podlączenie wiekszej ilosci glosnikow

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

biosy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 11:34
Lokalizacja: wolbrom

podlączenie wiekszej ilosci glosnikow

Post autor: biosy » śr paź 01, 2008 16:52

witam, zakupiłem radio pioneer deh-5000UB. zamontowałem głośniki w tylnych drzwiach (poprowadziłem instalacje do radia i mam 2 kabelki po 1 z każdego głośnika) jak to teraz podpiąć pod radio... słyszałem o kostce iso ale u mnie w mieście nie moge nigdzie tego dostać (z przodu mam 2 głośniki które są podłączone pod radio) czy moge poprostu dolutować przewody z tych niepodłączonych do tych które sa podłączone?



Awatar użytkownika
seba gameboy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 21:04
Lokalizacja: Ostrowiec Swietokrzyski
Kontakt:

Post autor: seba gameboy » śr paź 01, 2008 17:51

Witam pasowalo by zebys kupil sobie kosc ISO i podpial kazdy glosnik osobno pod radio, nie polecam takiego dolutowywania poniewaz nie bedzie efektu zadnego, grac bedzie gralo ale wydaje mi sie ze niezbyt dobrze. Takie kosci kupisz w kazdym sklepie elektronicznym poczawszy od media markt po male prywatne sklepy. mozesz tez poszukac na jakims szrocie samochodowym i wziasc uzywana od jakiegos autka. pozdrawiam



biosy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 11:34
Lokalizacja: wolbrom

Post autor: biosy » śr paź 01, 2008 18:11

dzieki za odp.... ostatnie pytanie... czy to musi być jakaś specjalna dosttosowana do tego modelu radia kość iso czy istnieją jakies uniwersalne?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr paź 01, 2008 18:25

Kość ISO jest kością uniwersalną, z tym, że nie wszystkie radia mają takie wyjście.
W Twoim przypadku musisz zaopatrzyć się w przejściówkę ze swojej kości do radia na ISO lub zrobić instalację "na stałe" bezpośrednio z kości radia do instalacji w samochodzie.

Tu znalazłem zdjęcie Twojego radia z taką przejściówką:
Obrazek
Obrazek

A nie dostałeś z radiem jakiegoś schematu czy coś?
Bo jeśli tak to taką przejściówkę możesz sobie zrobić sam.
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 18:26 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

biosy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 11:34
Lokalizacja: wolbrom

Post autor: biosy » śr paź 01, 2008 18:32

hm kamel mam taką przejściowke.. podlaczyłem do niej 2 przedniej glośniki... a 2 tylne jak mam do niej podpiąć? (dodam że 2 kable ktore wychodzą mi z tylnych głośników to poprostu rozizolowana żyła + i - bez żadnych końcówek i wnioskuje ze musze to gdzieś wlutować do tej kości)
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 18:34 przez biosy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr paź 01, 2008 18:56

Jeśli masz dokładnie taką przejściówkę na ISO to do tego powinieneś dokupić damskie części tego typu: http://www.allegro.pl/item449408874_wty ... ownia.html

W jednej kości są przewody zasilania (czerwony, żółty, czarny, niebieski, pomarańczowy), a w drugiej 8 przewodów głośnikowych (zielone, białe, szare, fioletowe).

I to właśnie do tej drugiej powinieneś podpiąć głośniki.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

biosy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 11:34
Lokalizacja: wolbrom

Post autor: biosy » śr paź 01, 2008 19:00

dzięki wielkie! :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości