Fotoporada - Wbudowanie CB w tunel

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Kapic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 20:05
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Fotoporada - Wbudowanie CB w tunel

Post autor: Kapic » pn lip 14, 2008 23:48

Chyba było już coś takiego.. ale w związku z tym ze mnie twórczość męczyła postanowiłem przygotować foto poradę na temat zabudowania CB Radia w tunelu środkowym

Niezbędne elementy to:
- BOX na kasety
- Zaślepka od komputera 5,25'
- Dobry klej (ja użyłem poxipol'u)
- Klej typu KROPELKA, SUPERGLUE itd. (przy obijaniu materiałem)
- Nóż
- Szpachla do tworzyw sztucznych (chociaż może być zwykła)
- Papier ścierny ok. 200 - 240 będzie dobry
- Lakier do tworzyw sztucznych (np. do zderzaków) lub kawałek skóry, dermy lub co kto woli
- 2x Śrubka 4cm i dużo nakrętek.

Wiec bierzemy sie do roboty:

1. Wyrzucamy z BOX'a na kasety część srodkową (trzeba parę zatrzasków odchylić)

Obrazek

2. Mierzymy rozmiary CB radia, i aby zapełnić pozostałą lukę w BOX'ie wycinamy odpowiedniej długości zaślepki z maskownicy do komputera

Obrazek

3. Polecam rozgrzać nóż/scyzoryk na palniku.. wtedy tnie sie jak masło

Obrazek

4. Docięte zaślepki wygładzamy na docinanych krawędziach i wklejamy na kleju do BOX'a

Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. Resztki kleju usuwamy za pomocą papieru ściernego, następnie nakładamy szpachlę i szlifujemy powierzchnię.

Obrazek

Jeżeli chcemy ją obić póżniej materiałem nie musimy się specjalnie przykładać do szlifowania. natomiast jeżeli malujemy to powieszchania i szpachla muszą być idealnie wygładzone papierem.

Obrazek

5. Jeżeli radio dobrze leży w otworze bierzemy sie do montażu uchwytu podtrzymującego.
Podczas przymiarki radia, określamy miejsce wiercenia 2 otworów pod śruby. Po zamocowaniu śrub nakrętkami regulujemy wysokość uchwytu.

Obrazek

Obrazek

Następnie przymiarka radia

Obrazek

6. Przymiarka do tunelu

Obrazek

7. Lakierowanie ramki na radio lakierem do tworzyw sztucznych. i montaż radia w samochodzie.

JEŻELI DECYDUJEMY SIE OBIĆ RADIO MATERIAŁEM:

7. Wycinamy w materiale otwór na radio (troszkę mniejszy żeby był bardziej pasowny)

8. Smarujemy powierzchnię do okola otworu klejem szybkoschnącym i przyklejamy materiał.

9. Po upewnieniu się, że radio dobrze leży. przyklejamy resztę materiału do powierzchni ramki.

Obrazek

10. Po wyschnięciu montaż w samochodzie.

Obrazek

Obrazek

PS. Pod materiał można podkleić cieniutką warstwę gąbki, wtedy lepiej będzie wyglądało niż u mnie.

Mam nadzieje ze komuś się to przyda

Pozdrawiam.



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2357
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » wt sie 05, 2008 13:21

Tu też jest foto porada http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0


LEŚNY PRZYTULAS

aros87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pn lis 05, 2007 15:31
Lokalizacja: jaskowice

Post autor: aros87 » wt sie 05, 2008 18:25

Witam!

Kapic, mam pytanie troche z innej beczki, co to za kontrolka u ciebie, obok wlacznika podgrzewanej szyby, czy to kontrolka rezerwy paliwa?



Awatar użytkownika
Mil4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob maja 31, 2008 21:41

Post autor: Mil4n » wt sie 05, 2008 19:39

aros87
Mam taki sam tylko pod dźwignią hamulca ręcznego.To jest przycisk do otwierania wlewu paliwa :grin:
Ostatnio zmieniony śr sie 06, 2008 09:50 przez Mil4n, łącznie zmieniany 2 razy.


VW Daje radę !!!

Awatar użytkownika
Kapic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 20:05
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: Kapic » śr sie 06, 2008 00:35

Ja wykorzystalem ten przycisk z TOLEDO lub Golfa Mk4 jako przełącznik GAZ BENZYNA... jak miga jest w automacie.. swieci sie to gaz... a jak zgasnie to benzynka ;] wlew mam w klapce wiec w ogole nie widac ze mam gaz



Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » pn sie 11, 2008 19:05

A nie lepiej tak http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 35ae0d6120 ? Może i są z boku dziury ale o wiele mniej roboty


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

krzepa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn paź 15, 2007 11:57
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Post autor: krzepa » czw sie 14, 2008 19:25

a czy mozna zrobic to z cd boxem?? bo posiadam taki:)



Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » sob sie 16, 2008 08:48

Myslę że można, ale lepiej go sprzedać na allegro i kupić box na kasety.
Po pierwsze na kasety jest dużo tańszy (ja zapłaciłem 5zł), po drugie sprzedasz ten to jeszcze jakieś dutki w kieszeni zostaną (myślę że chętni się znajdą nawet na forum).
Pozdro
Ostatnio zmieniony sob sie 16, 2008 08:49 przez witus29, łącznie zmieniany 1 raz.


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

Awatar użytkownika
kabi_007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:45
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Jak rozebrać tunel środkowy??

Post autor: kabi_007 » pn sie 25, 2008 17:34

Mam pytanie w sprawie demontażu tunelu środkowego w mk2. Czy ktoś mógłby opisać krok po kroku jakie czynności należy wykonać aby ładnie wyszedł i nic się nie pourywało. Z góry dzięki :kufel: Fajnie by było jakby ktoś na fotce pozaznaczał gdzie są śruby albo zaciski. :bajer:


UNIDEN 520 xl PRO+Hustler IC-100. :okej:
Toczydełka powered by LPG :satan:

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2357
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » wt sie 26, 2008 13:49

kabi_007, patrz http://forum.vwgolf.pl/vi...der=asc&start=0

[ Dodano: 26 Sie 2008 13:53 ]
koło pedałów jest tam śruba przykręcona do środkowego tunrla i tak samo po drugiej stronie potem odkręcasz gałkę od biegów potem ściągasz mieszek skóry z plastikiem po ściągnięciu jest tak śrubka którą czeba odkręcić i wyciągasz środkowy tunel i gra


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz wrz 21, 2008 23:06

bardzo dobra foto porada tylko mam takie pytanie radyjko ma dlugosc okolo 18cm dlugosc tego boxa to jakies 14cm weic gdzie pomiescic te 4 pozostale cm i do tego jeszcze przeciez wystaje wtyczka od anteny ? trzeba ciac ta poleczke od tylu za boxem ? czy montujac w ten sposob radyjko nie boicie sie ze zostanei wmam skradzione jako ze jest w widocznym mejscu ? i jak rozwiazac sprawe glosniczka bo jednynie chyba zewnetrzny w tym przypadku zda egzamin ?

teraz mam dylemat czy kupic unidena 520 i robic jak Kapic, ze sztukowaniem zaslepek czy kupic midlanada 78 i rozmiarowo idealnie pasuje w te 4 miejsca po kasetak jakpokazal w linku witus29,

rozwazam tez mozliwosc zamontowania radyjka w zamykanym schowku zastosowac zewnetetrzy glosnik co wy nato, wiem ze moze malo wygodne ale w sumie to nie majstruje sie przy tym radyjku tak czesto zeby musialo byc tuz pod reka
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 23:13 przez falla_x, łącznie zmieniany 1 raz.


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
witus29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 14:32
Lokalizacja: małopolska/wadowice
Kontakt:

Post autor: witus29 » pn wrz 22, 2008 12:19

falla_x pisze:i jak rozwiazac sprawe glosniczka bo jednynie chyba zewnetrzny w tym przypadku zda egzamin ?

Ja powierciłem od spodu dziurki na głośniczek, a radio jest zamontowane do tunelu a nie pojemnika na kasety.
Ps. Zrobie zdjęcie to zobaczysz o co chodzi.
Pozdro
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2008 09:49 przez witus29, łącznie zmieniany 1 raz.


Głupców się nie żałuje ,bo nikt ich nie sieje tylko sami rosną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości