Wybór radia Pioneer dylemat

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
W1dMo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 03, 2005 09:31
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Wybór radia Pioneer dylemat

Post autor: W1dMo » ndz lis 13, 2005 15:23

Witam
Zamieżam kupic radyjko i mam dylemat
interesuja mnie 2 radyjka
pioneer DEH-5730MP i pioneer DEH-6700mp
opłaca sie dołozyc do 6700 roznica około 100zł
czy kupic 5730 i reszte przeznaczyc na wygłuszenie drzwi

Jeszcze jedno pytanko ostatnio głośno o zestawie przednim PowerBass
interesuje mnie model CK-6 co o tym sądzicie słuchał juz ktos tego zestawu?

czy lepiej kupic hertz esk 165?
pozdrawiam


www.vwVento-Fans.com

Awatar użytkownika
SulecK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 22:16
Lokalizacja: Slask
Kontakt:

Post autor: SulecK » ndz lis 13, 2005 16:07

Zajrzyj tutaj http://forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=86009
Koles - Nazar(zna sie dobrze na CA) je testowal.Poczytaj, moze cos ci to pomoze bo ja akurat z w/w nie mialem do czynienia.Pozdro



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lis 13, 2005 16:09

Co do radyjka, to musisz sam zdecydowac. Oba modele sa godne polecenia. 6700 MP bedzie mial bogatsze wyposazenie.Musisz zdecydowac czy bardziej zalezy Ci w tym momencie na wygluszeniu,czy wolisz kupic wyzszy model radia i wygluszenie zrobic za jakis czas. Jedno jest pewne wygluszenie pod glosniki w drzwiach musi byc.

Co do glosnikow Power bass.Rzeczywiscie zrobilo sie o nich glosno i z tego co czytalem(bo jeszcze nie sluchalem) sa naprawde dobre. Ja prawdopodobnie je wezme, ale poczeka jeszcze roche, moze pojawia sie na allegro i beda tansze niz na przyklad u Essy. W porownaniu z hertzem wypadaja zajebiscie, bo maja jedwabny tweeterek chyba, a dzieki temu lagodniejszy, i maja lepszy bas od hertzow. Czesto spotkalem sie z opiniami,ze bas z hertzow jest taki "plastikowy" a tweeter za ostry i daje mocno po uszach. Poza tym w niemieckich gazetach byly porownania z innymi budzetowkami i w tych testach Powr Bass wygrywal.
Tutaj test z niemieckie Auto HiFi: http://essa.com.pl/gfx/static/files/Testy/AH0505.jpg

Jednym zdaniem. Hertze sa dobre ale chyba przereklamowane. A Power Bass dla mnie wydaje sie byc lepsza alternatywa.



Awatar użytkownika
W1dMo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 03, 2005 09:31
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Post autor: W1dMo » ndz lis 13, 2005 16:33

Własnie juz sie zdecydowałem na te powerbassy wczesniej tylko chciałm jeszce usłyszec jakies opinie od innych osób tamte forum czytam i testy wiedziałem
tez własnie jeszcze czekam moze bada na allegro powerbassy

radyjko tez berdziej chcem 6700 boma wiecej fukcji sterowanie subwoferem jest a w 5700 niema a w przyszłości bedzie subwofer i wzmacniacz wiec sie przyda
chyba sie zdecyduje na 6700
ale wygłuszenie drzwi bedzie odłożone na jakis czas chociaz czytałem ze te powerbassy nawet bez wygłuszenia niezle graja wiec moze nie bedzie tak zle

pozdrawiam


www.vwVento-Fans.com

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz lis 13, 2005 18:04

Witam jesli chcesz dołożyć 100 to lepiej weź 6700 chociaż wolałbym zakupić używke 7400 lyb 7500 a może nawet 7600. Co do głosników tak się składa że miałem okazje posłuchać i tak jak dla mnie są naprawdę dobr ponieważ bass jest bez zniekształceń i nie przciąga. Ich wadą jest to że nadają się tylko do muzyki typu hip hop ciązki rock bass testy ogólnie zestaw na db drag jako uzupełnienie. Natomist wada to to że do normalnej muzy takiej jak delikatne techno elktro muzyka poważna dużo im brakuje. Polecam je osobą które nie planują suba. Natomiast jeśli ktoś będzie miał suba to bas z przedniegi zestawu jest zbędny. Wiadomo że takie głośniki w drzwiach obcinamy o niskie czętotliwości więc wybór zostawiam tobie. jak dla mnie nie. Aha średnich tonów niem wogóle. Jest daleko daleko i cięzko wyciągnąć bliżej.


TUTENHAMON

W!dmo

Post autor: W!dmo » ndz lis 13, 2005 18:14

tak sie składa ze słucham głownie hip hop zadko cos innego wiec powerbass bedzie sie nadawał a jesli chodzi o suba ze polacasz je osoba które nie planuja suba to ja jeszce nie ejstem pewien na 100:% ze bedzie sub i wzmacniacz chociaz jak kupie wzmak do przedniego zestawu to wtedy napewno sie na suba skusze a na wyzszy model pionka mnie juz nie bedzie stac to jest najwyzsza cena jaka moge zapłacic wiec 6700 kupie
a jaki inny zestaw przedni polecacie sinusline czytałem ze tez warty uwagi
pozdrawiam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz lis 13, 2005 19:59

Z sinuslive bedziesz napewno zadowolony nadają się do każdej muzyki niestety dość szybko drożeją


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
W1dMo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 03, 2005 09:31
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Post autor: W1dMo » ndz lis 13, 2005 21:47

zebym miał gdzie posłuchac i wybrac te które bardziej mi odpowiadaja było by super a tak to ciezki ozrech do zgryzienia jutro bede we wrocku moze gdzies mi sie uda posłuchac jakis zestaw
a sa gdzies w sieci jakies testy sinuslive lub jakies materiały o tym zestawie?? chetnie bym poczytał jestem taki ze jak juz cos kupuje to wszystko sprawdzam i staram sie kupic najlepiej jak tylko mozna za kwote jaka dysponuje


www.vwVento-Fans.com

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » pn lis 14, 2005 11:22

W1dMo pisze:sterowanie subwoferem jest a w 5700 niema
tu sie mylisz, tez jest sterowanie


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

Awatar użytkownika
W1dMo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt maja 03, 2005 09:31
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Post autor: W1dMo » pn lis 14, 2005 19:23

Widocznie nie doczytałem ale sprawdzałem to i nie widze nigdzie zeby pisało ze ejst sterowanie
dzis ogladałem radyjka i zdecydowałem sie juz na 6700:)
teraz tylko szukam zestawu pzredniego wacham sie co kupic


www.vwVento-Fans.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości