Jakiś dziwny metaliczny trzask po dodawaniu gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kminik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 07, 2008 15:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jakiś dziwny metaliczny trzask po dodawaniu gazu

Post autor: Kminik » śr paź 08, 2008 11:37

Witajcie !!!

Jakies miesiąc temu wymienialem skrzynie biegów w moim MK4 1,6 SR. Po wymianie i przejechaniu jakis 300 km zauwazylem ze po dodaniu gazu, ale nie zawsze odczuwam i slysze taki trzask, mniejwiecej na srodku pojazdu (przynajmniej tak mi sie wydaje). Dzieje sie tak głównie na biegach 1-3 przy ruszaniu. Nie dzieje sie to jednak zawsze i intensywnosc tego trzasku nie jest ciagle taka sama tylko zmienia sie. Ma ktoś jakis pomysl co moze byc nie tak ?? Moze potrzeba jakis dokladniejszych informacji??
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 13:32 przez Kminik, łącznie zmieniany 1 raz.



adam62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lip 26, 2008 17:09
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adam62 » śr paź 08, 2008 20:19

Skrzynia była po regeneracji czy jeszcze nie ruszana przez mechaników



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » śr paź 08, 2008 21:21

Ja miałem podobne objawy w MK5 tdi występowało to w trakcie przyspeiszania na niskich biegach, przepytałem ok6 mechaników i co jeden to inna diagnoza, postanowiłem wymienić skrzynie ale na nieruszaną z anglika i teraz jest ok, z tego co słyszałem to w MK4 1,6 zcinaja sie nity na kole zębatym w dyferencjale koszt części ok 700zl.
Moja rada auto na podnosnik, zdjąć dolną osłone, jeden siedzi w srodku włacza 1bieg gaz i robi opór chamulcem a druga osoba złucha z kąd dochodzą te dzwięki i w tedy decyzja.
pozdrawiam :pub:



greg

Post autor: greg » śr paź 08, 2008 23:33

sprawdź łącznik znajdujący się właśnie mniej więcej na środku pojazdu pomiędzy skrzynią biegów a sankami



Kminik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 07, 2008 15:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kminik » czw paź 09, 2008 12:34

adam62 pisze:Skrzynia była po regeneracji czy jeszcze nie ruszana przez mechaników
Skrzynia nowa-uzywana choc sa na niej slady otwierania rzekomo w celu sprawdzenia czy wszystko z nia jest ok.



adam62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lip 26, 2008 17:09
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adam62 » czw paź 09, 2008 20:41

miałem podobną sytuację na początku stukało podczas przyspieszania, pózniej również podczas hamowania silnikiem,stukanie było coraz głosniejsze dlatego skrzynię wyciągnąłem,okazało się że skrzynia była robiona wcześniej a uszkodził się mechanizm różnicowy.Kupiłem skrzynię używaną z rozbitka,a było to w lutym.Mam bardzo dobrego mechanika w Bydgoszczy.Silnik 1.6 AKL



Kminik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 07, 2008 15:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kminik » pt paź 10, 2008 09:54

adam62 pisze:miałem podobną sytuację na początku stukało podczas przyspieszania, pózniej również podczas hamowania silnikiem,stukanie było coraz głosniejsze dlatego skrzynię wyciągnąłem,okazało się że skrzynia była robiona wcześniej a uszkodził się mechanizm różnicowy.Kupiłem skrzynię używaną z rozbitka,a było to w lutym.Mam bardzo dobrego mechanika w Bydgoszczy.Silnik 1.6 AKL
Problem ze stukaniem spowodowanym mechanizmem róznicowym juz przerabialem, tez skonczylo sie to wymiana skrzyni. Jednak tamto stukanie bylo inne powtarzajace sie i zmieniajace sie wraz z predkoscia samochodu. Moj problem polega na jednym trzasku od czasu do czasu, zauwazylem nawet ze wjadac czasem na jakas nierówniość tez mi trzasnie od czasu do czasu.

Adam62 czy moglbys podac mi adres tego mechanika, jak ten moj sobie nie bedzie mogl poradzic odwiedze Twojego. Z góry dzieki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 391 gości