Nie wlacza sie ssanie w RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mateo mkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 08, 2008 17:27
Lokalizacja: Meszna

Nie wlacza sie ssanie w RP

Post autor: mateo mkII » czw wrz 25, 2008 19:24

witam mam pytanie co moze byc przyczyna nie wlaczania sie ssania w silniku 1.8RP? czujnik normalnie pokazuje temp wody. pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2008 23:23 przez mateo mkII, łącznie zmieniany 1 raz.


mateo

gailbraith

Post autor: gailbraith » czw wrz 25, 2008 19:34

Niebieski czujnik temperatury do sprawdzenia, dużo informacji o nim jest na forum.

Dobrze pokazuje Ci temperaturę bo od tego jest inny czujnik, nie ten od ssania.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw wrz 25, 2008 21:59

Trochę się pogubiłem bo RP to mono wtrysk chyba więc skąd u niego ssanie.


JaroW

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » czw wrz 25, 2008 22:32

Jarowo pisze:Trochę się pogubiłem bo RP to mono wtrysk chyba więc skąd u niego ssanie.
A znasz benzynowca który nie ma ssania? :panna: Na zimnym silniku zawsze musi być podana większa dawka paliwa. Bez względu czy to gaźnik/monowtrysk/wielopunkt.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw wrz 25, 2008 23:20

lukasfenix pisze:A znasz benzynowca który nie ma ssania?
Tak, np 1,8 RP, ba nawet mechaniczne wtryski bez elektroniki go nie miały. Uważam że nie należy mieszać pojęć, bo urządzenie rozruchowe potocznie nazywane ssaniem w silnikach gaźnikowych to nie to samo co układy odpowiedzialne za to samo we wtryskach, czyli zwiększające ilości wtryskiwanego paliwa. Na tym forum spotkałem się już z nieporozumieniami przez takie nieścisłości i uogólnienia.

[ Dodano: 25 Wrz 2008 23:32 ]
W RP wielkość dawki ustalana jest na podstawie temp. cieczy chłodzącej i zasysanego powietrza, kata otwarcia przepustnicy. itd .To nie takie proste jak automat ssania z bimetalem jak w starych VW


JaroW

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pt wrz 26, 2008 00:31

A ja uważam że zbędne wymądrzanie nie prowadzi do niczego konstruktywnego. Dobrze wiem jak to działa w gaźnikowcach, a jak w silnikach na wtrysku, jednak spełnia to jedną funkcję- większa dawka paliwa po rozruchu. Skoro w obu przypadkach sprowadza się to do jednego, po co komplikować na sile. W RPku, na podstawie sygnałów z czujników temperatury wody i powietrza sterownik silnika zwiększa ilość podawanego paliwa, podwyższa obroty, opóźnia zapłon-to nazwyamy potocznie ssaniem.
Ostatnio zmieniony pt wrz 26, 2008 00:44 przez lukasfenix, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » pt wrz 26, 2008 05:36

moim zdaniem krokowiec nawala stawiam na to 95%


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pt wrz 26, 2008 09:25

lukasfenix pisze:A ja uważam że zbędne wymądrzanie nie prowadzi do niczego konstruktywnego.
Zgadzam się z tobą w 100% :) .Weźmy więc byka za rogi i dorzućmy coś co pomożemateo mkII. Zakładam, że są trudności przy uruchomieniu silnika i gazu nie ma bo w profilu także nic o nim nie pisze.
mateo mkII, Jak możesz opisz dokładniej problem. Jak się odrobię to spróbuje coś sensownego napisać, a póki co, to co napisałpapaj, ma sens bo samo zwiększenie ilości wtryskiwanego paliwa bez większego otwarcia przepustnicy przy rozruchu czasem może być kłopotliwe i przynosić odwrotny skutek.

[ Dodano: 26 Wrz 2008 19:23 ]
mateo mkII, jeżeli dalej potrzebujesz wsparcia to mogę coś podrzucić. Ja na początek zacząłbym od sprawdzenia czy nie masz zapisanych błędów. Nie ma u Ciebie OBD, ale można diodą. Jak tam nic nie będzie to można spróbować sprawdzić czujniki temp. cieczy (ten niebieski, o którym pisał gailbraith, zasysanego powietrza i całą resztę przy użyciu miernika. Jak nie masz danych kontrolnych lub nie znajdziesz ich na forum to mogę podrzuć.


JaroW

mateo mkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 08, 2008 17:27
Lokalizacja: Meszna

Post autor: mateo mkII » pt wrz 26, 2008 20:45

no wlasnie nie mam tych danych. na zimnym motorze jak jest chlodno silnik ma okolo 500obr a jak sie zagrzeje to ma 1000obr. prosze o rade. pozdrawiam.


mateo

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt wrz 26, 2008 20:53

mateo mkII, sciagnij mu klema na kilka minut.czasami w rp to pomaga w przeroznych sytuacjach.to nic niekosztuje a warto sprubowac.potem poczytaj o tych czujnikach co koledzy pisza



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » sob wrz 27, 2008 09:19

Jak pisałem podrzucam dane czujników temperatury cieczy i powietrza, oraz położenia przepustnicy i zamknięcia przepustnicy. Numery pinów są na wtyczkach, ale jakby co to znajdę rysunki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To masz jeszcze o kodach błędów. Niestety po angielsku, ale to prosty tekst więc myślę że dasz radę.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jakby ktoś miał pomysł co by się jeszcze przydało to niech to dorzuci lub napisze co.

[ Dodano: 27 Wrz 2008 09:45 ]
Jeszcze jedno te cytaty pochodzą z AD 2004, która niestety nie jest wolna od błędów (sam uwaliłem diodę w wieloprzekaźniku Fiata bo im się + i - w opisie sprawdzania pomyliły), więc jak będą zastrzeżenia to proszę pisać
Piszę te słowa ponieważ nie miałem okazji wywoływać błędów w VW drutem. Zawsze przy użyciu Vaga i fejsa, ot taki pech. Wywoływanie błędów drutem w Oplu, lub Polonezie to inna sprawa i temat przerobiony nie raz


JaroW

mateo mkII
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 08, 2008 17:27
Lokalizacja: Meszna

Post autor: mateo mkII » sob wrz 27, 2008 21:01

mam jesycye pztanie jak to sie sprawdya mam miernik tzlko nie wiem jak go tam podpiac


mateo

marianek27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 19:36
Lokalizacja: p-sl

Post autor: marianek27 » sob wrz 27, 2008 21:05

mam pytanie mam kola 16 i opony 205/45 ile ma byc w nich powietrza
jakie ma byc cisnienie ??



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob wrz 27, 2008 21:16

Jarowo pisze:oraz położenia przepustnicy i zamknięcia przepustnicy


[ Dodano: Sob Wrz 27, 2008 21:17 ]
mateo mkII, wszystko jest w moich postach i homsky'iego.cala encyklopedia.gdzie co i jak wpiac



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 404 gości