skrętu znajdujący sie gdzieś pod kierownicą ..poszukać na forum gdzieś było o tym ..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 470 gości