Golf III - ile mnie to będzie kosztowało?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Borys_

Golf III - ile mnie to będzie kosztowało?

Post autor: Borys_ » pt gru 10, 2004 02:32

Witajcie,

Mam sprowadzonego z Niemiec Golfa III 1.6i i niestety nie przeszedł badań -- wg. diagnosty do wymiany są tylne amortyzatory (przednie puści), jakaś tulejka przy przednim wahaczu (może nawet obie), tylne hamulce do regulacji (potencjalnie wymiana szczęk) i silnik za szybko chodzi na wolnych obrotach (powiedział, że w takim stanie nie przejdzie badania spalin). Jesteście w stanie mi powiedzieć, ile mnie będzie kosztowała ta przyjemność w warsztacie? I co z tego jestem w stanie zrobić samemu lub z pomocą znajomego który się co nieco zna na tym? (moja praktyczna znajomość auta taka, ile zdołałem wywęszyć pod maską od czasu zakupu, choć już zdążyłem się wczołgać i pod spód)

I przy okazji -- jeśli jest nierówna siła hamowania tylnich hamulców, to co może być przyczyną poza zapowietrzeniem jednej strony? (i walniętego korektora siły hamowania -- ale czy to będę w stanie naprawić?).

I ten nieszczęsny silnik.. gość powiedział, że przyczyn może być mnóstwo, od zastałego silnika po cholera wie co. Jakie przyczyny jestem w stanie sam wyeliminować? (poza grzaniem go regularnie)

Za wszelkie sugestie i odpowiedzi z góry dzięki :)



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » pt gru 10, 2004 02:43

:kac:
Ja miałem całkiem sprawne auto i na przegląd i tak jechałem bez auta :)



Borys_

Post autor: Borys_ » pt gru 10, 2004 02:44

No to jeszcze mi zdradź jak się załatwia przegląd auta bez auta ;)

[informacja pomocnicza: miejsce akcji -- Wrocław]



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pt gru 10, 2004 02:52

korektor hamowania to nie jest bo rozdzial na przod tyl masz wtedy gdzy ktos siedzi z tylu.jak jedziesz sam to przod hamuje jak z kilkoma osobami wsztskie jednakowo
jak za duze obroty ma to moze ssanie zamocno podciagniete albo obroty zle wyregulowane
wymien obie bo na sztuki to daleko nie zajedziesz szkoda sie bawic skoro i tak musisz wachacz odkrecic a najlepiej wszystkie 4 wymien prawe i lewe
p.s wklej mu 100 i przejdzie nawet ci pomacha i powie "szerokiej drogi" :grin:



Awatar użytkownika
tomisk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 01:17
Lokalizacja: CGD

Post autor: tomisk » pt gru 10, 2004 09:35

a może poprostu jedź na inna stacje gdzie robią przeglady ;)


Pozdrawiam Tomek

cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » pt gru 10, 2004 17:05

wymiana tulei przedniej 50 -80 zł + 20 tuleja, tylne okładziny 150zł z czesciami i robotą, tylne amorki ok 100 za sztukę większość wymienia za friko jak zakupisz, a obroty to moze być silnik krokowy zabrudzony lub uszkodzony Czyszczenie ok 50zł wymiana od 200zł najlepiej zrobić diagnostykę komputerową która kosztuje od 50 zł wszystko mozesz zrobić sam Amorki to pikuś okładziny tylne tez tylko zapamiętaj jak było złożone ! diagnostyka komputerowa powie ci czemu ma takie wysokie obroty i wymienisz sobie sam silnik krokowy a czyszczenie zostaw warsztatowi bo mozesz uszkodzić silnik tuleja wahacza to juz gorsza robota z tego względu ze trzeba wycisnąc PRESSEM daj do warsztatu nie wal młotkiem bo pogniesz wahacz


MORE POWER

Borys_

Post autor: Borys_ » sob gru 11, 2004 02:31

Dzięki -- dokładnie o taką informację mi chodziło :)



dino84

Post autor: dino84 » sob gru 11, 2004 17:55

Egon PŃ pisze::kac:
Ja miałem całkiem sprawne auto i na przegląd i tak jechałem bez auta :)
U mnie tylko odczytal numery i za kilka minut przeglad gotowy :bigok:



Awatar użytkownika
pu11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 22:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: pu11 » ndz gru 12, 2004 01:25

Ja zawsze jadę na przegląd z pół litrem wódki. Sprawa jest momentalnie załatwiona. Facet sprawdza tylko czy światła się świecą i tyle.



juniore

Post autor: juniore » śr maja 11, 2005 18:39

Za to u mnie są tacy dociekliwi, że ostatnio nawet się przypięli o przyciemnione szyby tylną i tylne boczne. A pierwsze słowa diagnosty brzmiały "coś z tym samochodem jest nie tak ..." Najciekawsze jednak jest to, że gościu nie sprawdził ani numerów slinika ani nadwozia :rotfl: Można mieć "lewy" samochód i przejdziesz badania, pod warunkiem, że stan techniczny jest oki. :rotfl:



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr maja 11, 2005 23:57

Mozna sie smiac, ale to nic dobrego dla nas. Przez niesprawne auta gina ludzie, papiery sa w porzadku i nie ma winnych.
To tak jakbys prawko robil i wystarczyloby przyjsc trzezwym na egzamin z literkiem wodki. Po cos te przeglady sa.


Pozdrawiam,
Piotrek

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » czw maja 12, 2005 08:07

przeglądy są potrzebne, choćby po to, żeby dla własnego i innych bezpieczeństwa być pewnym, że mam sprawne hamulce, układ kierowniczy, amortyzatory i inne elementy zawieszenia. Spaliny akurat nie są istotne dla bezpieczeństwa.
Osobiście wychodzę z założenia że hamulec, ukł kierowniczy, zawieszenia i opony muszą być w dobrym stanie.



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » czw maja 12, 2005 08:18

ja też jestem za uczciwą diagnostyką :) wolę sprawdzić czy samochód jest sprawny i nie wylecę z jakiegoś zakrętu kiedyś przez moje "oszczędzanie"... i nie jechałem do "Zdzisia" na przegląd tylko na porządną stację diagnostyczną - gdzie wytrzęśli porządnie samochodem..

no i teraz mogę spać spkojniej.. oczywista - takie jest moje zdanie...


Pozdrawiam,
Baltazar

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości