problem z nagrzewnicą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

problem z nagrzewnicą

Post autor: thomson » pn lis 14, 2005 22:00

witam mam problem z nagrzewnicą dokładnie to chodzi o ciepełko w moim autku > w czasie jazdy jest wszystko ok cieplutko nadmuch daje bardzo ciepłe powietrze ale problemy sie zaczynają gdy auto chodzi na wolnych obrotach wtedy temperatura nadmuchu ciepłego powietrza wyraznie słabnie . Dzisiaj próbowałem przedmuchac nagrzewnice i wydaje mi sie ze jest ona ok tylko zauwazyłem na wyjsciu z nagrzewnicy zawór powrotny a na wejsciu trójnik czy te zaworki musza tam byc w tym miejscu czy sa one zbedne . Ale wydaje sie mi ze zastosuje gdzies w okolicy nagrzewnicy pomkę która była stosowana bodajze w T-2 lub T-3 która bedzie wymuszała szybszy obieg cieczy . I mam nadzieje ze wtedy bedzie wszystko dobrze >



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 14, 2005 22:14

chyba przedwczoraj byl post o tym zaworku. Komuś sie zablokował. Nie wszystkie auta go mają i można go spoko wywalić a nagrzewnicę połączyć bezpośrednio do węży


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kruchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:22
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: kruchy » pn lis 14, 2005 22:15

jeśli chodzi ci o ten odpowietrzacz i jakiś zawór bezpieczeństwa, jeden plastikowy a drugi aluminiowy, to je można usunąć - ja tak zrobiłem, ale dlatego że, nagrzewnica przestawała grzać po nagrzaniu się silnika, w Twoim przypadku nie wiem czy to pomoże



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn lis 14, 2005 23:48

Ja niemiałem w swoim żadnych zaworków a jak się nagrzał to na syberii mogłem w środku mego golfa jeżdzić w kompielówkach tak dawało ogrzewanie.



Awatar użytkownika
Adam1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 30, 2005 00:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adam1 » pn lis 14, 2005 23:52

Zwykle jest tak że na wolnych jest nieco słabrze grzanie ale nie tak słabe żeby dawało się we znaki. sprawdz drożność przewodów powietrznych. :helm:



Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » wt lis 15, 2005 16:21

no ale mówicie ze można te zawory wywalić nic sie nie stanie z nagrzewnicą /??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości