[MK3 MATCH II]LEKKO POMODZONY AFN - prawie jak 20 Jahre :)

Moderator: G0 Karcio

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt wrz 26, 2008 10:47

może i ja bym u siebie zmniejszył moc Obrazek

joke, teraz juz tylko lakiernik na wiosne :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » pt wrz 26, 2008 12:57

Matijas pisze:ciekawy jestem ile dmuchneloby maxymalnie to turbo na mocniejszym mapsensorze
Turbo dmuchnie duzo pow 2 barow, tylk ojak dlugo i z jaka wydajnoscia.

Na tej hybrydzie do 1,6-1,7 Bara w skrajnosci jest wydajnosc, wiecej nie ma sensu bo nie bedzie przyrostow.

Szkoda ze moment leci na leb, troche za mocno spada moim zdaniem, z tad plaski wykres mocy.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Matijas
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2452
Rejestracja: pt sty 26, 2007 00:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matijas » pt wrz 26, 2008 13:05

Dario84 pisze:Szkoda ze moment leci na leb, troche za mocno spada moim zdaniem, z tad plaski wykres mocy.
z tego co Cowboy napisal to takie bylo zamierzenie :bigok:


[b]Mój MK1 Cabi 16V :)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3846406#3846406
[b]Mój były Leon TS ARL:([/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246436
[b]Mój były MK3 AFN:( 160km&330NM[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84714

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt wrz 26, 2008 13:29

Dla porownania wrzuce wykres ABF'a, gdzie moc jest ta sama w zasadzie a moment rowno polowe mniejszy :) Moment w dieslu skutecznie obetnie skrzynia i krotki zakres obrotow, wiec de facto jest calkiem mozliwe ze podobnie by te auta jezdzily..
Obrazek



Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » pt wrz 26, 2008 13:55

Tak OT już kilka razy miałem porównanie silnika o tej samej mocy w takiej samej budzie... i diesel zawsze na pierwszych 3 biegach wyjeżdżał do przodu później to się równało i już podobnie do końca jechały te auta...



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » pt wrz 26, 2008 17:52

cowboy to wymieniłeś dół na mocniejszy? nie hamowaliście auta na starym sofcie i nowych gratach?hybryda dmuchnie wydajnie i spokojnie 1.55 potem to już zaczyna tracić wydajność i nie kalkuluje sie więcej pompować, mój AWX walił w przeładowaniu 3 bary więc te turbinki potrafią wytrzymać tylko na krótszą mętę bo potem zaczynają się sypać :grin:



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt wrz 26, 2008 21:11

SToRM pisze:Dla porownania wrzuce wykres ABF'a, gdzie moc jest ta sama w zasadzie a moment rowno polowe mniejszy Moment w dieslu skutecznie obetnie skrzynia i krotki zakres obrotow, wiec de facto jest calkiem mozliwe ze podobnie by te auta jezdzily..
de facto ABF zostanie 3 długości do 120 albo wiecej :)

zoabcz jakie masz straty w napędzie przy mocy max w ABFie a jakie ja mam w dieslu ?
po drugi u mnie pole pod krzywą mocy pomiedzy zmianą biegu jest większe bo moc płasko..

ja kręcę do 4500 wiec nie jest to tak mało :)

SToRM, było to juz testowane i w wyścigu i z GTECH-em... ABF jeździ podobnie jak AFN zawirusowany na 135-140KM
Rapix pisze:Tak OT już kilka razy miałem porównanie silnika o tej samej mocy w takiej samej budzie... i diesel zawsze na pierwszych 3 biegach wyjeżdżał do przodu później to się równało i już podobnie do końca jechały te auta...
dokładnie tak jest..
Tominator pisze:cowboy to wymieniłeś dół na mocniejszy? nie hamowaliście auta na starym sofcie i nowych gratach
mam ten sam silnik, tylko po kapitalnym remoncie :) nic mocniejszego nie zakładałem... na razie jest tak i auto musi się dobrze dotrzec, bo jest 1000km po remoncie...
ja tez juz troche inaczej myslę, wolę mieć 5 koni mniej na wykresie ale za to bezpieczniej na drodze...
troszke naiwnie myslełem że moze coś moc podskoczy po tym remoncie, ale każdy kto dłubał diesle wie że moc sie nie bierze z niczego.... nawet stary przegrzany AGR aligatora pojechał 240KM na pompie 12mm :) wiec stan silnika jest mniej istotny niz wydajność układu wtryskowego...
ja autem robie 30 tys km rocznie i póki co nie bede nic wiecej kombinował, jak kupie drugie na wiosne a ten zostanie to sie zastanowie nad pompą 11 i powalcze o jakies 175KM :)



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pt wrz 26, 2008 23:46

cowboy, fajny program zapodaliście z uysym :bigok:

Nie sztuka napisać taki program, że dwumas dostaje po dupie od samego dołu.Nie ma ma co żyłować silnika dla kilku koni.Myślę, że na tym setupie golf pośmiga bez problemu :bigok:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt wrz 26, 2008 23:56

cowboy pisze:zoabcz jakie masz straty w napędzie przy mocy max w ABFie a jakie ja mam w dieslu ?
Zimowki zalozone bardzo kiepskiej jakosci - stad takie straty. GDzies mam drugi wykres na letnich - znacznie lepiej...
cowboy pisze:SToRM, było to juz testowane i w wyścigu i z GTECH-em... ABF jeździ podobnie jak AFN zawirusowany na 135-140KM
Ja nie chcialbym nikogo urazic. Ale nie pomoze koni kupa, jak z kierowcy pupa ;) U mnie tez bylo testowane i AFNy po chipsach na 135 kucy dostawaly sporo w dupe. Ibiza z ASZtem ze 3 dlugosci. Zdrowy ARL w mkIV tez sobie poradzic nie mogl. Tak wiec nie do konca sie zgadzam z ta teoria ;)
Zreszta, mam nadzieje ze bede miec tyle za tydzien w mkIV i bede mogl porownac.



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » sob wrz 27, 2008 10:42

SToRM pisze:cowboy napisał/a:
SToRM, było to juz testowane i w wyścigu i z GTECH-em... ABF jeździ podobnie jak AFN zawirusowany na 135-140KM
Do setki tak, powyżej baty

BTW cowboy skoro remont robiłes kapitalny to mogłes sie pokusić już o mocniejsze bebechy dla bezpieczeństwa



Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » sob wrz 27, 2008 11:09

no dobra, znowu się zaczyna licytacja który szybszy. A jak abf jest zmodzony nawet na te 180km to nie ma bata, afn dostaje po dupie. Gdy zaś zrobimy nawet soft turbo w abf'ie, żeby było po równo :green_fuck: ( oba doładowane motorki) to nawet najgorszy kierownik sterujacy benzynką wyleczy zapedy własciciea dizla. Panowi po co wogóle taka dyskusja?? Nie wiem dlaczego porównujecie seryjna benzyne do modzonego dizla ](*,)
Swoją drogą Cowboy gratulacje zdrowego wykresu, mam nadzieję, że furacze bedzie się dobrze sprawował :bigok:


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

Awatar użytkownika
Rapix
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2447
Rejestracja: pt paź 15, 2004 17:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: Rapix » sob wrz 27, 2008 13:46

W dieslu właśnie tak jest że nawet po remoncie jakoś specjalnie mocy nie przybywa, w przeciwieństwie do benzyny... tam po remontach często jest troszkę lepiej, a czasem znacznie lepiej :)



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob wrz 27, 2008 16:47

Kenaj pisze:no dobra, znowu się zaczyna licytacja który szybszy
Ja w tym interesu zadnego nie mam :bigok: Kocham benzyne, jezdze dieslem ;)
Kenaj pisze:Nie wiem dlaczego porównujecie seryjna benzyne do modzonego dizla ](*,)
Bo koszt zmodowania diesla jest mniejszy niz jakiekolwiek modowanie benzyny ;)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob wrz 27, 2008 17:14

zróbcie dym, tak nudno jest :crazy: :cry: :prayer:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości