filtr klimy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
4ka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 29, 2007 19:09
Lokalizacja: Deutschland
Kontakt:

Post autor: 4ka » ndz sie 03, 2008 23:28

jak to zrobilem ?

narazie w oczekiwaniu na nowy stary umylem wysuszylem i wsadzilem,do tego popryskalem go perfumami i teraz jak wlaczam to pieknie mi pachnie ;)

i co najwazniejsze klima chlodzi lepiej ;)


pozdrawiam

lux4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr cze 11, 2008 17:42
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: lux4 » pn sie 04, 2008 09:48

a mozna coś uszkodzić szukając parownika, czy po wyjeciu schowka mamy go na dłoni? (mk 4)



krupik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 17:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krupik » pn sie 04, 2008 10:12

trzeba się pomęczyć z chyba 7 śrubami od schowka (zwłaszcza z 7 bo jest przy obudowie środkowego tunelu) a później jakoś to wyjąć - jak z głową robione to się pewnie nie uszkodzi - mnie się już nie chciało w sobotę walczyć bo było za gorąco więc tylko zalałem wszystkie kratki i patrzyłem co wycieka :)
czysto było więc zakładam że dopiero w przyszłym roku to będę musiał wyczyścić :)



Zabek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 15:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Zabek » ndz wrz 21, 2008 16:47

Witam,
nazywam sie Artur i jestem ze Szczecina, od niedawna uytkuje bedacy tematem forum pojazd, a mianowicie Golf IV 1,6 105KM 2000r, BlackPearl. Jestem kierowca z kilkuletnim starzem ale sprawy techniczne zaczely interesowac mnie wlasnie z chwila nabycia tego cuda - niemam, wiec duzej orietacji w tym temacie. Jestem jednak z wyksztalcenia elektronikiem i majsterkowanie nie jest mi obce.
Jestem rowniez pierwszy dzien na forum, stad powyzszy wstep. :pub:

lux4 pisze:a mozna coś uszkodzić szukając parownika, czy po wyjeciu schowka mamy go na dłoni? (mk 4)
Chcialbym sie odniesc do powyzszej wypowiedzie i rowniez poprosic o wyjasnienie sposobu dotarcia do parownika - celem odgrzybienia klimatyzacji. Podjalem sie proby dotercia do parownika przedstawionej w tutorialu do MK3 ale niestety po wyjeciu schowka i urwaniu czesci prowadzacej do wspomnianej w temacie 'siodmej sruby' napodkalem na taki widok:

Obrazek

ze wzgledu na brak doswiadczenia i wiedzy nie jestem w stanie domyslic sie gdzie arownik moze sie znajdowac. jedyne co dostrzegam to dmuchawa, ktorej z reszta tez niewiem jak wymontowa. Oczywiscie bylbym w stanie to zrobic odkrecajac wszystko co mozliwe ale nie tedy droga - mozna w takiej sytuacji rozmontowac za duzo i miec problem z ponownym zmontowaniem, wole poprostu nie ryzykowac w nowym terenie.

Podsumowujac, czy ktos moze dac nam jakies wskazowki odnosnie polozenia parownika i sposobu dotarcie do niego oraz sposobu wymontowania dmuchawy?

P.S. przy okazji prosze o wyrozumialosc jesli popelnilem jakis blad i oczywiscie wskazowki na przyszlosc. :okej:

[ Dodano: 27 Wrz 2008 12:12 ]
Chlopaki pomozcie bo naprawde niewiem co dalej zrobic, a swad z klimy nie pozwala z niej kozystac (z uwagi na zdrowie - drobnoustroje itp)

[ Dodano: 08 Paź 2008 18:30 ]
To znow ja, prosze o pomoc poniewaz nie moge sobie z tym poradzic!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości