Problem (albo i nie?) ze spalaniem, regulacja dawki itd

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vnv_nation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 19:56
Lokalizacja: SJZ

Problem (albo i nie?) ze spalaniem, regulacja dawki itd

Post autor: vnv_nation » śr paź 08, 2008 20:29

Witam wszystkich. Niedawno stalem sie posiadaczem Golfa III TD z 1997 roku. To moje pierwsze auto z silnikiem diesla dlatego sie go jeszcze "ucze". Problem polega na tym: zaraz po kupnie i ogolnie autko fajnie jezdzilo, przyspieszenie w zupelnosci ok, chodzil sobie rowniotko, zawsze czy cieply czy zimny zapalal na dotyk, z rury wydechowej kompletnie nie kopcil ani przy odpalaniu ani przy jezdzie.. jedynie jak mu sie gwaltownie na pedal gazu depnelo to delikatnie cos tam zakopcil.. ale to jednak diesel wiec wydaje mi sie ze to akurat normalne. Wszystko byloby ok.. gdyby nie spalanie.. nie wiem dlaczego ale palil srednio w granicach 10l/100 km przy raczej oszczednej jezdzie wiec zdecydowanie za duzo moim zdaniem. Aha no i jeszcze jedyna rzecz jaka byla nie tak to wolne obroty ktore po rozgrzaniu silnika trzymaly sie na poziomie 1000rpm. Wyczytalem tu na forum ze to spalanie moze byc spowodowane za duza dawka paliwa (w moim przypadku kopcenia itd bylo brak wiec nie poderzjewalem tego no ale sprobowac nie zaszkodzi ;) ), odkrecilem wiec srube do regulacji dawki na pompie o jeden pelny obrot. Po tym zabiegu auto nie kopci juz praktycznie wcale, ciezko jakis ciemniejszy dymek zobaczyc nawet po gwaltownym depnieciu, chodzi rowno, obroty spadly do ok850-900 rpm (wiec chyba prawidlowo), po ostatnim pomiarze spalania wyszlo mi 5,9l/100 km wiec tutaj chyba tez juz jest ok... tylko hm, auto stalo sie dosc bardzo mulowate, szczegolnie tak do 2 tys obrotow, gdy wlaczy sie turbinka czyli po 2 tys auto juz lepiej przyspiesza.. chociaz tez nie jest to juz to co bylo przed regulacja ale juz jest ok. Wczesniej gdy jechalem pod jakas gorke to nawet przy 60-70km/h na 5 biegu auto normalnie jechalo, mozna bylo i przyspieszyc itd.. teraz jednak przy wiekszych gorkach trzeba troche biegi redukowac. Szczegolnie czuc brak mocy przy wyzszych biegach, np na 3 biegu rozpedzajac sie powiedzmy od 1400rpm jest to mul straszny.. dopiero od 2 tys (po zalaczeniu turbinki) jedzie lepiej. Wczesniej przy takiej samej jezdzie auto ladnie rozpedzalo sie juz od najnizszych obrotow. Hm.. jak myslicie, czy jednak troche za bardzo ta dawke skrecilem i bardziej odkrecic? Czy przy silniku AAZ tak wlasnie prawidlowa jazda wyglada?
I jeszcze jedno.. czy gdyby moja mieszanka okazala sie jednak zbyt uboga, czy bedzie to mialo negatywny wplyw na silnik? Pytam bo poprzednie auta wszystkie mialem na gaz i tam bylo akurat wazne to zeby silnik dostawal odpowiednia dawke gazu aby mogl posluzyc jak najdluzej.. jak to jest w przypadku diesla?
A i pytanie jeszcze jedno http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 tutaj jest zdjecie pompy, identyczna jest u mnie w aucie tylko nie wiem dlaczego ale nie ma u mnie tej srubki ktora jest wkrecana praktycznie na samej gorze pompy, opiera sie o linke od gazu (ta z nakretka kontrujaca 10)mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi? hm czy jest to tam potrzebne?
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 20:45 przez vnv_nation, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
vwolfi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt lip 08, 2008 22:23
Lokalizacja: Lja
Kontakt:

Post autor: vwolfi » śr paź 08, 2008 21:11

cześc

AAZ bez modów to straszny muł. Myśle że coś przy pompie było grzebane. Powinieneś wyregulowac pompe(znaleźc kompromis pomiędzy spalaniem a ośiągami) , do niej dostroic turbo :chytry: . No i pin od 1.6td obowiązkowo wkładaj :food: . A co do tej śruby z tyłu pompy to normalne że jej ni ma bo masz auto z 97r. więc jest elektroniczny przyspieszacz, ssanie jak kto woli. Tak wogule ta pompa to ciekawy wynalazek, coś takiego między TD, a TDI. Słyszałem że podpina śię to pod vag, ale po wyjęciu z silnika, w sumie podobno mało kto w PL podobno potrafi to cudo ogarnąc.
Powodzenia


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=216083][size=167]>>GTD sprzedam<<[/size][/url]

vnv_nation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 19:56
Lokalizacja: SJZ

Post autor: vnv_nation » śr paź 08, 2008 21:16

hm w takim razie pytanie mam, nie znam sie na dieslach a nie chce nic popsuc ;) czy jest tutaj na forum ktos kto mieszka na slasku (ja mieszkam w jastrzebiu zdroju) i umialby zalozyc mi ten pin od 1.6td i ogolnie wszystko dostroic? zaplace oczywiscie :)
jakbys ktos mial cos do powiedzenia co do mojej pierwszej wypowiedzi to chetnie poczytam moze czegos nowego sie dowiem :)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr paź 08, 2008 21:19

vwolfi pisze:cześc

AAZ bez modów to straszny muł. Myśle że coś przy pompie było grzebane. Powinieneś wyregulowac pompe(znaleźc kompromis pomiędzy spalaniem a ośiągami) , do niej dostroic turbo :chytry: . No i pin od 1.6td obowiązkowo wkładaj :food: . A co do tej śruby z tyłu pompy to normalne że jej ni ma bo masz auto z 97r. więc jest elektroniczny przyspieszacz, ssanie jak kto woli. Tak wogule ta pompa to ciekawy wynalazek, coś takiego między TD, a TDI. Słyszałem że podpina śię to pod vag, ale po wyjęciu z silnika, w sumie podobno mało kto w PL podobno potrafi to cudo ogarnąc.
Powodzenia
Masz racje ja kiedys grzebałem się w tych pompach, robili je tylko 2,5 roku, potem tylko TDI, jak sie w nich cos pogrzebie potem proooblemy :crazy: najlepiej wyciągnąc na stół pobierczy i wszystko ustawić, przy czym w tej pompie kąt wtrysku ustawiony jest fabrycznie- regulowany czujnikiem, jak zdejmiesz koło z pompy wtryskowej- pozostaje tylko ustawianie na słuch lub wywalenie jej na stół pobierczy- nie da sie tam wkrecic zegara. Juz wiele razy pisałem co i jak sie ustawia i czego w nich nie krecic i czym sie różnia. Juz mi sie nie chce pisac znów referatu na ten temat. :bajer:

[ Dodano: Sro 08 Paź, 2008 ]
Na pewno masz taką pompe http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=wydatek



vnv_nation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 19:56
Lokalizacja: SJZ

Post autor: vnv_nation » śr paź 08, 2008 21:34

chyba tak, bym musial popatrzec jeszcze dokladnie bo ona jest druga strona obrocona a nie zagladalem pod maska dokladnie na nia.. wiec zobacze, ale raczej napewno ta



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr paź 08, 2008 21:36

vnv_nation pisze:chyba tak, bym musial popatrzec jeszcze dokladnie bo ona jest druga strona obrocona a nie zagladalem pod maska dokladnie na nia.. wiec zobacze, ale raczej napewno ta
Jezeli masz klime to inaczej wygląda troszkę.



vnv_nation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 19:56
Lokalizacja: SJZ

Post autor: vnv_nation » śr paź 08, 2008 21:37

nie mam klimy

[ Dodano: 08 Paź 2008 21:39 ]
PinkFloyd widze ze sie znasz na tym wszystkim troche.. wiem ze na odleglosc ciezko cokolwiek doradzic, ale moglbys przeczytac mniej wiecej moj pierwszy post i cos doradzic? Czy wszystko jest u mnie wporzadku czy jednak cos by trzeba bylo pokombinowac troche?



Awatar użytkownika
vwolfi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt lip 08, 2008 22:23
Lokalizacja: Lja
Kontakt:

Post autor: vwolfi » śr paź 08, 2008 21:40

pin: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=aaz+pin

polecam jeszcze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

i jeszcze to:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1103266#1103266

A pin to taki fajny bolec co jak sie go założy do AAZ to auto przybliży się osiągami do TDI, zresztą poczytaj te tematy, co ludzie potrafią wyżeźbic z tych silników, bo tego nie da się ogarnąc w jednym poście.
Powodzenia :kufel:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=216083][size=167]>>GTD sprzedam<<[/size][/url]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr paź 08, 2008 21:48

vnv_nation pisze:nie mam klimy

[ Dodano: 08 Paź 2008 21:39 ]
PinkFloyd widze ze sie znasz na tym wszystkim troche.. wiem ze na odleglosc ciezko cokolwiek doradzic, ale moglbys przeczytac mniej wiecej moj pierwszy post i cos doradzic? Czy wszystko jest u mnie wporzadku czy jednak cos by trzeba bylo pokombinowac troche?
Nie wiem czy masz zamiar w niego duzo inwestowac. Nalezało by na początek wrócic do wartosci fabrycznych- ale jak pisałem bez wyciagniecia jej nie da rady- tylko na wyczucie mozna ustawic. jakby sie wyciągneło pompę ustawiło dawkę, obroty i wydatek wraz z czujnikiem kąta wtrysku to osiagi i spalanie by było :bigok: Ja sobie zrobiełm na normy fabryczne- ciagnał na 5 biegu od 70km/h ze mój TDI nie mia takie elastycznosci i szedł do 185km/h, w miescie spalał 7l, a w trasie spokojnie 5,5 ale szybkiej jazdy. To nie TDI wiec spalic musi. Potem założył bym PIN jezeli bys nie był zadowolony. Ale jezeli masz zamiar założyć Pin i krecic dawka nie nie ustawiaj tego co ci mówiłem bo wtedy szkoda kasy, ale i tak nie wiem czy znajdziesz warsztat co Ci to zrobi. W Szczecnie znam jeden co regeneruje pompy i wie o co chodzi w akurat tej. Inni mówia ze ok i robia gorzej niż było nie widzac ze pompa jest inna niz ta do konca 94r.

Na razie znam tylko ten warsztat co umie je zrobic, ale po wyciągnięciu z auta http://www.autobojarski.com.pl/pompy-wtryskowe.htm
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 21:50 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



vnv_nation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 19:56
Lokalizacja: SJZ

Post autor: vnv_nation » śr paź 08, 2008 21:51

hm a powiedz mi w takim razie, czy to normalne przy tym silniku ze auto do tych 2 tys zanim sie zalaczy turbo jest po prostu mulowate? i jeszcze jedno o co juz pytalem.. czy jesli przykladowo mialbym aktualnie zbyt uboga dawke paliwa to moze to miec zly wplyw na silnik albo na cokolwiek?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr paź 08, 2008 21:58

vnv_nation pisze:hm a powiedz mi w takim razie, czy to normalne przy tym silniku ze auto do tych 2 tys zanim sie zalaczy turbo jest po prostu mulowate? i jeszcze jedno o co juz pytalem.. czy jesli przykladowo mialbym aktualnie zbyt uboga dawke paliwa to moze to miec zly wplyw na silnik albo na cokolwiek?
U mnie tez było czuc leprze przyspieszenie od 2 tys obrotów, ale zeby był nie wiem jaki mół to nie było. Chyba zerobisz ze 5 bieg jest ponizej 1800 obr to wtedy sie czuło zanim turbawka napompuje ciśnienie. W dieslu zubożona dawka nie wpłynie negatywnie na silnik- beda niższe osiagi a czasami tez moze byc wekrze spalanie jak słabrze osiagi bedziesz chciał rekompensoac mocnijeszym wciskaniem pedału gazu. Co innego wiekrza- ale ten silnik ma takie rezerwy mocy ze sie nic nie stanie :grin:



Awatar użytkownika
vwolfi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt lip 08, 2008 22:23
Lokalizacja: Lja
Kontakt:

Post autor: vwolfi » śr paź 08, 2008 22:06

ten silnik ma takie rezerwy mocy ze sie nic nie stanie :grin:
no nie do końca, u mnie przy ciśnieniu 1,8 bara ](*,) uszczelka pod głowią zaczęła przepuszczac, a i jeszcze sprzęgło bardzo łatwo jest zarżnąć gdy się umiaru nie zna :chytry:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=216083][size=167]>>GTD sprzedam<<[/size][/url]

vnv_nation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 19:56
Lokalizacja: SJZ

Post autor: vnv_nation » śr paź 08, 2008 22:10

ok dzieki wielkie o to mi chodzilo, wiec tak czy tak bede kombinowal z ta dawka paliwa no a to co pisalem wczesniej dalej jest aktualne, jesli jest ktos kto zna sie na tym i wie jak zalozyc i wyregulowac tego pina z 1.6 td najlepiej gdzies ze slaska albo moich okolic to prosze sie odezwac :) oczywiscie za wszystko zaplace :)



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr paź 08, 2008 22:15

vwolfi pisze:
ten silnik ma takie rezerwy mocy ze sie nic nie stanie :grin:
no nie do końca, u mnie przy ciśnieniu 1,8 bara ](*,) uszczelka pod głowią zaczęła przepuszczac, a i jeszcze sprzęgło bardzo łatwo jest zarżnąć gdy się umiaru nie zna :chytry:
no ale nie mówiłem o takich ekstremach :hmm: , ale korby wytrzymały :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości