Coś puka w prawym przednim kole przy ostrym ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Coś puka w prawym przednim kole przy ostrym ruszaniu

Post autor: sylwekzyla » czw wrz 18, 2008 20:52

Mam taki problem, przy ostrym ruszaniu jak koła tracą przyczepność coś mi wali w przednim prawym kole. Powymieniałem amortyzatory z odbojami i łożyskami, ale cały czas dzieje się to samo.
Zbieżność i kąty poustawiane dobrze, koła wywarzone. Dodam jeszcze że dziury na tym prawym przednim kole czuć bardziej niż na lewym.
Bardzo proszę o pomoc



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » czw wrz 18, 2008 21:52

przeguby kolego.
U mnie jest to samo.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » czw wrz 18, 2008 22:07

jeśli podczas dodawania gazu pdczas jazdy i przy ruszaniu to faktycznie przegub.
Może za dużo "ostrego ruszania",a może osłony się sypnęły....koszt ok120zl za częsci (jakieś lepsze,powiedzmy Spidan) i troche czasu i gotowe,jeśli w warsztacie to pewnie robocizna ok 200zl


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw wrz 18, 2008 22:27

Przegub by nie tłukł tylko przy ruszaniu. Może poduszki silnika się kończą lub co według mnie będzie pewniejsze tulejki wahaczy. Weź delikatnie skręć kołem i na ręcznym spróbuj nogą pchać koło. Jak będzie poruszać się o nadkolu do przodu i do tyłu to tulejki do wymiany.



Awatar użytkownika
Leon_Wechtel
Forum Master
Forum Master
Posty: 1388
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 20:31
Lokalizacja: WarszaVWa,Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Leon_Wechtel » czw wrz 18, 2008 22:36

poza tym pytanie jakiego typu to "walenie" czy ciągłe turkotanie czy jednorazowe i potem cisza?


:arrow:[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=65307&postdays=0&postorder=asc&start=0][size=150]MÓJ MK2[/size][/url]

sylwekzyla
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:39
Lokalizacja: CMG

Post autor: sylwekzyla » pt wrz 19, 2008 20:00

Co ciekawe jak stoje na skrzyżowaniu na stopie i ostro ruszam skręcając w lewo aż pisk opon przeraża przechodniów to nie ma żadnego walenia. Albo jak jade na 2 biegu 35 km/h i wrzuce na jedynke i pedał w podłoge to raz mi tak puknie i potem nic.



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » pt wrz 19, 2008 21:48

sylwekzyla, mam to samo u siebie...poduszka silnika taka diagnoza mechanika......ale cos kiedys czytalem ze przegub w paczatkowej fazie konczenia sie nie strzela miaroajnie przy jezdzie na skreconych kolach tylko slychac pojedynxcze uderzenie przy ruszaniu ze skreconymi kolami i przy gwaltowniejszym ruszaniu


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości