czym przykleic folie zabezpieczajaca przed woda w drzwiach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

czym przykleic folie zabezpieczajaca przed woda w drzwiach

Post autor: esio10 » ndz wrz 28, 2008 12:41

jak w temacie - leje mi sie do auta i znalazlem przyczyne.. czym wlasnie przylepic folie ogrodowa gdyz taka zakupilem do drzwi.. z tego co sie orientowalem nie ma silikonu do foli.. bynajmniej tak mi w sklepie z artykulami malarskimi i budowlanymi powiedziano , tasma 2strona jest do bani - z biegiem czasu woda albo mroz spowoduja ze sie zacznie odklejac, a nie po to ktos zaklada na odwal - by pozniej wypierniczyć cale dywany z auta i suszyc go.. w sklepie mi powiedziano - silikonem do klejenia luster najlepiej - czy to dobre rozwiazane ?



Awatar użytkownika
kkarols16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 14:20
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: kkarols16 » ndz wrz 28, 2008 13:34

jak chcesz tak na pewniaka to pierdzielniej masą tylko pozniej moze byc problem to oderwac, ale to nie klej do szyb



mateez
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 21:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: mateez » ndz wrz 28, 2008 14:31

Kolego kiedyś w telewizji w jakims programie pokazywali jak tą folie w golfie przyklejali specjalnym klejem w sprayu. Sam przymierzam się do zerwania folii celem zamontowania siłowników do centralnego i orientowałem się. Wydaje mi się, że chodzi o coś takiego http://allegro.pl/item442555962_klej_w_ ... sowan.html
Może ktoś używał i może potwierdzić jego działanie?

Pozdrawiam



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » ndz wrz 28, 2008 14:37

mateez pisze:Kolego kiedyś w telewizji w jakims programie pokazywali jak tą folie w golfie przyklejali specjalnym klejem w sprayu. Sam przymierzam się do zerwania folii celem zamontowania siłowników do centralnego i orientowałem się. Wydaje mi się, że chodzi o coś takiego http://allegro.pl/item442555962_klej_w_ ... sowan.html
Może ktoś używał i może potwierdzić jego działanie?

Pozdrawiam

zawsze można przykleić tym klejem a później objechać ta szeroka taśma wzmacniana (taki srebrny kolor) będzie 100% pewne!
zrobiłem tak w poprzednim tylko kleiłem butaprenem i było OK! tylko pamiętajcie żeby na dole założyć folie za blachę!



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 28, 2008 14:43

mi kiedys zwykly silikon pomogl i trzymal mocno



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 28, 2008 15:32

Klej kontaktowy w sprayu np http://allegro.pl/item441858771_dl_283_ ... 200ml.html lub dwustronna taśma klejąca


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » ndz wrz 28, 2008 16:39

raf1al pisze:
mateez pisze:Kolego kiedyś w telewizji w jakims programie pokazywali jak tą folie w golfie przyklejali specjalnym klejem w sprayu. Sam przymierzam się do zerwania folii celem zamontowania siłowników do centralnego i orientowałem się. Wydaje mi się, że chodzi o coś takiego http://allegro.pl/item442555962_klej_w_ ... sowan.html
Może ktoś używał i może potwierdzić jego działanie?

Pozdrawiam

zawsze można przykleić tym klejem a później objechać ta szeroka taśma wzmacniana (taki srebrny kolor) będzie 100% pewne!
zrobiłem tak w poprzednim tylko kleiłem butaprenem i było OK! tylko pamiętajcie żeby na dole założyć folie za blachę!

to ta folia ma byc za blache u dolu klejona ? gdyz mialem pozrywane te folie i nie wiem jak je zamontowac.. w sumie z logicznego punktu widzenia to aby woda splywala to faktycznie za blache musi byc zalozona ..



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 28, 2008 16:43

ona jest na blache.niewchodzi do srodka drzwi.tak jest fabrycznie.



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » ndz wrz 28, 2008 16:46

piotr2 pisze:ona jest na blache.niewchodzi do srodka drzwi.tak jest fabrycznie.

to czemu kolega pisze aby u dolu za blache zalozyc.. chce sie po prostu upewnic jak to ma byc, gdyz cholera nie po to caly srodek wypiepszylem i szukalem skad mi sie leje i jest mokro - aby po tygodniowym deszczu znowu klnać :P



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 28, 2008 16:50

esio10 pisze:to czemu kolega pisze aby u dolu za blache zalozyc
niewiem czemu tak pisze ja w mk2 i wmk3 wyglusdzalem drzwi i wiem jak fabrycznie bylo.folia jest przylepiona na blache z kazdej strony,na obkolo.tak zrobila fabryka i jest ok.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz wrz 28, 2008 16:55

Oryginalnie ta folia jest klejona na blache i nic tam nie przecieka tylko musi to byc zrobione porządnie. A jak ktoś klei to punktowo to folie wkłada za blache zeby nie ciekło. kup klej kontaktowy w sprayu i sklej porządnie na blache i nic ci nie będzie ciekło. Jak chcesz to miec porządnie zrobione to musi byc na blache.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz wrz 28, 2008 17:05

ta woda nieleci tam ciurkiem.po szybie splywa leci w dol i dziurami w drzwiach splywa.



Awatar użytkownika
Reporterek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: czw maja 31, 2007 00:26
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Reporterek » pn wrz 29, 2008 00:52

szatanek pisze:Oryginalnie ta folia jest klejona na blache i nic tam nie przecieka tylko musi to byc zrobione porządnie. A jak ktoś klei to punktowo to folie wkłada za blache zeby nie ciekło.
Niekoniecznie.. ja robiłem punktowo i też dałem na blache, świetnie sprawdza się sylikon, u siebie to przerabiałem.

Jak ktoś potrzebuje to własnie robiłem aktualizację mojego tematu i jest fotka:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=90

Ja kurat użyłem czarnego silikonu, można bezbarwnego, pod boczkiem i tak nie widać a taki miałem akurat w domu. W miejscach gdzie nie ma czarnego silikonu widać u mnie jak jest orginalnie na blachę, nie odklejałem tam gdzie trzyma tylko tam gdzie oderwane, a tam gdzie potargane zrobiłem łatki, również na silikonie. 100% zadowolenia :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 324 gości