Cieknąca pompa wody w 1.4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wahoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 11:05
Lokalizacja: Zielona Góra

Cieknąca pompa wody w 1.4

Post autor: wahoo » śr wrz 17, 2008 22:37

Witam.
Zauwazylem wyciek plynu chlodniczego w okolicach pompy wody. Podejrzewam ze to przez nia jest wyciek. Czy pompa mogla ulec zniszczeniu z powodu zbyt duzego naciagu paska? Jakos nie moge znalezc opisu jak wymienic pompe. Moze ktos mi poda jakis link do stronki gdzie jest to opisane?
Co jeszcze mam wymienic przy okazji wymany pompy? Niektorzy polecaja wymiane simeringu na walku rozrzadu i wale glownym. Jak to zrobic?
Jaka pompe polecacie? Najczesciej spotkalem sie z polecaniem SKF a sprzedawca w sklepie polecil mi pompe firmy Doltz. Podobno jakosc porownywalna a koszty nizsze.
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2008 22:44 przez wahoo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr wrz 17, 2008 22:41

Pompa to pompa, teraz wszystkie mają prawie jednakową jakość. Pompa jest napinaczem paska rozrządu i wymień go od razu.



Awatar użytkownika
wojtasGWE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 23, 2007 19:17
Lokalizacja: Rumia

Post autor: wojtasGWE » śr wrz 17, 2008 23:07

ja ostatnio wymieniałem pompę wody i mechanior mi powiedział żebym kupił jakiejś niemieckiej firmy


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=424481
http://nasza-klasa.pl/profile/5208787

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr wrz 17, 2008 23:10

wahoo pisze:Jaka pompe polecacie? Najczesciej spotkalem sie z polecaniem SKF a sprzedawca w sklepie polecil mi pompe firmy Doltz
Hepu P540 do motoru AEX i Hepu P533 do ABD



Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » czw wrz 18, 2008 08:31

Ja w podobnym silniku wymieniłem na Doltza,od orginału różni się tym,że ma większe łopatki i są one metalowe co ma znaczenie bo w starej się połamały,ma też wadę nieco głośniej pracuje (z racji większych łopatek) słychać jak troszkę szumi ale to delikatnie!.Przy wymianie musisz zdjęć koło pasowe na wale i osłonę górną więc przy okazji można zmienić simera na wałku (koszt ok 10zł) tak zapobiegawczo :bajer:

[ Dodano: 18 Wrz 2008 08:37 ]
Przepraszam koło na wałku a nie na wale,za szybko pisałem!


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » czw wrz 18, 2008 11:12

a kiedy pasek rozrządu wymieniałeś??



wahoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 11:05
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: wahoo » pt wrz 19, 2008 08:25

Witam.
Okazalo sie ze winna byla pompa. W jej korpusie jest taki maly okraglu otworek i z niego cieklo. Ta cieknaca pompa to HEPU. Zalozylem uzywana SKF od znajomego. Znajomy mial ja reklamowac bo troche huczy ale mi sie przydala. Simeringu na walku nie zmienialem bo nie bylo zadnych wyciekow. Zalozylem uzywana pompe poniewaz wymiane rozrzadu mam za jakies 20tys i wtedy wymienie komplet. Cala wymiane robilem sam. Nie robilem tego wczesniej ale robiac to spokojnie mozna sobie poradzic. Jedyne co jest duzym ulatwieniem to podnosnik bo robienie tego w kanale jak dla mnie byloby sporym utrudnieniem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 495 gości